“Časně ráno jsme vyjeli do Gruny na Svitavsku, kde havarovalo osobní vozidlo. Auto skončilo mimo vozovku a na střeše. Uvnitř vozu zůstali lidé, kteří se nemohli dostat ven,” popsala ranní situaci mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Hasiči poskytli první předlékařskou pomoc posádce vozu. Uniklé náplně z havarovaného auta zasypali sorbentem a auto pomoci navijáku převrátili zpět na kola.

V Ronově nad Doubravou na Chrudimsku na namrzlé vozovce skončilo auto v příkopu. Osoba byla naštěstí mimo nebezpečí a v péči zdravotníků.

Do Bošína na Orlickoústecku mířili hasiči k nehodě osobního vozu, jehož řidič ukončil svou jízdu v příkopu a vůz se převrátil na bok. I tady poskytli hasiči předlékařskou pomoc.

V obci Svatý Jiří dostal řidič s vozem smyk. “I tady jsme zasahovali a odstranili postupně všechny následky kolize,” sdělila Horáková.

V platnosti je stále výstraha meteorologů na mrznoucí mlhy, které mohou vést k tvorbě námrazy na komunikacích, a to do pondělní 11. hodiny hlavně na Svitavsku a Orlickoústecku.

Mohlo by vás zajímat: Ledovka, nebo náledí? Natlučete si na nich stejně, ale znáte rozdíly?

Zdroj: ČHMÚ