VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽAMBERK

Na čarodějnicích v Žamberku se slavilo

Žamberk - CEMA Žamberk, z.ú. letos opět pořádala velkou akci pro veřejnost Pálení čarodějnic. Počasí neuvěřitelně přálo, a díky tomu dorazil i rekordní počet návštěvníků. Sešlo se velké množství malých čarodějek a čarodějů, kteří si mohli zadovádět na různých stanovištích, a získat tak zajímavé dárečky. V podvečer zpestřily program dvě taneční skupiny. Již proslulé Babylenky z Letohradu a nově i skupina Alabama ze Žamberku. Od 19 hodin hrála oblíbená kapela Wejvrat, která strhla k tanci téměř každého.

V Helvíkovících děti probudily broučky

Helvíkovice – V polovině dubna se již děti nemohly dočkat, až začne tradiční broučkiáda. S radostí přicházely se svými rodiči i prarodiči v krásných kostýmech, u mateřské školy je vítali usměvaví broučci. Na cestu se vydalo 61 dětí a 38 dospělých.

Žamberk ovládly studentské slavnosti majáles

Žamberk – První májový den se v Žamberku už tradičně nesl v duchu studentské slavnosti Majáles. Krásnou neděli jste si mohli užít na Masarykově náměstí, kam po druhé hodině odpolední dorazil majálesový průvod vedený mažoretkami a dechovým orchestrem ZUŠ Petra Ebena.

Soutěž o technický talent prověřila týmovou spolupráci

Orlickoústecko – Jediný vybraný tým z regionu reprezentoval Pardubický kraj na prvním celorepublikovém kole odborné soutěže žáků a studentů T-Profi (Talent pro firmy) v Praze. Pod patronací firmy Bühler CZ Žamberk se družstvo tvořené třemi žáky Základní školy z Výprachtic a třemi žáky prvního ročníku oboru obráběč kovů Střední školy obchodu, řemesel a služeb ze Žamberku utkalo s dalšími třinácti družstvy.

Kraj má zájem spojit své aktivity s Muzeem starých strojů

Žamberk – Muzeum starých strojů v areálu Vonwillerovy továrny se veřejnosti otevírá jen párkrát ročně. Letos otevře své brány v sobotu 21. května, kdy nabídne spanilé jízdy parních strojů a množství další techniky. V budoucnu by ale jeho expozice mohly být přístupné celoročně.

Muži kradli za bílého dne. Netušili, že neunikli pozornosti strážníka

Žamberk – Zloději ve dne v noci chodějí, říká se. A je to tak. V pondělí odpoledne se v Žamberku na Masarykově náměstí dva muži vloupali do zaparkovaného auta a sebrali z něj kabelku. Zlodějíčci s lupem utekli. Nevěděli ale, že neunikli pozornosti městského strážníka, který kontaktoval policisty.

V muzeu starých strojů přivítají hejtmana

Žamberk /Krátce/ – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický má v úterý v plánu navštívit Muzeum starých strojů a technologií, které vzniká v bývalé textilní továrně Vonwiller.

Projekt zimního stadionu dali Žamberští prozatím k ledu

Žamberk – Zastupitelé dali projekt zimního stadionu za 50 milionů korun k ledu. Než seženou dotační titul, který by pokryl alespoň polovinu nákladů, poohlédnou se po levnější variantě zastřešení kluziště, úpravy zázemí šaten a sociálního zařízení i odpovídajícím chlazení. Zimák už přitom na dokončení čeká od roku 2010, kdy byl otevřen.

Žamberské muzeum zahájí sezonu výstavami o Velké válce

Žamberk - Zdejší muzeum zahájí novou muzejní sezonu v neděli 24. dubna od 14 hodin otevřením výstavy Dva kamarádi: Sočská fronta očima dvou přátel a Velká válka 1914 1918. Výstavy potrvají do 19. června.

OBRAZEM: Rallye Šmídl nabídla hromadu zážitků – hořící auto, soutěže i tetování

Žamberk – Kdo zavítal v sobotu odpoledne do areálu firmy Šmídl v Žamberku, nelitoval. K pátému ročníku amatérské automobilové soutěže Rallye Šmídl tu byl připraven bohatý doprovodný program, který si užívali malí i velcí. Svou prezentaci tu měli profesionální i dobrovolní hasiči, záchranáři, žamberští městští policisté i Besip. U jeho stánku si mohli všichni vyzkoušet slalom se speciálními brýlemi, které evokovaly alkoholové opojení po cca sedmi pivech, či chůzi pod vlivem drog.

