"Zvíře hasič chytil a vytáhl ho na silnější led a následně na břeh. Po vytažení byl zvířeti, které vážilo zhruba šedesát kilogramů, poskytnut tepelný komfort v podobě deky, do kterého psa majitelka následně otřela," popsala zásah mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Pohybovat se po ledě není bezpečné. I když mrzne a teploty jsou pod bodem mrazu několik dnů po sobě i během dne, nemusí být jeho tloušťka dostačující. "I dnes například v Pardubicích jednotka dobrovolných hasičů městského obvodu Pardubice I. měřila tloušťku ledu na vodních plochách v Pardubicích. Ani nadále nedoporučujeme volně se pohybovat po ledu o tloušťce menší než dvanáct centimetrů a v místech, kde není možnost pomoci v případě nouze," nabádá mluvčí hasičů.

Při pohybu po zamrzlé vodní ploše by lidé měli být velmi obezřetní. "Možnost prasknutí ledové krusty je vysoká zejména u ploch s přírodním přítokem a odtokem, kde jsou vyšší teploty v místech průtoku. Po ledové ploše se nepohybujte ve skupinách, může dojít k lokálnímu přetížení ledu vedoucí k náhlému prasknutí," varuje Vendula Horáková.