Předplatit Deník
Přihlásit

O Deníku

Iveta Nádvorníková

Reportérka

Deník

První setkání s lokálními novinami jsem zažila coby gymnazistka v maturitním ročníku, kdy mi v Novinách Svitavska pod hlavičkou literárního sdružení Iniciály vyšly básně a fejetony.

Do redakce ve Svitavách jsem přišla jako stážistka v létě roku 2002 a zpětně na tu dobu moc ráda vzpomínám. Potkala jsem dobrou partu novinářů a poznávala jsem celý svitavský okres. V podstatě jsem před těmi 18 lety už v redakci tak nějak zůstala až dodnes. Lokální novinařina je náročná i úžasná zároveň. Baví mě práce s lidmi, i když někdy jsou setkání i nepříjemná.

Díky své práci jsem za ty roky poznala v regionu celou řadu lidí a z některých se stali moji dobří přátelé. Jako novinář jsem zažila nespočet zajímavých okamžiků, kam bych se asi jinak nikdy nedostala. Ale tahle práce s sebou nese i smutné chvíle, výjezdy na tragické nehody a události, kdy se bohužel člověk dívá do očí smrti...

Když jsem nastoupila do redakce, bavily mne akce, kde jsem potkala známé osobnosti. Dnes to mám už jinak. Zajímá mne aktuální dění v regionu a nejvíce příběhy „obyčejných“ lidí. Takhle jsem potkala sestřičku Naďu, která zachraňovala lidi při vlakovém neštěstí, ředitele Frantu, co ovládá malohanáčtinu, několik šikovných řemeslníků, studentů, výtvarníků nebo lidí, kteří makají pro druhé... Cením si výjimečných setkání s umělci, kteří přijíždějí do svitavského okresu.

Deník

Můj volný čas v současné době bohatě vyplní dcery Anička a Terezka. Společně podnikáme výlety, baví nás výšlapy do hor, na rozhledny a na zajímavá místa. Relaxuji u dobré knihy, s fotoaparátem v ruce, při běhu nebo na kole. A když je chuť, peču s dětmi kváskový chleba nebo dorty s čokoládou a ovocem.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redakci:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků východních Čech:

Prozkoumejte jiný region ČR: