Stačil mžik a mladá žena skončila v slzách. Když totiž v pátek vyšla na procházku se svým mazlíčkem, křížencem mainské mývalí kočky, netušila, že je to procházka poslední. Kočka totiž kráčela bez vodítka, na volno. V jednu chvíli se ale lekla a vběhla do vozovky. A to se jí stalo osudným.

Na místě mrtvá

V tu chvíli totiž Jehnědím ve směru na Ústí nad Orlicí projíždělo auto a to kočku srazilo. K nešťastné události došlo před místním obecním úřadem krátce před dvanáctou hodinou. Čtyřiadvacetiletá majitelka událost nahlásila na policii.

„Došlo ke střetu přední části dosud nezjištěného vozidla s kočkou. Ta byla na místě usmrcena,“ konstatovala mluvčí policie Hana Kaizarová. Řidič auta nezastavil a pokračoval dál, majitelka si škodu za usmrcenou kočku vyčíslila na deset tisíc korun. Policisté případ šetří jako dopravní nehodu. Zda se ale majitelka něčeho domůže, není jasné. Je totiž povinna si zvíře zajistit a navíc český právní řád zvíře považuje za věc.

Případů, kdy při dopravní nehodě dojde ke střetu s kočkou, je mnoho. V květnu se ve Vlkoši na Hodonínsku řidič volkswagenu vyhýbal kočce, která mu vběhla do cesty, výsledkem bylo lehké zranění a devadesátitisícová škoda. Podobnou nehodu pamatují i chrudimští policisté, před třemi lety se řidič roomsteru vyhýbal kočce a narazil do značky. Škoda na autě tehdy přesáhla sto dvacet tisíc korun.