„Dvacetiletý řidič následně strážníkům sdělil, že řidičský průkaz ještě nemá vydaný, jelikož teprve toho dne vykonal závěrečnou zkoušku v autoškole. Tu asi i řádně oslavil. Dechovou zkouškou u něho bylo zjištěno 1,85 promile alkoholu v dechu. Navíc osobní vozidlo užil bez vědomí majitele,“ uvedli strážníci. Ve voze cestovaly čtyři osoby, nehoda se obešla bez zranění a řeší ji policie.

Výr před hasiči uletěl sám  

Dlouhoňovice – Další „zvířecí“ výjezd si připsali krajští hasiči, kteří v pátek vyráželi k záchraně výra velkého. „Po příjezdu na místo zásahu průzkumem bylo zjištěno a vyrozuměno majitelem domu, že se výr velký nachází na zahradě za domem na uskladněném dřevě a neví se, zda je zraněn. Krátce po našem příchodu se ale sova vznesla a odletěla, a to bez známek jakéhokoliv zranění na okraj přilehlého lesa a následně klesla na zem,“ uvedli hasiči na Facebooku. Po konzultaci s odborníky se hasiči rozhodli ponechat zvíře na místě.

Motorkář byl při nehodě opilý  

Vysoké Mýto – Na pořádné problémy si zadělal jednatřicetiletý motorkář, který ve čtvrtek krátce po dvacáté hodině ve vysoké rychlosti nezvládl průjezd zatáčkou a narazil do osobního auta. Motocykl následně vylétl ze silnice a skončil v poli. „Při nehodě utrpěl zranění pouze řidič motocyklu. Následně bylo zjištěno, že muž nevlastní řidičský průkaz a je pod vlivem alkoholu,“ uvedli vysokomýtští strážníci, kteří mu na místě naměřili 2,29 promile alkoholu v dechu. Následně ještě zjistili, že motorku užil bez vědomí majitele. Případ dál řeší policie.

close Další dopravní nehoda pod vlivem alkoholu info Zdroj: MP zoom_in