„Kuriózní dopravní nehodu řešili hasiči krátce před polednem v části obce Merklovice ve Vamberku. Došlo zde k utržení valníku plného hnoje od jedoucího traktoru. Valník sjel do potoka, srazil dopravní značení a poničil betonovou vpusť. Hnůj do potoka neunikl. Provedli jsme odhrnutí hnoje a za pomocí traktoru se pokusili valník vytáhnout. K úspěšnému vytažení pomohl nakonec hasičský jeřáb,“ informovala mluvčí hasičů na jejich facebookovém účtu.

Jak dodala, kvůli vyprošťování valníku musela být silnice dočasně uzavřena: „Vlek se povedlo vyprostit bez poškození, po vytažení došlo k malému úniku hydraulického oleje, který jsme zasypali sorbčním činidlem. Na místě jsme zasahovali společně s Policií ČR. Během události nebyl nikdo zraněn. Zasahovali profesionální hasiči HS Rychnov nad Kněžnou a jednotky dobrovolných hasičů Vamberk a Merklovice.“

Traktor Zetor, za nímž byl valník plně naložený hnojem zapojený, řídil 36letý muž. Odpojil se mu samovolně ve stoupání a sjel z kopce dolů mimo cestu.

„Přívěs vyjel mimo komunikaci, kde poškodil kovové zábradlí, svislou dopravní značku a následně spadl do potoční vpusti. Pravděpodobnou příčinou dopravní nehody bylo nedostatečné zajištění přívěsu. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn. Předběžná škoda překročila hodnotu 10 tisíc korun. Pro traktoristu to tím však neskončilo. Zadělal si na větší problém, čehož si byl nejspíš dobře vědom. Zkusil totiž místo dopravní nehody opustit. Nakonec ale stejně skončil v hledáčku dopravních policistů,“ sdělil k nehodě policejní mluvčí Karolína Macháčková.

Řidič podstoupil dechové zkoušky na alkohol a ty měly pozitivní výsledek. „Dále byl u řidiče proveden test na návykové látky, který byl také pozitivní, a to na skupinu látek amfetamin/metamfetamin. Řidiči nepomohlo ani jeho tvrzení, že alkohol i návykové látky požil až po dopravní nehodě. Byl řádně poučen a vyzván k odbornému lékařskému vyšetření s odběrem vzorku krve a moči, kterému se dobrovolně podrobil. Další postup bude stanoven na základě výsledků rozboru odebraných vzorků. Policisté také lustrací v informačních systémech zjistili, že řidič má platnou blokaci všech řidičských oprávnění,“ doplnila Macháčková.

Mohlo by vás zajímat: Nenapravitelný zloděj byl dopaden v kradeném autě

Nenapravitelný zloděj dopaden v kradeném autě. | Video: Policie ČR