Jako první havaroval kamion při předjíždění. „Řidiči podklouzl návěs a dodávku vytlačil mimo komunikaci a zároveň i on skončil mimo vozovku,“ sdělil policejní mluvčí Ondřej Zeman. O chvíli později jela okolo řidička osobního vozidla, která se blížila k nehodě a zatím z neznámých příčin skončila taktéž mimo vozovku.

K nehodě přijel i další řidič kamionu, na kterého účastníci první nehody mávali, aby zpomalil. Tomu se to však nepovedlo a nezvládl zabrzdit na silnici, která byla v danou chvíli namrzlá. O stavu vozovky krátce po nehodě vyrozuměla policie správce komunikace.

"Silnice byla neprůjezdná z důvodu přečerpávání cisterny a vyprošťování vozidel. Práce měly být ukončeny v pátek v ranních hodinách. Průjezdnost však byla zajištěna už ve čtvrtek po deváté hodině večer," sdělil policejní mluvčí. Objízdná trase byla vedena přes obec Kamenec u Poličky, Sádek a Oldřiš. Z obou směrů byla vyznačena.

Ilustrační foto.
Nemocnice se s odbory neshodla

Při nehodě byli zraněni dva lidé. Podle prvních informací se nejednalo o vážná zranění. Žádný z řidičů nepožil před jízdou alkohol. Na místě zasahovali i hasiči, kteří zajistili vozidla proti požáru a zamezili úniku provozních náplní. „Jedno z havarovaných vozidel byla cisterna, která převážela 23 tun karbonu,“ upřesnila informaci o nehodě Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje. Škoda na vozidlech a na mostku v místě nehody byla odhadnuta na jeden a půl milionu korun.