Ten se ztratil ve středu během zájezdu na Stezku do oblak poté, když nejel dolů lanovkou s ostatními, ale k autobusu se vydal sám pěšky. Když nedorazil na parkoviště, manželka zalarmovala Horskou službu.

Rozjela se velká pátrací akce, horští záchranáři prohledali všechny možné cesty z vrcholu, na terénních čtyřkolkách a v autech propátrávali okolí. Zapojili i policisty, kteří se vydali seniora hledat do ubytovacích a restauračních zařízení. „Vzhledem k jeho věku jsme měli obavy, že mohlo dojít k nějakému úrazu či zdravotní komplikaci," uvedl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš. Protože pátrání bylo bezvýsledné, do akce byl nasazen i speciální vrtulník s termovizí, přiletěl z pražské policejní základny a monitoroval horský terén. Jak se ukázalo v sedm večer, zbytečně. Tou dobou se ozval pohřešovaný z Kolína.

Cesta dolů mu trvala delší dobu, a když zmeškal odjezd zájezdu, vydal se domů veřejnou dopravou. Náčelník Horské služby zareagoval důrazným doporučením, aby turisté v horách neopouštěli skupinky svých přátel a raději vždy u sebe měli nabitý mobil. „Kdyby pán měl mobil zde, a nikoliv zapomenutý doma v Kolíně, mohli jsme se vyhnout zbytečnému pátrání," povzdechl si Michal Klimeš.