Dva mrtvé chodce si vyžádaly o víkendu východočeské silnice.

V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn včera ráno před sedmou hodinou řidič osobního auta srazil chodce.

„Ten zraněním podlehl na místě. Nehoda se stala poblíž hotelu Velvet," řekl mluvčí trutnovské policie Udo Ertner.

„Osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem," potvrdil operační důstojník přivolaných hasičů.

Míru zavinění u nehody  policie vyšetřuje. Zjišťuje i totožnost mrtvého, který u sebe neměl žádné doklady. Zkouška na alkohol u řidiče auta byla negativní.

Jen pár hodin předtím, v sobotu večer okolo 19. hodiny, šestadvacetiletý řidič v obci Záměl na Rychnovsku srazil a usmrtil třiašedesátiletou ženu, která přecházela silnici. Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy a nestihl již zabránit střetu.

Nehoda se stala kolem 19. hodiny na hlavní silnici číslo 14 z Vamberka do Ústí nad Orlicí.

„Řidič se Škodou Octavia přijížděl ve směru od Vamberka, žena silnici přecházela mimo přechod pro chodce," uvedla mluvčí hradecké krajské policie Lenka Burýšková.

Alkohol u řidiče policie zkouškou neshledala, hmotnou škodu odhadla na 50 000 korun. Další okolnosti nehody policie vyšetřuje.

Od počátku roku tak na východočeských silnicích zahynuli již tři lidé, ve všech případech šlo o chodce.

První obětí byl o silvestrovské půlnoci 23letý mladík, který v Jetřichově na Náchodsku s partou kamarádů odpaloval před místním hostincem v nepřehledné zatáčce rachejtle  a srazilo ho rychle projíždějící auto. Mladík utrpěl závažná poranění hlavy, zůstal po střetu v bezvědomí a přes veškerou snahu záchranářů při transportu do nemocnice zemřel.

Pětadvacetiletý řidič z místa nehody ujel, policie ho i s autem našla po 12 hodinách u rybníka několik kilometrů od tragédie. Skončil ve vazbě.

„Bylo to bleskové jednání a je mi to strašně moc líto, co se stalo," hájil se řidič před policisty. Za usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci mu však hrozí až šest let vězení.