Vrátíme se zpátky do doby, kdy jsme byli malí a zamilovali jsme se do světa fantazie a barev. Vytvoříme prostor, kde se náš malý bude cítit bezpečně a šťastně. Ale jak to udělat? 

Zařizujeme dětský pokojíček:

| Video: Youtube

Co by v pokoji pro miminko nemělo chybět a na co se zaměřit?

Prvním a nejdůležitějším krokem je zvolit správné místo pro pokoj. Mělo by být v blízkosti našeho pokoje, ale zároveň by mělo být ticho a klid. Také bychom měli věnovat pozornost osvětlení - přírodní světlo je nejlepší, ale také bychom měli mít možnost zatemnit pokoj pro miminko, když bude potřeba klidu a spánku.

Co by v pokoji nemělo chybět? Postýlka, samozřejmě. Ale nejen obyčejná postýlka. Postýlka, která je bezpečná a pohodlná. Postýlka, která je rájem pro naše miminko. A nezapomeňte na jemnou a teplou přikrývku, která bude chránit náš malý poklad.

Další důležitou věcí jsou skříně a regály na oblečení, pleny, hračky a ostatní věci. Měli bychom se ujistit, že jsou bezpečné a praktické. A samozřejmě, nesmíme zapomenout na měkký koberec, na kterém se naše miminko bude moci volně pohybovat a hrát.

Co do pokoje nepatří?

Co by v pokoji nemělo být? Hlučné hračky a elektronické přístroje. Tyto věci mohou rušit klid a pohodu našeho miminka. Také bychom měli dát pozor na ostré a tvrdé předměty, které by mohly být nebezpečné.

Při výzdobě pokoje bychom měli věnovat pozornost barvám. Měli bychom se vyhnout příliš jasným a křiklavým barvám, které by mohly znepokojit naše miminko. Měli bychom se držet klidných a teplých barev, které budou vytvářet příjemnou atmosféru.

Pokoj pro miminko je místem plným lásky a péče. Je to místem, kde naše miminko začne objevovat svět a my mu v tom chceme být co nejvíce nápomocni. Takže ponořme se do tohoto úžasného projektu a vytvořme pokoj pro naše miminko, který bude plný radosti a štěstí.