Podle úterních informací od policejní mluvčí Markéty Janovské tu ve 14.45 hodin dvacetiletý řidič Renaultu Megane čelně narazil a doslova se „podíval do kufru“ stojícího Opelu Vectra. Rána byla tak silná, že poškozený opel ještě poskočil a narazil do Hyundaie Getz stojící před ním. Tři lidé utrpěli zranění, se kterými je zdravotníci převezli sanitkami do Chrudimské nemocnice na vyšetření. Policisté vyloučili alkohol jako příčinu nehody. Škoda byla předběžně vyčíslena na 70 000 korun. Nebyla to jediná nehoda, která se na Chrudimsku a na této silnici během pondělí odehrála.

K další srážce došlo po 18. hodině na známém místě – křížení silnice I/17 z Chrudimi do Kočí a silnice III. třídy od Tří Bubnů. Dvaadvacetiletý šofér Volkswagenu Passat tu vjel do křižovatky ve směru od Tří Bubnů na Pardubice a srazil se s Citroënem C3, který jel po hlavní od Chrudimi na Kočí. Jeho řidičku si vzali do péče záchranáři a odvezli ji do nemocnice. Škoda byla vyčíslená na 20 000 korun s tím, že policisté pracují s verzí, že za nehodu může pravděpodobně řidič passatu, který nedal přednost.

Pomačkané plechy měla i sanitka

Svitavy - Vůz záchranné zdravotnické služby má na silnici přednost, ale vždy záleží na ohleduplnosti řidičů, zda se projíždějícímu vozu uhnou. V pondělí krátce před půl dvanáctou se k pravému kraji vozovky neuhnul devětatřicetiletý řidič na ulici Hraniční ve Svitavách. Naštěstí se nikomu nic nestalo a poničené byly pouze plechy. Nehoda byla vyřešena na místě. Dvě vozidla se střetla i kolem 17. hodiny ve Vendolském kopci. Dvaadvacetiletá řidička odbočovala z hlavní silnice a asi si nevšimla dalšího vozidla, které ji předjíždělo. Ona ani pětapadesátiletý šofér nebyli zraněni. „Škoda byla odhadnuta na 170 tisíc korun a je nadále v šetření,“ sdělil včera policejní mluvčí.