V sobotu krátce po půl druhé odpoledne došlo u Jevíčka k dopravní nehodě osobního auta, které sjelo ze silnice a skončilo v poli.

„Pětadvacetiletý řidič jedoucí po silnici ve směru od Smolné na Jevíčko po projetí pravotočivé zatáčky, kdy nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze vozovky, uvedl vozidlo do smyku a vyjel vpravo mimo komunikaci," uvedla svitavská policejní mluvčí Hana Kaizarová.

Vrtulníkem byl transportován do fakultní nemocnice v Brně. Jelikož se řidič nemohl podrobit dechové zkoušce na alkohol, byl nařízen odběr biologického materiálu.

Na místo dorazila rovněž jednotka profesionálních hasičů z Moravské Třebové a dobrovolných hasičů z Jevíčka. „Hasiči zajistili vozidlo proti pohybu, vzniku požáru a úniku provozních náplní," sdělila tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková. Rovněž pomáhali Zdravotnické záchranné službě s transportem řidiče do vrtulníku letecké záchranné služby.

Škoda na vozidle je podle policie 150 tisíc korun. Po zdokumentování nehody policií přetočili hasiči auto zpátky na kola a odstranili následky nehody.

Druhá nehoda se stala v neděli u Poličky (na snímku). Krátce před osmou hodinou ranní došlo před Květnou ve směru na Poličku k nehodě osobního auta, které skončilo v poli.

„Dvaačtyřicetiletého řidiče, podle jeho vlastních slov, oslnilo slunce a sjel s autem do příkopu," upřesnila svitavská policejní mluvčí Hana Kaizarová. Muž utrpěl jen lehké zranění, se kterým byl převezen do nemocnice.

Na místě, jak potvrdila tisková mluvčí Vendula Horáková, zasahovali rovněž profesionální hasiči, kteří provedli protipožární opatření a po vyšetření nehody policií obrátili vozidlo zpět na kola a odstranili následky nehody.

Volkswagen narazil do stromu, zraněného řidiče odvážel vrtulník

close Dopravní nehoda na silnici 337 mezi Ronovem a Žleby info Zdroj: Zdeněk Sasín zoom_in Chrudimsko - Vážná dopravní nehoda zablokovala v neděli krátce před desátou hodinou ráno silnici z Ronova nad Doubravou do Žlebů. Jak uvádí policejní mluvčí Jiří Tesař, řidič Volkswagenu Golf zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk a najel do krajnice. Následně se auto převrátilo na střechu a narazilo do stromu.

Podle svědků se raněný spolujezdec vysoukal z vozidla sám, řidiče museli zasahující hasiči a lékaři vyprostit. Na silnici přistával vrtulník Letecké záchranné služby, který šoféra transportoval do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Podle slov Jiřího Tesaře byl dotyčný při vědomí a schopen dechové zkoušky, která vyšla negativně. Raněného spolujezdce odvezla sanitka do Chrudimské nemocnice. Předběžně vyčíslená škoda se pohybuje ve výši 115 000 korun.

U nehody zasahovali profesionální hasiči ze Seče a Čáslavi a dobrovolní z Ronova nad Doubravou, policisté a zdravotníci z Čáslavi a Chrudimi. Silnice byla v tomto úseku přibližně hodinu uzavřená.

Další nedělení nehodu na Chrudimsku řešili policisté zhruba okolo 22. hodiny večerní, a to na na silnici I/37 při výjezdu na silnici I/17 mezi Chrudimí a Kočí. Nicméně šlo o „nehodu" s velkými uvozovkami, neboť podle slov Jiřího Tesaře si projíždějící hlídka policistů všimla na křižovatce vozidla, které jelo po silnici s chybějícím kolem. Dechová zkouška dopadla s nulovým výsledkem, nicméně o řidičově trestu rozhodne přestupková komise.