Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION
Zavřít mapu

Milan Kilián

Reportér Plzeňského kraje

Archiv Milana Kiliána

Ke psaní jsem tíhnul už od malička. Jako malý kluk jsem si zamiloval  Štorchovy Lovce mamutů, a pod vlivem této knihy jsem už na základní škole sepsal obsáhlou povídku z pravěku.  Novinářem jsem ale nikdy být netoužil, chtěl jsem být paleontologem či archeologem. To se mi nesplnilo a nakonec jsem, i díky náhodě, zakotvil v redakci týdeníku v Klatovech. Novinařině už jsem zůstal věrný. A poznal při ní řadu zajímavých lidí včetně Soni Norisové.

Archiv Milana Kiliána

Jako redaktor jsem vždy byl věrný regionálním novinám. Nejprve týdeníku, poté deníku. Spolupracoval jsem ale i s rádiem, kam jsem dodával lokální zprávy, a dalšími. Během více než čtvrt století jsem se věnoval mnoha oblastem, ostatně v regionálních novinách to ani jinak nejde. Nejbližší jsou mi kriminalistika a soudnictví, na které se specializuji, ale rád „fušuji“ do řemesla i sporťákům. Na snímku zpovídám Milana Baroše po zápase v Klatovech.

Archiv Milana Kiliána

Jsem typ, který nechce o věcech jen teoreticky psát, ale když to jde, chce si vše vyzkoušet na vlastní kůži. Proto mám hodně rád reportáže, v nichž mohu poznat něco nového. A už jsem si toho zkusil hodně. Krmil jsem tygry, choval v náručí krokodýla, dělal pohřebáka či popeláře, ale mezi nejsilnější zážitky patří seskok z letadla v tandemu či rolička doktora v seriálu Policie Modrava.

Archiv Milana Kiliána

Volna moc nemám, ale když už se najdou volné chvíle, rád odpočívám aktivně. Při sportu nebo cestování – rád se svou životní partnerkou poznávám krásy Česka, ale i daleké země. Všude se snažíme vidět co nejvíc, na povalování na pláži si nepotrpíme.

Archiv Milana Kiliána

Mezi další moje koníčky patří houbaření, četba (doma mám vždy rozečteno několik knížek a časopisů najednou), sledování sportu, návštěvy rockových koncertů a zábav, mojí srdeční záležitostí je teraristika, moc rád mám sklípkany, štíry a další bezobratlé. Jsou to naprosto úžasná zvířata.

Archiv Milana Kiliána

Velkým plusem Deníku je, že přináší nejen „velké“ zprávy, ale i zpravodajství z malých obcí a městeček, které čtenáři nikde jinde nenajdou. Otiskujeme miminka, šikovné děti i dospělé, prostě se svými sousedy žijeme. A to se mi líbí. Jen mě mrzí, že se politici stále více snaží omezit naši práci a kriminalizovat nás. Tak snad neskončím brzy ve věznici na Borech, dosud jsem tam byl jen pracovně.

< Předchozí
1 z 6
Další >

Nejnovější články redaktora:


Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků západních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: