Stovka neodjetých spojů – tak dopadl start nového autobusového dopravce v Pardubickém kraji. Někteří cestující se tak do práce či školy v pondělí ráno zkrátka nedostali. Společnost BusLine, která pomyslný volant převzala, má ale štěstí. Lidé jsou na podobné (ne)pořádky zvyklí.

Po cestě autobusem ze Sloupnice do Vysokého Mýta připomínají někdejšího dopravce pouze staré vesnické cedule s přehledem jízdních řádů a logem ICOM transport. Autobus nového dopravce voní novotou a jede bez zpoždění.

Přečtěte si:

Autobusovou dopravu v kraji přebírají noví dopravci.
Nevydařená premiéra nového dopravce v našem kraji. BusLine dnes zrušil sto spojů

Jiné dojmy z prvního dne společnosti BusLine ale mají cestující brzy ráno třeba v Jamném nad Orlicí nebo Moravské Třebové. Ti se svého autobusu nedočkali. Opakuje se tak stále stejný scénář, kdy cestující marně čekají na zastávce na svůj spoj, který zkrátka nedojede. Pokud lidé prozřetelně neotevřou excelovskou tabulku na portálu OREDO, informace o zrušeném spoji nedostanou.

Jako neprozřetelný krok se navíc ukazuje přemístění informačních kanceláří z autobusových nádraží. Pro informace o zrušeném spoji tak lidé nově musí například do turistických íček v centrech měst.

S novým dopravcem se tak zatím nic nemění. Staré pořádky zůstávají. Jen pro informaci, že váš autobus ani tentokrát nepřijede, si musíte zajít o pět set metrů dál.