Podle členů horské služby lyžař zřejmě nezvládl jízdu na zledovatělém sněhu a v plné rychlosti upadl. Utrpěl těžký úraz hlavy, mozku a páteře, lékaři jeho stav označili za vážný.
Po pádu muž ztratil vědomí a z hlášení, které záchranáři dostali, vyplývalo, že mu také přestalo bít srdce. „Naštěstí jej našla skupina šikovných lyžařů, kteří ihned začali s laickou resuscitací. Pokoušeli se mu obnovit jak činnost srdce, tak dýchání, a nakonec se jim to právě ve chvíli příjezdu našich záchranářů podařilo," uvedl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.
Podle něj tito lidé zraněnému zřejmě zachránili život. Vrtulník pak muže přepravil do olomoucké nemocnice.
Příčina ani okolnosti nehody zatím nejsou jasné. Muž sice měl na hlavě ochrannou přilbu, ale náraz byl zřejmě tak silný, že byla odmrštěna  daleko od něj. „To odpovídalo i povaze možného zranění. Jiná poranění nebyla vidět, ale těžký úraz hlavy byl jednoznačný," doplnil Michal Klimeš.
Horští záchranáři znovu apelují na lyžaře, aby na zledovatělých sjezdovkách byli obezřetní a zbytečně nehazardovali. „Sníh na sjezdovkách je pouze technický a velmi tvrdý a zledovatělý," varoval náčelník horské služby.
Podobné neštěstí se v Dolní Moravě stalo také poslední lednový víkend, kdy pětadvacetiletý lyžař zřejmě nezvládl jízdu na sjezdovce, v plné rychlosti vylétl mimo trať a  těžce se zranil. Utrpěl otřes mozku, poranění hlavy, nohy a zřejmě i úraz v oblasti bederní páteře. Mladý  muž neměl přilbu, proto jeho zranění hlavy byla vážnější.