Dopravní nehoda s vážným zraněním se stala ve čtvrtek odpoledne v Tuněchodech na Chrudimsku. V obci došlo ke střetu nákladního automobilu s ženou na jízdním kole. Na místě zasahovala jak posádka záchranné služby, tak vrtulník letecké záchranné služby a profesionální hasiči.

Nehoda čtyř aut bez zranění

Svitavsko - Na příjezdu do Poličky z Litomyšle se v úterý po páté hodině odpoledne stala hromadná nehoda. Pravděpodobně ji způsobil jednadvacetiletý řidič, který vyjížděl na hlavní komunikaci a nerespektoval dopravní značení. Došlo ke střetu s dalším osobním vozidlem.
„Při nárazu byly poškozeny další dva osobní automobily. Při nehodě nedošlo ke zranění a škoda na vozidlech byla odhadnuta na pětašedesát tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Eva Maturová. Žádný z účastníků nehody nebyl pod vlivem alkoholu.
Bouralo se i ve čtvrtek. Mnozí řidiči si ještě nezvykli na nízké teploty, které znamenají námrazu na silnicích. Kolem šesté hodiny ranní havarovala řidička osobního automobilu. Pravděpodobně nepřizpůsobila jízdu stavu vozovky. Pětadvacetiletá žena utrpěla lehké zranění a byla převezena do Litomyšlské nemocnice.
V dopoledních hodinách došlo také k dopravní nehodě na Spáleništi u Koclířova. Krátce před desátou hodinou se zde střetl sanitní vůz s dodávkou. Nikdo nebyl zraněn.

Požár auta mohla způsobit kuna

Chrudim - K požáru vozidla do Chrudimi vyjížděli hasiči ve středu sedm minut po půl šesté odpoledne. Jak včera uvedla tisková mluvčí hasičů Vendula Horáková, bylo to Hyundai Atos, které stálo zaparkované na veřejné komunikaci. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektrické instalaci v motoru. Podle slov vyšetřovatele hasičů však jednoznačně nelze zjistit, jak k závadě došlo. „Po domluvě s majitelem vozu lze také říci, že závadu mohla způsobit kuna, která se v těchto místech pohybuje a přežívá. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši deseti tisíc korun,“ dodává mluvčí hasičů Vendula Horáková.