Telefonický rozhovor s mladým mužem, který se svěřil s úmyslem spáchat sebevraždu, oznámila jeho kamarádka na linku 158. Ani kamarádka, ani policisté nebrali slova na lehkou váhu a vzápětí začali pátrat v prostoru studáneckého lesa, odkud měl hledaný muž naposledy telefonovat.

Nejrychlejším způsobem hledání se ukázal policejní psovod se svým psem jménem Mario. „Těm se po chvilce propátrávání lesa podařilo v lesním altánu objevit odložený batoh. U něj byly také červené tablety s kartonovým obalem užívaným jako návnada na hubení hlodavců s nápisem „pozor jed“. Vedle batohu ležela ještě lahev od alkoholu a dokumenty označené jménem pohřešovaného,“ popsala mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Stopa byla správná a čerstvá. Policista začal volat jméno hledaného muže, ale na jeho volání nikdo neodpovídal. A tak nastoupil jeden z nejlepších nosů na světě - psí.

„Mario takřka okamžitě zavětřil lidský pach a sledoval jej až do hustého lesního porostu, směrem k sídlišti. Za několik málo okamžiků pak štěkáním svému psovodu oznámil nález člověka,“ popsala Janovská. Hledaný muž ležel na zádech asi dvě stě metrů od zmíněného altánu a jen stěží dokázal komunikovat.

„Nicméně se mu podařilo vstát a policejního psovoda následovat za další policejní hlídkou, která mezitím dorazila na místo. Po pozitivní dechové zkoušce na alkohol si nalezeného muže převzala záchranná služba k dalšímu opatření. Spolu s mužem byla záchranářům předána i výše uvedená červená látka, protože policisté měli podezření, že krom alkoholu mohl pozřít také tuto chemikálii,“ dodala Janovská.