Za cíl trasy si stanovili blízkou benzinovou čerpací stanici, jelikož jim došly cigarety a chtěli si je dokoupit. Jejich neobvyklý dopravní prostředek domácí výroby ale nebyl osvětlen, čehož si všimli policisté. Ti chtěli zkontrolovat posádku a pomocí zvukových a světelných signálů se pokusili řidiče zastavit.

Muž však zastavit nehodlal. Naopak se rozhodl, že policistům ujede a svými manévry na vozovce jim bránil v předjetí. Dvojice tak minula i benzinovou pumpu, na kterou se původně chystala jet. Když se policejní auto stále drželo za malotraktorem, šofér se pokusil o riskantní manévr. Sjel ze silnice a snažil se hlídce ujet v terénu.

To se mu ale nakonec nepovedlo, protože ho zklamala technika. Jeho traktor se stal neovladatelným a samovolně zastavil. ,,Policisté zjistili, že se jedná o motorové vozidlo bez registračních značek a také bez pojištění pro provoz na pozemních komunikacích,“ přiblížil stav vozidla policejní mluvčí Ondřej Zeman.

Oba muži i přesto svůj úprk rozhodně nechtěli vzdát. Ještě za jízdy vyskočili z vozidla a snažili se uniknout po svých. Ani útěk jim ale nebyl nic platný. Po řádných výzvách a použití donucovacích prostředků nakonec byli policisty dopadeni. Následná dechová zkouška u řidiče byla pozitivní a naměřená hodnota přesáhla hodnotu jednoho promile. Muži ze Svitavska hrozí za přečin zákaz činnosti, peněžitý trest nebo až jeden rok za mřížemi. U soudu by mu ale mohlo pomoci, že svou jízdou naštěstí nezpůsobil žádnou dopravní nehodu.

Radek Krajči