„Voda zatopila venkovní nákladový prostor v obchodním centru Futurum a hudební klub Axor v hotelu Alessandria. Hradečtí profesionální a dobrovolní hasiči také zasahovali v ulicích Na Potoce, Pouchovská, Marie Pujmanové v Hradci Králové a Vysoké nad Labem," hlásí Martina Žahourková, mluvčí královéhradeckých hasičů.

„Naposledy jsme klub měli vyplavený loni v červenci, několik měsíců jsme ho vysoušeli, opravili a v březnu otevřeli. A teď to půjde nanovo," posteskl si Jan Aleš, ředitel hotelu Alessandria s tím, že už věc několikrát řešil se společností Vodovody a kanalizace, ale zdá se, že bez uspokojivého výsledku.

Bouře za sebou v Hradci nechala i čtyři vyvrácené stromy. S problémy se potýkaly i semafory na křižovatkách. „Na pěti došlo v noci ke kolísání napětí, musela být opravena přepěťová ochrana," potvrdila Magdaléna Vlčková, mluvčí magistrátu.

Bouře a několikadenní deště nenechávají klidné ani lesníky, mohou padat stromy.  „Povodně nám tu sice nehrozí, ale terén je deštěm podmáčený a kvůli tomu jsou i stromy méně stabilní. Kdyby se rozfoukalo, návštěvníci si musí dávat pozor na případné vývraty," varuje Milan Zerzán, ředitel městských lesů.