Které dítě by neznalo postavy ze seriálu Prasátko Peppa – Peppu, brášku Toma, tatínka i maminku. Tato prasečí rodinka společně s přáteli na obrazovkách dětem přináší zážitky z jejich každodenního života. Zažívají často situace jako ve světě lidí. Celé díly můžete zhlédnout on-line.

Premiéru první epizody měl seriál Prasátko Peppa přesně 31. května 2004 na britské stanici Channel 5, na které byl i původně vysílán.

Prasátko Peppa - jak to celé začalo

Vše odstartoval nápad dvou britských animátorů Nevilla Astleyho a Marka Bakera, kteří chtěli přinést dětem seriál postavený na jednoduchém příběhu. Zároveň chtěli vytvořit příběh, kde bude hlavní hrdinka, nikoli hrdina, a bude opakem typických princezen. Prasátko Peppa měla od začátku být trochu hubatá, někdy škodolibá a také sebevědomá, píše web zábavního parku Paultons Park, kde se nachází první tematický park s Prasátkem Peppa na světě.

close Z Prasátka Peppa se stal celosvětový fenomén. Původně britský seriál okouzlil děti napříč národy a byl předabován do více než 40 jazyků. info Zdroj: Shutterstock zoom_in Z Prasátka Peppa se stal celosvětový fenomén. Původně britský seriál okouzlil děti napříč národy a byl předabován do více než 40 jazyků.

Prasátko Peppa - epizoda o nakupování:

| Video: Youtube

Prasátko Peppa je seriálem, který není založen na žádné dětské knize. Naopak, na motivy seriálu následně vznikla celá řada knih a z prasátka se stal fenomén. Jedna z těchto knih s názvem „Peppa potkává královnu“ byla vytvořena pro oslavu diamantového jubilea britské královny, tedy šedesáti let od jejího nástupu na trůn v roce 2012, přibližuje web EnBook.

Tematický maskot v Legolandu Florida

Proč má Peppa červené šatičky

Prasátko Peppu chtěli tvůrci obléct do barvy, která by odrážela její vznětlivou povahu. Nakonec zvolili červené šatičky, které v různých situacích střídá se žlutou pláštěnkou. Nebo pak žlutými holínkami, když skáče v blátivých kalužích, což je její oblíbená činnost, vysvětlil web Paultrons Park.

Prasátko Peppa a další postavičky

Hlavní postavy v seriálu nosí oblečení, žijí v domech, řídí auta, ale stále mají rysy zvířátek, které představují. Například celá hlavní prasečí rodinka chrochtá, kdežto ostatní zvířecí přátelé vydávají své charakteristické zvuky. Mluvené slovo hlavní postavy – Prasátka Peppy – namluvila jako první v originále čtyřletá herečka Lily Snowden-Fine. Svůj hlas jí propůjčila v celé první sérii, jak píše web Paultrons Park.

Park Peppa Pig World v britském Paultrons Park

Hlavní postavy

  • Prasátko Peppa – Roztomilé a hezké prasátko. Její nejlepší kamarádka je ovečka Zuzka. Obvykle nosí červené šaty a černé boty. Jejím typickým povahovým rysem je, že nerada dává někomu za pravdu. Také ráda navštěvuje babičku a dědečka, miluje skákání a smích.
  • Prasátko Tom – Mladší bráška Peppy je ještě batole a téměř neumí mluvit. Nosí modrou košili a černé botky. Jeho nejlepší kamarádi jsou zajíc Ríša a slon Edmund. Rád si hraje se svou starší sestrou, i když je občas panovačná. Nejraději má hračku dinosaura.
  • Maminka Prasátko - Maminka Prasátko ráda skáče v blátivých kalužích skoro stejně jako Peppa. Pracuje doma na počítači a občas nechá Peppu a Toma, aby jí pomohli, pokud ovšem nemlátí do klávesnice. Umí lépe číst v mapách než Tatínek Prasátko a je velmi moudrá.
  • Tatínek Prasátko - Tatínek Prasátko je velmi veselý a neustále se směje, zejména když si hraje s Peppou a Tomem. Tatínek prasátko si rád čte noviny a je nadšený z výletů v autě. Miluje sušenky a dýňový koláč a Peppa si ho dobírá kvůli jeho velkému kulatému bříšku.

Hlavní postavu Peppu v českém dabingu namluvily Jana Altmannová, Alžběta Volhejnová a Klára Šumanová. Tatínka Prasátko namluvili Tomáš Juřička a Miroslav Hanuš a Maminku Prasátko pak Daniela Bartáková, Tereza Bebarová a Kamila Špráchalová.


Nahrává se anketa ...

Zajímavosti o seriálu Prasátko Peppa

Když se seriál Prasátko Peppa dostal do vysílání amerických stanic, byl zprvu předabován americkými herci. Ale od roku 2007 se v USA vysílá v původním britském originálním znění. Do března 2022 bylo natočeno celkem 368 dílů tohoto seriálu. Vysílán je ve 180 zemích po celém světě a předabován byl do více než čtyřiceti jazyků.