„Muž se při manipulaci s pracovním strojem na poli poranil a následně těžkému zranění podlehl," uvedla policejní tisková mluvčí Lenka Vilímková s tím, že nehoda se vyšetřuje.

Jednotka ze stanice Ústí nad Orlicí byla v pátek 19. května v 11.20 hodin vyslána k události do Sopotnice. Na místě hasiči zjistili, že se jedná o vyproštění mrtvého těla z lisu na kulaté balíky s traktorem. Na místo byl povolán člen posttraumatického intervenčního týmu z HZS Pardubického kraje, stanice Ústí nad Orlicí, aby pomohl rodinným příslušníkům. Jednotka hasičů, po vyšetření případu ze strany Policie ČR, ve spolupráci s pracovníky pohřební služby, vyprostila mrtvé tělo z lisu. Při vyprošťování byly použity hydraulické nůžky k přestřižení tří gumových pásů. Následně hasiči omyli lis vysokotlakým vodním proudem a vrátili se zpět na stanici.

Dále policejní mluvčí informovala o srážce dvou vlakových souprav ve Vysokém Mýtě, kdy jedoucí vlak zřejmě včas nezabrzdil a narazil do stojícího vlaku. Ke srážce se bude dále vyjadřovat Drážní inspekce. Při nehodě nevznikla škoda a byla lehce poraněna jedna cestující.