„Zranění čtyřiapadesátiletého muže se neslučovalo se životem, přivolaný lékař už mohl pouze konstatovat smrt,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Lehká s tím, že policisté se nyní budou zabývat otázkou, z jakých důvodů ke střetu došlo.
K tragédii došlo mezi železničním nádražím v Chocni a zastávkou v Újezdu u Chocně. Krátce po nehodě byla v úseku zavedena náhradní autobusová doprava. Provoz na trati byl obnoven kolem poledne.
Na Orlickoústecku letos nejde o první tragédii na kolejích. Mezi Jablonným a Jamným v květnu zemřela dvaadvacetiletá žena. Další žena letos ukončila svůj život pod koly vlaku v České Třebové.
Policisté od začátku letošního roku zaznamenali také několik střetů vozidel s vlakem. V květnu to bylo v Dobříkově na hlavní trati na Prahu, kde se střetla dodávka s vlakem. Kolize skončila bez zranění. Šťastný konec měl i červencový střet osobního auta s motorovým vlakem ve Vysokým Mýtě. Zatím poslední nehoda se odehrála minulý týden na železničním přejezdu nedaleko Červené Vody. Šestatřicetiletý řidič Fordu Focus vyvázl ze srážky s lokomotivou nákladního vlaku naštěstí jen s lehkým zraněním.