Předplatit Deník
Přihlásit

O Deníku

Jiří Vladimír Matýsek

webeditor

Tomáš Rozkovec

Součástí rodiny Deníku jsem se stal na konci roku 2017. Napřed na zkoušku a od Nového roku 2018 oficiálně, coby redaktor Chrudimského deníku. Relativně krátké působení na tomto postu mi ale docela hodně dalo - pronikl jsem do tajů psaní novin, poznal úskalí uzávěrek i co znamená strávit celý víkend ježděním po okrese ve snaze co nejlépe pokrýt zpravodajtsví z voleb prezidenta. Všechny zkušenosti se hodí na stávající pozici webeditora, kdy se můj rajón rozšířil z okresu na celý Pardubický kraj.

Narodil jsem se ale v sousedním, Královehradeckém kraji, přesněji v Jaroměři. Dětství jsem prožil v Náchodě, středoškolská léta opět v Jaroměři a pak jsem východ Čech téměř na dekádu opustil. Studoval jsem na Univerzitě Palackého v Olomouci bohemistiku a filmovou vědu, více než rok jsem strávil za pultem coby prodavač v obchodě s hudebními nosiči. Samotné roky strávené studiem, ale i dlouhé směny strávené v obchodě se staly neocenitelnou zkušeností, z níž čerpán dodnes. V současnosti jsem zakotvil v Pardubicích.

Od malička bylo mou vášní psaní. Založil jsem nepočítaně časopisů, které obvykle skončily u jednoho čísla a ačkoliiv měly náklad celých pět kusů, nikdo je nečetl. Později jsem svými články přispíval do skutečných školních časopisů, ale skutečné období psaní začalo až na vysoké škole. Zpočátku to byly filmové recenze, později se můj zájem přesunul do jiné kulturní sféry, k hudbě. A ta mě drží stále.

Nehraji vlastně na nic, ale o to vášnivěji poslouchám. Prakticky všechno. Od folklóru po techno, od folku k tvrdému metalu. O hudbě rád píšu a když čas strávený editováním textů pro web dovolí, chodím na koncerty. A pak o nich, jak jinak, píšu. Jsem hrdý na svou sbírku vinylových desek. Baví mě objevovat malé kapely v rozletu - ostatně pro Chrudimský deník jsem napsal několikadílný seriál, které mapoval tuto hudební sféru na okresní úrovni. Koncerty rovněž fotím.

Rozhodně nepohrdnu dobrou knihou, byť na čtení zbývá čím dál tím méně času. Snažit se pojmenovat oblíbence by bylo podobně náročné, jako v případě hudby. Vkus i nálady se mění, co bavilo vloni, už letos platit nemusí. Jsem otevřený spoustě vlivů a rád objevuji nové, často nepatrné a schované pod haldami toho, co už se stačilo proslavit.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redakci:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků východních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: