TISKOVÁ ZPRÁVA HZS PARDUBICKÉHO KRAJE:

Požár větví po pálení v Kladně, okr. Chrudim byl nahlášen v krátce před třináctou hodinou. Na místo vyrazily jednotky profesionálních hasičů z HS Hlinsko, JSDHO Krouna, JSDHO Hlinsko a JSDHO Kladno. Požár paseky o rozloze 100m2 se podařilo zlikvidovat do jedné hodiny od nahlášení.

Srážka motorkáře se zvěří u obce Stašov směr Polička byla ohlášena v 14:56 hod. Na místo vyrazila jednotka profesionálních hasičů z HS Polička. Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Po našem příjezdu byl již řidič v péči ZZS. Vzhledem k zranění řidiče byl na místo povolán vrtulník LZS Brno, který muže transportoval do nemocnice. Hasiči zajistili místo nehody a poté předali místo Policii České republiky k dalšímu šetření.

Na obchvatu směr Lanškroun, místní část Opatovec nám byla nahlášena další nehoda. Tentokrát střet motorky a osobního automobilu. Na místo vyrazila profesionální jednotka CHS Svitavy. Před naším příjezdem byl již řidič motocyklu v péči ZZS. Při nehodě nedošlo k úniku provozních kapalin, jednotka zajistila místo nehody a vrátila se zpět na základnu.

Požár vozidla na parkovišti v Litomyšli nám byl nahlášen 17:46 hod. Na místo vyrazila jednotka profesionálních hasičů z HS Litomyšl. Průzkumem byl zjištěn požár v motorovém prostoru, který jsme zlikvidovali vysokotlakým proudem. Příčina požáru je v šetření.Dnešního dne jsme zasahovali také u množství menších zásahů, jako záchrana poštolek, otevření bytu, nebo transport pacientů.

(jstr)