Od sobotního rána do nedělní desáté hodiny evidují hasiči v Pardubickém kraji sedmnáct dopravních nehod. První nehoda se stala v sobotu před jednou hodinou ranní u Jablonného nad Orlicí. "Osobní automobil skončil v lese za svodidlem převrácený na střeše. Ve vozidle nikdo nebyl. Policie ČR požadovala vozidlo za pomoci jeřábu vyzvednout a postavit na kola," sdělil zastupující mluvčí hasičů Miroslav Polák.

Před půl druhou se pak stala nehoda u Ronova nad Doubravou. Zde zůstal řidič uvězněný ve vozidle a vyprostili ho až hasiči. Kolize se ale naštěstí obešla bez zranění. Další nehoda na sebe nenechala dlouho čekat. O půl třetí jeli hasiči k Lichkovu, kde bylo opět vozidlo na střeše. Auto otočili na kola a zabezpečili proti úniku provozních kapalin.

Vážná nehoda zablokovala silnici I/17 na Chrudimsku.
Při sobotní nehodě dítě nezemřelo. Policie dementovala svou dřívější informaci

Další nehody se staly po rozednění, ale ne všechny skončily bez zranění osob. "Z Hrušové odvážela zdravotnická záchranná služba dvě osoby. Nehoda, která se stala po večer po 21. hodině u Němčic, měla za následek odvoz tří zraněných osob do nemocnice," dodal Polák.

Další nehody evidují hasiči ze sobotní noci a komplikace na silnicích pokračují i v neděli. Hasiči nabádají řidiče k opatrné jízdě na sněhu a zledovatělých silnicích nižších tříd.