Předchozí
1 z 11
Další

10. Kouzelná třída

Autor: Zuzana Pospíšilová

Rok vydání: 2010

Počet stran: 72

Vhodná pro děti: od 6 let

O čem to je: Kniha ideální pro prvňáčky. Obsahuje pěkné ilustrace a velká písmena. Třídu rošťáků přebírá mladá (a možná kouzelná) paní učitelka. Třída se pod jejím vedením promění v nejhodnější a nejchytřejší partu na celé škole.

9. Prvních dvanáct příběhů Čtyřlístku

Autor: Jaroslav Němeček, Ljuba Štíplová

Rok vydání: 1969 – 1970, poslední dotisk 2021

Počet stran: 208

Vhodná pro děti: od 5 let

O čem to je: Legendární komiksové příběhy Čtyřlístku. První z více než 20 knih o dobrodružstvích vynálezce Myšpulína, bojácného Pindi, siláka Bobíka a parádnice Fifinky.

8. Cesta do středu Země, ilustrované vydání

Autor: Jules Verne, Francesca Rossi

Rok vydání: 2020

Počet stran: 96

Vhodná pro děti: od 8 let

O čem to je: Hlavní hrdina tohoto dobrodružného románu, Alex, se spolu se strýčkem vydají na bláznivou cestu. Přímo do středu Země. Co, nebo kdo žije v nitru naší planety?

7. Deník malého Poseroutky

Autor: Jeff Kinney

Rok vydání: 2020

Počet stran: 224

Vhodná pro děti: od 7 let

O čem to je: Kniha plná humoru a komiksů. Potěší i slabší čtenáře, kteří jinak knihám příliš nedají. Vypráví o 11letém Gregovi, který se často dostává do potíží. Ty popisuje deníkovou formou.

6. Správná pětka na ostrově pokladů

Autor: Enid Blyton

Rok vydání: 2023 (poprvé už v roce 1942)

Počet stran: 76

Vhodná pro děti: od 9 let

O čem to je: Detektivka pro děti. Příběh čtyř dětí a jejich psa Tima. Komiksoví hrdinové se vydávají na opuštěný ostrov, kde prozkoumají potopený vrak, přespí ve zřícenině a chybět nebude ani poklad.

5. Dobrodružství pana Wellingtona

Autor: Hana Bergmannová Klímová

Rok vydání: 2018

Počet stran: 248

Vhodná pro děti: od 7 let

O čem to je: Kniha plná dobrodružství, letadel a historických reálií. České autorce se podařilo příběh letců RAF z dob 2. druhé světové války převést do pohádkové formy. Kniha vypráví o panu Wellingtonovi – vysloužilém britském bombardéru, v jehož útrobách si staví bunkr dva desetiletí kluci. Od pana Wellingtona dostanou důležitý úkol - vypátrat ztracené československé letce z jeho poslední osádky

4. Doktor Proktor a prdící prášek

Autor: Jo Nesbø

Rok vydání: 2020

Počet stran: 216

Vhodná pro děti: od 7 let

O čem to je: Veselá kniha o Bulíkovi, který se přestěhuje do ulice Dělová. Spřátelí se s šíleným vědátorem, doktorem Proktorem. Jeho vynález, prdící prášek, není zdaleka tak neužitečný, jak se mohlo zprvu zdát.

3. Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň

Autor: C. S. Lewis

Rok vydání: 1991 (v angličtině 1950)

Počet stran: 144

Vhodná pro děti: od 7 let

O čem to je: První díl sedmidílné fantasy ságy. Sleduje příběh sourozenců Petra, Zuzany, Edmunda a Lucie v zemi pohádkových bytostí zakletých bílou čarodějnicí.

2. Děti z Bullerbynu

Autor: Astrid Lindgrenová

Rok vydání: 1962, poslední dotisk 2023

Počet stran: 224

Vhodná pro děti: od 5 let

O čem to je: Dobrodružné příběhy šesti kamarádů, kteří žijí na švédském venkově. Jednotí řepu, vypráví si děsivé příběhy, chodí pěšky do školy a slaví narozeniny i svátky.

1. Harry Potter a Kámen mudrců, ilustrované vydání

Autor: J. K. Rowlingová

Rok vydání: 2022

Počet stran: 256

Vhodná pro děti: od 8 let

O čem to je: První díl ságy o nejslavnějším čaroději na světě s bohatými ilustracemi. Jedenáctiletý Harry Potter žije jako obyčejný chlapec u tety a strýce v přístěnku pod schody. Jeho život změní dopis ze školy čar a kouzel v Bradavicích. Harry je totiž čaroděj.