Škoda na poškozených vozidlech a věcech je předběžně vyčíslena na 821 tisíc korun. Nejčastějšími příčinami karambolů byly nepřizpůsobení rychlosti jízdy, nedání přednosti v jízdě, střet vozidla se svěří, únava za volantem a svůj podíl měl i způsob jízdy, včetně nabourání zaparkovaných vozidel. Provedené dechové zkoušky na alkohol byly u všech řidičů s výsledkem negativním.
Nehoda s jedním těžkým a jedním lehkým zraněním a s největší hmotnou škodou předběžně vyčíslenou na 515 tisíc korun se stala v pátek o půl druhé odpoledne v katastru obce Sopotnice (na snímku Policie ČR). Pětačtyřicetiletý řidič z České Třebové patrně vlivem únavy za volantem usnul, s nákladním vozidlem značky MAN najel na pravou krajnici, dále do silničního příkopu a následně se střetl přední části vozu s betonovým mostkem a vzrostlým stromem. Vlivem nárazu utrpěl osmatřicetiletý spolujezdec těžké zranění, se kterým byl letecky transportován do fakultní nemocnice. Řidič byl s lehkým poraněním převezen rychlou lékařskou pomocí do nemocnice.
Na místě zasahovala také jednotka hasičů ze stanice Ústí nad Orlicí. Hasiči ihned po příjezdu museli vyprostit zaklíněného spolujezdce pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení – hasiči použili hydraulický rozpínák, nůžky a válec. (lv, vh)