„Výzva nám přišla kolem 10 hodin dopoledne z aplikace Záchranka. Zatímco lyžař byl po srážce jen lehce otřesen, snowboardistka měla pohmožděnou krční páteř a podezření na otřes mozku. Na místě jsme ji zběžně vyšetřili, nasadili krční límec a ve vakuové matraci transportovali za čtyřkolkou ze sjezdovky,“ popsal zasahující záchranář Horské služby Miroslav Černý.

Lyžař srazil mladou snowboardistku. Dolní Morava má tak se startem sezony hned první vážný úraz

Černý dodal, že mezitím dorazila do střediska sanitka zdravotnické záchranné služby z Červené Vody. Zraněnou ženu opět vyšetřila, poskytla základní medikaci a odvezla na další ošetření do nemocnice v Ústí nad Orlicí.

Se sobotním dnem se rozjela většina sjezdovek prakticky na všech horách v Česku a upraveny jsou první desítky kilometrů běžkařských tratí. V souvislosti se začátkem sezóny tak musela Horská služba řešit i první úrazy na sněhu.

„Většina dnešních zásahů už byla na sněhu. Mimo úrazů na sjezdovkách jsme ještě těsně před zahájením lyžařské sezóny řešili v Krkonoších i několik evakuací z hřebenů hor,“ řekl mluvčí Horské služby Marek Fryš.