Žamberk má vlastní pexeso

Žamberk - Město vydalo nové ilustrované pexeso a rozšířilo tak nabídku propagačních a dárkových předmětů s městskými motivy

Deník Jana Buriana vypráví o hrůzách války i přátelství

Výstava Dva kamarádi představí deník Jana Buriana a fotografie Antonína Fuchse

Už brzy odstartuje další Rallye Šmídl

Žamberk – Duben, měsíc bezpečnosti, je tu a s ním i start jubilejního 5. ročníku amatérské automobilové orientační soutěže Rallye Šmídl. Pro letošní rok byl stanoven termín na sobotu 16. dubna.

Děti z Helvíkovic sázely stromy

Helvíkovice – V pondělí 11. dubna 2016 jsme se odpoledne sešli u mateřské školy v Helvíkovicích, kde na nás už čekal MVDr. Petr Šalanský a seznámil nás s programem na odpoledne - sázením stromků s dětmi, rodiči a myslivci.

Paraskupinu Barium připomněli ve Vysoké nad Labem

Žamberk, Vysoká nad Labem – Zástupci města Žamberk uctili památku válečných hrdinů položením věnce u památníku ve Vysoké nad Labem. Pamětní deska na vysockém hřbitově připomíná seskok skupiny Barium ve složení nadporučík Josef Šandera, četař aspirant Josef Žižka a četař Tomáš Býček u Vysoké nad Labem 3. dubna 1944.

V Žamberku se opět pojede Rallye Šmídl

Žamberk – V sobotu 16. dubna se v Žamberku uskuteční 5. ročník amatérské automobilové orientační soutěže Rallye Šmídl.

Cyklistu srazila srnka, pomoci musel i vrtulník

Žamberk – K neobvyklé dopravní nehodě došlo v úterý krátce před půl pátou odpoledne na výjezdu ze Žamberka směrem na Lukavici. Osmačtyřicetiletého cyklistu z kola srazila srnka. 

Budou mluvit o kyberkriminalitě i bezpečnosti na sociálních sítích

Žamberk /Krátce/ - Bezpečnost na internetu je často skloňovaným tématem, proto žamberská Cema připravila na čtvrtek zajímavou přednášku Petra Šmída na téma Bezpečnost dětí na internetu. Účastníci z řad laické i odborné veřejnosti se dozví o problematice kyberkriminality, včetně nejnovějších fenoménů. „Zvláštní pozornost bude věnována sociálním sítím a online hrám, které zažívají boom," slibují organizátoři. 

OBRAZEM: Vyprodáno! Michal Viewegh měl narváno

Žamberk - Do posledního místečka bylo v pátek večer zaplněno žamberské Centrum pro rodinu. Především dámské publikum přilákalo autorské čtení, které pořádala Cema: z nového románu Biomanžel předčítal Michal Viewegh.

Žambersko: Obchvat ano, ale až po seriózní studii

Žambersko – V rámci poslaneckého pondělí, které mají zástupci dolní komory Parlamentu ČR pravidelně vyčleněné pro své činnosti v kraji, zavítal pardubický poslanec Martin Kolovratník (ANO) na Žambersko. Hlavními tématy pracovního výjezdu byla především regionální dopravní situace, ale také diskuze s významnými místními zaměstnavateli například o dopadech legislativních novinek na jejich práci. Debata s místostarostou Žamberku Oldřichem Jedličkou byla věnována dlouho očekávané výstavbě D35 a potřebnosti žamberského přivaděče k této páteřní komunikaci.

Michal Viewegh chystá autorské čtení v Žamberku

Žamberk - Zajímavý program na páteční večer nabízí žamberská Cema. Od 19 hodin bude ze svého nového románu Biomanžel předčítat spisovatel Michal Viewegh.

Výstava "Z bílých nití a tmavých večerů"

Žamberk, Praha – Výstava „Z bílých nití a tmavých večerů" našich regionálních krajkářek, především ze žamberské ZUŠ a pod vedením vynikající výtvarnice Marie Poludové (na snímku), proběhla v minulém týdnu v Chodbě místopředsedů Senátu. Záštitu nad akcí přijal senátor Petr Šilar a mezi hosty byl například poslanec Jiří Junek nebo starosta města Žamberka Jiří Dytrt. Úvodní slovo patřilo ředitelce ZUŠ Petra Ebena Žamberk Haně Chvátilové. Výtvarnici Marii Poludovou stručně a vtipně představil někdejší starosta Žamberka Miloslav Chvátil.

Na rybníce už dávno nebruslí. Teď ale získají moderní arénu

Žamberk – Kronika města Žamberk praví, že dne 19. ledna 1930 zavedl místní Sportovní klub pěstování nového sportu – kanadského hokeje – na zámeckém rybníce. Už o rok později se bruslilo v Žamberku u koupaliště na osvětleném umělém kluzišti. A v této lokalitě se bruslí i dnes. V roce 2010 dostala sportovní veřejnost k Vánocům zimní stadion za 13 milionů. Ten se konečně po více než pěti letech dočká střechy a zázemí.

