Ve čtvrtečním odpoledni se bouralo v Letohradě na sídlišti. Jednačtyřicetiletá řidička zřejmě v ulici V Aleji přehlédla zaparkované vozidlo a narazila do něj. „Vlivem nárazu se s vozem převrátila na střechu. Řidička byla rychlou záchrannou službou převezena do nemocnice na lékařské vyšetření. Ještě před odvozem se podrobila dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem,“ uvedla mluvčí policie Lenka Vilímková. Patálie ale čekají i majitele zaparkovaného vozidla značky Hyundai. „Šetřením celé události bylo zjištěno, že na zaparkovaném Hyundai nebyla platná technická kontrola a jeho řidič ho zaparkoval v místě, aniž by zůstal jízdní pruh o šíři tři metry pro každý směr jízdy,“ vysvětlila mluvčí. Oba dopravní prostředky byly natolik poškozeny, že policisté u nich zadrželi osvědčení o registraci vozidla. Škoda byla předběžně vyčíslena na 140 tisíc korun.

Ve stejném dni se pak stala nehoda na silnici mezi Ústím nad Orlicí a Řetůvkou. „Třiadvacetiletý řidič osobního automobilu značky Volkswagen Touran ve směru od Ústí patrně v pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy, přejel do protisměru a v silničním příkopu se s autem převrátil na střechu,“ popsala nehodu Lenka Vilímková. Při nehodě byla zraněna spolujedoucí, kterou sanitka transportovala do nemocnice. „Dechová zkouška vyloučila, že by řidič před nebo během jízdy pil alkoholické nápoje. Škoda na touranu je 50 tisíc korun,“ upřesnila mluvčí.

Zatímco u zmíněných nehod byly dechové zkoušky na alkohol negativní, u třetí nehody nuly nezasvítily. V obci Krasíkov totiž v pátek ve večerních hodinách boural sedmatřicetiletý řidič ve vozidle značky Citroen Xsara a nadýchal 0,79 promile alkoholu. „Řidič nezvládl řízení a v levotočivé táhlé zatáčce vyjel vpravo mimo komunikaci. Tam přední částí vozu narazil do dvou betonových patníků a po sjetí ze svahu skončil na pravém boku,“ popsala nehodu Lenka Vilímková. Škoda je 34 tisíc korun. Řidiči se nic nestalo, domů musel ale po svých. Policisté mu totiž zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Ledovka potrápila řidiče napříč celým okresem

Orlickoústecko - Na Orlickoústecku ledovka v pondělí zkomplikovala dopravu napříč celým okresem. Dopravní policisté jsou od rána na nohou. „Nedá se specifikovat, která lokalita by na tom byla hůř. Máme hlášené dvě dopravní nehody v Žamberku, další v Damníkově, Horních Heřmanicích, Červené Vodě, Českých Libchavách, v Rybníku na Českotřebovsku, Lubníku na Lanškrounsku,“ vyjmenovala některé z událostí mluvčí orlickoústeckých policistů Lenka Vilímková s tím, že od čtvrté hodiny ranní do dopoledních hodin policisté přijali oznámení o třinácti dopravních nehodách. Jak mluvčí dodala, nehody se obešly bez vážných zranění, dopravní kolize odnášely pouze plechy.