"Krátce před 10. hodinou dopolední jsme vyjížděli k nahlášenému zavalení dělníka hlínou při výkopových pracích. Dojít k němu mělo nedaleko silnice mezi Králíky a Dolní Moravou, kde nyní provoz řídí policisté a my žádáme řidiče, aby respektovali jejich pokyny. Totožnost zemřelého ověřujeme a okolnostmi a příčinami úrazu s úmrtím se budou zabývat orlickoústečtí kriminalisté," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

"Došlo zde k zavalení muže ve výkopu kamením a štěrkem. K muži se nebylo možné dostat. Na místo byl vyslán i vrtulník LZS. Hasiči ihned začali s vyprošťováním. Muž svému zranění ale na místě podlehl. Příčina je vyšetřována," dodala po poledni mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Hasiči k neštěstí, které se stalo už na katastru Dolní Moravy, vyráželi v 9:50 hodin a na místě byly jednotky Králíky, HS Králíky, Dolní Morava a CHS Pardubice.

Podobná tragédie se stala před 13 lety na stavbě čistírny v Dolním Újezdu u Litomyšle, kde výkop zasypal dva dělníky, jeden z nich na místě zemřel.

Na Orlicku pak byla podobná nehoda před čtyřmi lety, kdy v lese u Výprachtic při lesnických pracích muže zavalila zemina. Muže zavalil kořen stromu s nábalem zeminy, koukala mu pouze hlava. Naštěstí s mužem v lese byla jeho žena, která přivolala pomoc.

Mohlo by vás také zaujmout: Naposledy zelená louka. Podívejte se z dronu na budoucí D35 z Mýta do Litomyšle

Úsek připravované dálnice D35 Džbánov - Litomyšl, 19. 5. 2024 | Video: Peter Kojnok