Vizovická hudební smršť míří do Žamberka

Žamberk – Nefalšovaná vizovická hudební smršť přijíždí do Orlických hor! Dvorní kapela Valašského království se představí v Divišově divadle Žamberk.

Autem se trefil do uzávěru plynu

Žamberk - V pátek dopoledne havarovalo v Žamberku auto s vlekem, porazilo plot a narazilo do hlavního uzávěru plynu. Nehoda se stala před desátou hodinou. Na místě zasahovali profesionální hasiči. "Zjišťovali, zda nedochází k úniku plynu, na místo byli přivoláni i pracovníci plynáren. Hasiči pomohli naložit havarovaný automobil na vozidlo odtahové služby," uvedla tisková mluvčí hasičů Vendula Horáková. Při kolizi nebyl nikdo zraněn.

Žamberští znají kalendář akcí pro letošní rok

Žamberk /Krátce/ - Město Žamberk vydalo kalendář akcí pro rok 2016, který informuje o základních kulturních a sportovních akcích v Žamberku pro letošní rok.

Knihovna čtenářům nabízí novou službu

Žamberk – Od března zavedla zdejší knihovna novou službu pro čtenáře „vybrané knihy k vyzvednutí", určena je těm uživatelům, kteří nemohou nebo nechtějí trávit čas vybíráním knih přímo v knihovně. V pohodlí domova si vyberou knihy z on-line katalogu knihovny a svůj požadavek jí pošlou e-mailem nebo zatelefonují. Knihovnice jim knihy připraví a na jeden den zarezervují. Za službu se neplatí žádný poplatek.

Cestovali po stopách mírového poselstva

Žamberk/Krátce/ – Milovníkům zeměpisu a cestování by neměla uniknout beseda, kterou na úterý od 17 hodin připravila Městská knihovna v Žamberku. Slova se ujme František Šesták z Blatné, který bude vyprávět o své cestě po stopách mírového poselstva krále Jiřího z Poděbrad.

Žamberk chce letos investovat čtyřicet milionů korun

Žamberk – Město Žamberk do roku 2016 vstoupilo s přebytkem 33 milionů korun. Letos plánuje proinvestovat 40 milionů. Mezi investičními akcemi je například rekonstrukce mostu do části Polsko. Ta z městského rozpočtu vytáhne více než 8 milionů korun. 

Kino Žamberk zve na unikátní projekt

Žamberk – Imagine Dragons jsou jednou z nejžhavějších kapel současnosti. Tato losangeleská rocková formace odstartovala svou hvězdnou kariéru v roce 2008 a prakticky okamžitě se stala světovým fenoménem.

První republika a elektroswing. Žamberk zažil ples v bývalé fabrice

Žamberk – V pátek se v areálu bývalé Vonwillerovy textilní továrny - Mosilana uskutečnila historicky první společenská akce pořádaná pivovarem Žamberk, kulturním podnikem Fidiko a Muzeem starých strojů a technologií. Prostory továrny roztančil První elektroswingový ples.

Po nárazu do topolu auto skončilo na boku

Žamberk – Všechny složky integrovaného záchranného systému si vyžádala pondělní nehoda v Žamberku. Došlo k ní v ulici Špitálka, nedaleko zahrádkářské kolonie. Řidič, ročník narození 1961, tam narazil do topolu.

V Žamberku ocenili mladé talenty

Žamberk – V pondělí se v Divišově divadle uskutečnil již jedenáctý ročník slavnostního předávání ocenění talentované mládeži do 19 let za mimořádné výsledky dosažené v oblasti sportu, kultury a vědomostí za uplynulý rok – Talent 2015.

Cema vydala logopedický kalendář

Žamberk – Cema Žamberk, z.ú. pro letošní rok vydala logopedický kalendář, který je plný rad ke správné výslovnosti dětí, praktických cvičení i postřehů z běžného života. K dostání je stále v obchůdku Cema Žamberk.

V Žamberku budou soutěžit instalatéři

Žamberk – Ve středu 17. února proběhne ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk krajské kolo soutěže odborných dovedností Instalatér 2016 pro kraj Pardubický a Královéhradecký.

Žamberk v pondělí ocení mladé talenty

Žamberk – Město Žamberk zve rodiče, učitele, trenéry, kamarády i širokou veřejnost na slavnostní předávání ocenění Talent 2015 dětem a mládeži za mimořádné výsledky dosažené v roce 2015 v oblasti kultury, sportu a vědomostí.

S – K L U B nabízí nejen seniorům poučení, setkávání i zábavu

Vysoké Mýto – Domov pro seniory Ledax ve Vysokém Mýtě v lednu oslavil své páté narozeniny a jako další novinku svým klientům představuje S – K L U B. „Je to komunitní klub pro seniory a veřejnost z Vysokého Mýta a přilehlých okolních obcí.

Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk zve na dny otevřených dveří

Žamberk – Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk pořádá v pátek a sobotu 12. a 13. února vždy od 9 do 12 hodin dny otevřených dveří. Jejich součástí budou Řemeslné hrátky, na kterých si mohou návštěvníci vlastnoručně vyzkoušet činnosti jednotlivých oborů, v provozu bude také školní kavárna.

S notebookem pod bundou odešel, aniž by zaplatil

Žamberk – Nepříjemnou směnu zažila obsluha jedné ze žamberských prodejen elektroniky v pátek 22. ledna. Krátce po třetí hodině totiž prodejnu navštívili dva muži a neodešli s prázdnýma rukama. Ale bez placení!

Dlouhoňovice rozveselily masky, nechyběl hadrák, Turek ani slamění

Dlouhoňovice – O krásně slunečné první únorové sobotě obcí Dlouhoňovice prošel, dá se říci, již tradiční masopustní průvod. Poosmé v řadě se místním nadšencům podařilo potěšit vesnici rejem masek.

Vinnetou cválá do Divišova divadla

Žamberk – Vinnetou je unikátní divadelní projekt sdružení Neratov a Jiného jeviště o.s., kombinující studenty DAMU i jiných divadelních škol a herce s mentálním postižením.

OBRAZEM: Žamberští měli o dobroty zájem

Žamberk - V rámci pátého žamberského masopustu si mohli návštěvníci u městského muzea zakoupit zabijačkové dobroty, na které se stála dlouhá fronta. Nechyběly ani perníky, turecký med a pro soutěživé bylo připraveno Kolo štěstí.

Žamberk si připomněl výročí tragického konce Baria

Žamberk – Město si připomnělo 71. výročí tragického konce zpravodajské skupiny Barium.

Kdo půjde na koncert Malina Brothers

Žamberk – Bratři Malinové v sobotu 30. ledna od 19 hodin v Divišově divadle v Žamberku představí novou nahrávku Malina Brothers & Charlie McCoy. Jak už název napovídá, do rodiny předních hudebníků české country a folku přibyl legendární nashvillský muzikant Charlie McCoy (Bob Dylan, Elvis Presley, Simon & Garfunkel, Johnny Cash, Roy Orbison, Ringo Starr…), bez nadsázky označovaný jako nejslavnější světový hráč na foukací harmoniku.

SOUTĚŽ: Bratři Malinové natočili nové album se spoluhráčem Elvise a Dylana

Žamberk – Když bratři Malinové, tedy banjista Luboš (Druhá Tráva), kytarista Pavel (Žalman a spol.) a houslista Pepa (Monogram) před několika lety vyslyšeli přání fanoušků a založili kapelu Malina Brothers, do které přizvali kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál Kvintet), vypadalo to na jednorázový projekt.

Kdo vyhrál lístky na film Lída Baarová

Žamberk – Digitální Kino Žamberk bude v den premiéry promítat nový český film Lída Baarová. Čtenáři Orlického deníku mohli soutěžit o dvě vstupenky na projekci a dárkový set piva od pivovaru Kanec Žamberk. Vítězkou se stala Ilona Severová z Lukavice, která nejrychleji a správně odpověděla, že režisérem filmu je Filip Renč.

Laďa Kerndl ozdobil jedinečnou podorlickou plesovou událost

Žamberk – Žamberský divadelní ples se setkal s obrovským úspěchem – již potřetí! Vyprodaný sál, nadšení hosté, vynikající hudební složka a zábava na úrovni. V takovém duchu se nesl třetí ročník Žamberského divadelního plesu, který se konal 8. 1. v sokolovně v Lukavici.

Žamberk uctí památku Baria

Žamberk – Bude to už 71 let, co se na statku rodiny Žabkových v osadě Polsko odehrálo drama. 16. ledna 1945 v ranních hodinách početná skupina gestapa obklíčila dům, ve kterém se skrývali členové zpravodajské skupiny Barium. Její památku v Žamberku uctí v sobotu 16. ledna ve 14 hodin u pamětní desky na domě Žabkových v osadě Polsko.

Jedna noc může mladíka stát tři roky

Žambersko – Pestrou sérii přečinů má za jedinou noc na svědomí jednadvacetiletý mladík z jedné obce na Žambersku. Několikahodinová „jízda" okořeněná přemírou alkoholu ho může stát až tři roky života za mřížemi.

Divadelní ples láká na svou mimořádnost

Žamberk, Lukavice – Vyprodaný sál, neopakovatelná atmosféra a stylová hudba, která se jinde neslyší – to vše již tradičně patří k Žamberskému divadelnímu plesu. Již třetí ročník této výjimečné společenské události se uskuteční tento pátek v prostorách Sokolovny Lukavice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT