Skupinu vyvážel na vrcholky hor řidič správy sáňkařské dráhy a před cílem se srazil s vozem Volkswagen Transporter, který jel směrem od Špindlerovky dolů.

Karambol se zdramatizoval okamžitým požárem obou aut. „Nehoda se stala na zledovatělé silnici. Cestující naštěstí včas vytáhla posádka dalšího vozu, který jel náhodou zrovna kolem," popsal okolnosti nehody zasahující člen Horské služby Krkonoše Marek Fryš.

Horští záchranáři ihned vyrazili s veškerým zdravotnickým vybavením na místo. „Všichni účastníci naštěstí vyvázli bez těžkých poranění. Naši členové je na místě vyšetřili a vzhledem k okolnostem na místo dorazila i Rychlá zdravotnická pomoc a letečtí záchranáři," informoval mluvčí HS Radek Zeman.

Jedno dítě muselo letět vrtulníkem

Dva dospělé a dvě děti odvezli zdravotníci do vrchlabské nemocnice, jedno dítě muselo být s ohledem na podezření, že má vnitřní zranění břicha, letecky transportováno do královéhradecké fakultní nemocnice.

Další dva pasažéry převezli záchranáři do špindlerovského Medicalu. A jak nehoda vypadala z pohledů hasičů?

„Po střetu vozidel začala hořet jedna z dodávek a plameny přeskočily i na druhé vozidlo. Navíc došlo k úniku převážené nafty. Událost byla na operační středisko ohlášena v 10.52 hodin. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Vrchlabí s cisternou a dobrovolní ze Špindlerova Mlýna s další cisternou," informovala mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

„Hasiči po příjezdu na místo začali s hašením obou vozidel a zároveň položili na silnici sorbční dečky, aby zabránili úniku nafty dále po komunikaci. Požár dostali pod kontrolu během patnácti minut a krátce po poledni se podařilo obě vozidla dohasit," uzavřela Martina Žahourková.

„Návštěvníci, kteří si jeli zasáňkovat, skončili takhle smutně. I přes vrcholící lyžařskou sezónu je vidět, že Horská služba není jen pro záchranu zbloudilých či zraněných na sjezdovkách. I v tomto případě naši členové ukázali, že se hory v České republice bez nich neobejdou. Řidiče ovšem varuji před místními silnicemi, které jsou především mezi horskými boudami pokryté souvislým ledem," upozornil na záludnost dlouhé zimy náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš.