VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽAMBERK

Žamberk má vlastní pexeso

Žamberk - Město vydalo nové ilustrované pexeso a rozšířilo tak nabídku propagačních a dárkových předmětů s městskými motivy

Deník Jana Buriana vypráví o hrůzách války i přátelství

Výstava Dva kamarádi představí deník Jana Buriana a fotografie Antonína Fuchse

Už brzy odstartuje další Rallye Šmídl

Žamberk – Duben, měsíc bezpečnosti, je tu a s ním i start jubilejního 5. ročníku amatérské automobilové orientační soutěže Rallye Šmídl. Pro letošní rok byl stanoven termín na sobotu 16. dubna.

Děti z Helvíkovic sázely stromy

Helvíkovice – V pondělí 11. dubna 2016 jsme se odpoledne sešli u mateřské školy v Helvíkovicích, kde na nás už čekal MVDr. Petr Šalanský a seznámil nás s programem na odpoledne - sázením stromků s dětmi, rodiči a myslivci.

Paraskupinu Barium připomněli ve Vysoké nad Labem

Žamberk, Vysoká nad Labem – Zástupci města Žamberk uctili památku válečných hrdinů položením věnce u památníku ve Vysoké nad Labem. Pamětní deska na vysockém hřbitově připomíná seskok skupiny Barium ve složení nadporučík Josef Šandera, četař aspirant Josef Žižka a četař Tomáš Býček u Vysoké nad Labem 3. dubna 1944.

V Žamberku se opět pojede Rallye Šmídl

Žamberk – V sobotu 16. dubna se v Žamberku uskuteční 5. ročník amatérské automobilové orientační soutěže Rallye Šmídl.

Cyklistu srazila srnka, pomoci musel i vrtulník

Žamberk – K neobvyklé dopravní nehodě došlo v úterý krátce před půl pátou odpoledne na výjezdu ze Žamberka směrem na Lukavici. Osmačtyřicetiletého cyklistu z kola srazila srnka. 

Budou mluvit o kyberkriminalitě i bezpečnosti na sociálních sítích

Žamberk /Krátce/ - Bezpečnost na internetu je často skloňovaným tématem, proto žamberská Cema připravila na čtvrtek zajímavou přednášku Petra Šmída na téma Bezpečnost dětí na internetu. Účastníci z řad laické i odborné veřejnosti se dozví o problematice kyberkriminality, včetně nejnovějších fenoménů. „Zvláštní pozornost bude věnována sociálním sítím a online hrám, které zažívají boom," slibují organizátoři. 

OBRAZEM: Vyprodáno! Michal Viewegh měl narváno

Žamberk - Do posledního místečka bylo v pátek večer zaplněno žamberské Centrum pro rodinu. Především dámské publikum přilákalo autorské čtení, které pořádala Cema: z nového románu Biomanžel předčítal Michal Viewegh.

Žambersko: Obchvat ano, ale až po seriózní studii

Žambersko – V rámci poslaneckého pondělí, které mají zástupci dolní komory Parlamentu ČR pravidelně vyčleněné pro své činnosti v kraji, zavítal pardubický poslanec Martin Kolovratník (ANO) na Žambersko. Hlavními tématy pracovního výjezdu byla především regionální dopravní situace, ale také diskuze s významnými místními zaměstnavateli například o dopadech legislativních novinek na jejich práci. Debata s místostarostou Žamberku Oldřichem Jedličkou byla věnována dlouho očekávané výstavbě D35 a potřebnosti žamberského přivaděče k této páteřní komunikaci.

Michal Viewegh chystá autorské čtení v Žamberku

Žamberk - Zajímavý program na páteční večer nabízí žamberská Cema. Od 19 hodin bude ze svého nového románu Biomanžel předčítat spisovatel Michal Viewegh.

Výstava "Z bílých nití a tmavých večerů"

Žamberk, Praha – Výstava „Z bílých nití a tmavých večerů" našich regionálních krajkářek, především ze žamberské ZUŠ a pod vedením vynikající výtvarnice Marie Poludové (na snímku), proběhla v minulém týdnu v Chodbě místopředsedů Senátu. Záštitu nad akcí přijal senátor Petr Šilar a mezi hosty byl například poslanec Jiří Junek nebo starosta města Žamberka Jiří Dytrt. Úvodní slovo patřilo ředitelce ZUŠ Petra Ebena Žamberk Haně Chvátilové. Výtvarnici Marii Poludovou stručně a vtipně představil někdejší starosta Žamberka Miloslav Chvátil.

Na rybníce už dávno nebruslí. Teď ale získají moderní arénu

Žamberk – Kronika města Žamberk praví, že dne 19. ledna 1930 zavedl místní Sportovní klub pěstování nového sportu – kanadského hokeje – na zámeckém rybníce. Už o rok později se bruslilo v Žamberku u koupaliště na osvětleném umělém kluzišti. A v této lokalitě se bruslí i dnes. V roce 2010 dostala sportovní veřejnost k Vánocům zimní stadion za 13 milionů. Ten se konečně po více než pěti letech dočká střechy a zázemí.

Vizovická hudební smršť míří do Žamberka

Žamberk – Nefalšovaná vizovická hudební smršť přijíždí do Orlických hor! Dvorní kapela Valašského království se představí v Divišově divadle Žamberk.

Autem se trefil do uzávěru plynu

Žamberk - V pátek dopoledne havarovalo v Žamberku auto s vlekem, porazilo plot a narazilo do hlavního uzávěru plynu. Nehoda se stala před desátou hodinou. Na místě zasahovali profesionální hasiči. "Zjišťovali, zda nedochází k úniku plynu, na místo byli přivoláni i pracovníci plynáren. Hasiči pomohli naložit havarovaný automobil na vozidlo odtahové služby," uvedla tisková mluvčí hasičů Vendula Horáková. Při kolizi nebyl nikdo zraněn.

Žamberští znají kalendář akcí pro letošní rok

Žamberk /Krátce/ - Město Žamberk vydalo kalendář akcí pro rok 2016, který informuje o základních kulturních a sportovních akcích v Žamberku pro letošní rok.

Knihovna čtenářům nabízí novou službu

Žamberk – Od března zavedla zdejší knihovna novou službu pro čtenáře „vybrané knihy k vyzvednutí", určena je těm uživatelům, kteří nemohou nebo nechtějí trávit čas vybíráním knih přímo v knihovně. V pohodlí domova si vyberou knihy z on-line katalogu knihovny a svůj požadavek jí pošlou e-mailem nebo zatelefonují. Knihovnice jim knihy připraví a na jeden den zarezervují. Za službu se neplatí žádný poplatek.

Cestovali po stopách mírového poselstva

Žamberk/Krátce/ – Milovníkům zeměpisu a cestování by neměla uniknout beseda, kterou na úterý od 17 hodin připravila Městská knihovna v Žamberku. Slova se ujme František Šesták z Blatné, který bude vyprávět o své cestě po stopách mírového poselstva krále Jiřího z Poděbrad.

Žamberk chce letos investovat čtyřicet milionů korun

Žamberk – Město Žamberk do roku 2016 vstoupilo s přebytkem 33 milionů korun. Letos plánuje proinvestovat 40 milionů. Mezi investičními akcemi je například rekonstrukce mostu do části Polsko. Ta z městského rozpočtu vytáhne více než 8 milionů korun. 

Kino Žamberk zve na unikátní projekt

Žamberk – Imagine Dragons jsou jednou z nejžhavějších kapel současnosti. Tato losangeleská rocková formace odstartovala svou hvězdnou kariéru v roce 2008 a prakticky okamžitě se stala světovým fenoménem.

První republika a elektroswing. Žamberk zažil ples v bývalé fabrice

Žamberk – V pátek se v areálu bývalé Vonwillerovy textilní továrny - Mosilana uskutečnila historicky první společenská akce pořádaná pivovarem Žamberk, kulturním podnikem Fidiko a Muzeem starých strojů a technologií. Prostory továrny roztančil První elektroswingový ples.

Po nárazu do topolu auto skončilo na boku

Žamberk – Všechny složky integrovaného záchranného systému si vyžádala pondělní nehoda v Žamberku. Došlo k ní v ulici Špitálka, nedaleko zahrádkářské kolonie. Řidič, ročník narození 1961, tam narazil do topolu.

V Žamberku ocenili mladé talenty

Žamberk – V pondělí se v Divišově divadle uskutečnil již jedenáctý ročník slavnostního předávání ocenění talentované mládeži do 19 let za mimořádné výsledky dosažené v oblasti sportu, kultury a vědomostí za uplynulý rok – Talent 2015.

Cema vydala logopedický kalendář

Žamberk – Cema Žamberk, z.ú. pro letošní rok vydala logopedický kalendář, který je plný rad ke správné výslovnosti dětí, praktických cvičení i postřehů z běžného života. K dostání je stále v obchůdku Cema Žamberk.

V Žamberku budou soutěžit instalatéři

Žamberk – Ve středu 17. února proběhne ve Střední škole obchodu, řemesel a služeb Žamberk krajské kolo soutěže odborných dovedností Instalatér 2016 pro kraj Pardubický a Královéhradecký.

Žamberk v pondělí ocení mladé talenty

Žamberk – Město Žamberk zve rodiče, učitele, trenéry, kamarády i širokou veřejnost na slavnostní předávání ocenění Talent 2015 dětem a mládeži za mimořádné výsledky dosažené v roce 2015 v oblasti kultury, sportu a vědomostí.

S – K L U B nabízí nejen seniorům poučení, setkávání i zábavu

Vysoké Mýto – Domov pro seniory Ledax ve Vysokém Mýtě v lednu oslavil své páté narozeniny a jako další novinku svým klientům představuje S – K L U B. „Je to komunitní klub pro seniory a veřejnost z Vysokého Mýta a přilehlých okolních obcí.

Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk zve na dny otevřených dveří

Žamberk – Střední škola obchodu, řemesel a služeb Žamberk pořádá v pátek a sobotu 12. a 13. února vždy od 9 do 12 hodin dny otevřených dveří. Jejich součástí budou Řemeslné hrátky, na kterých si mohou návštěvníci vlastnoručně vyzkoušet činnosti jednotlivých oborů, v provozu bude také školní kavárna.

S notebookem pod bundou odešel, aniž by zaplatil

Žamberk – Nepříjemnou směnu zažila obsluha jedné ze žamberských prodejen elektroniky v pátek 22. ledna. Krátce po třetí hodině totiž prodejnu navštívili dva muži a neodešli s prázdnýma rukama. Ale bez placení!

Dlouhoňovice rozveselily masky, nechyběl hadrák, Turek ani slamění

Dlouhoňovice – O krásně slunečné první únorové sobotě obcí Dlouhoňovice prošel, dá se říci, již tradiční masopustní průvod. Poosmé v řadě se místním nadšencům podařilo potěšit vesnici rejem masek.

Vinnetou cválá do Divišova divadla

Žamberk – Vinnetou je unikátní divadelní projekt sdružení Neratov a Jiného jeviště o.s., kombinující studenty DAMU i jiných divadelních škol a herce s mentálním postižením.

OBRAZEM: Žamberští měli o dobroty zájem

Žamberk - V rámci pátého žamberského masopustu si mohli návštěvníci u městského muzea zakoupit zabijačkové dobroty, na které se stála dlouhá fronta. Nechyběly ani perníky, turecký med a pro soutěživé bylo připraveno Kolo štěstí.

Žamberk si připomněl výročí tragického konce Baria

Žamberk – Město si připomnělo 71. výročí tragického konce zpravodajské skupiny Barium.

Kdo půjde na koncert Malina Brothers

Žamberk – Bratři Malinové v sobotu 30. ledna od 19 hodin v Divišově divadle v Žamberku představí novou nahrávku Malina Brothers & Charlie McCoy. Jak už název napovídá, do rodiny předních hudebníků české country a folku přibyl legendární nashvillský muzikant Charlie McCoy (Bob Dylan, Elvis Presley, Simon & Garfunkel, Johnny Cash, Roy Orbison, Ringo Starr…), bez nadsázky označovaný jako nejslavnější světový hráč na foukací harmoniku.

SOUTĚŽ: Bratři Malinové natočili nové album se spoluhráčem Elvise a Dylana

Žamberk – Když bratři Malinové, tedy banjista Luboš (Druhá Tráva), kytarista Pavel (Žalman a spol.) a houslista Pepa (Monogram) před několika lety vyslyšeli přání fanoušků a založili kapelu Malina Brothers, do které přizvali kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál Kvintet), vypadalo to na jednorázový projekt.

Kdo vyhrál lístky na film Lída Baarová

Žamberk – Digitální Kino Žamberk bude v den premiéry promítat nový český film Lída Baarová. Čtenáři Orlického deníku mohli soutěžit o dvě vstupenky na projekci a dárkový set piva od pivovaru Kanec Žamberk. Vítězkou se stala Ilona Severová z Lukavice, která nejrychleji a správně odpověděla, že režisérem filmu je Filip Renč.

Laďa Kerndl ozdobil jedinečnou podorlickou plesovou událost

Žamberk – Žamberský divadelní ples se setkal s obrovským úspěchem – již potřetí! Vyprodaný sál, nadšení hosté, vynikající hudební složka a zábava na úrovni. V takovém duchu se nesl třetí ročník Žamberského divadelního plesu, který se konal 8. 1. v sokolovně v Lukavici.

Žamberk uctí památku Baria

Žamberk – Bude to už 71 let, co se na statku rodiny Žabkových v osadě Polsko odehrálo drama. 16. ledna 1945 v ranních hodinách početná skupina gestapa obklíčila dům, ve kterém se skrývali členové zpravodajské skupiny Barium. Její památku v Žamberku uctí v sobotu 16. ledna ve 14 hodin u pamětní desky na domě Žabkových v osadě Polsko.

Jedna noc může mladíka stát tři roky

Žambersko – Pestrou sérii přečinů má za jedinou noc na svědomí jednadvacetiletý mladík z jedné obce na Žambersku. Několikahodinová „jízda" okořeněná přemírou alkoholu ho může stát až tři roky života za mřížemi.

Divadelní ples láká na svou mimořádnost

Žamberk, Lukavice – Vyprodaný sál, neopakovatelná atmosféra a stylová hudba, která se jinde neslyší – to vše již tradičně patří k Žamberskému divadelnímu plesu. Již třetí ročník této výjimečné společenské události se uskuteční tento pátek v prostorách Sokolovny Lukavice.

Zrekonstruovaná jídelna otevře dveře veřejnosti

Žamberk /Krátce/ - Školní jídelna na náměstí Generála Knopa se nedávno dočkala rekonstrukce svých prostor, konkrétně bývalé školní družiny, a nyní je otevírá zrakům zvědavé veřejnosti. Den otevřených dveří nabídne prohlídku v pátek 8. ledna mezi dvanáctou a šestnáctou hodinou. V jídelně se stravují dvě základní školy, gymnázium a také dvě mateřské školy. Denně vaří okolo šestnácti set obědů.

Břišní tance si užívám, nabíjejí mě energií, říká Alena Němcová

Žamberk – Malý domek na příjezdu k místnímu městskému úřadu v sobě skrývá místo, kde tráví svůj volný čas desítky dětí.

Žamberští na Nový rok vystřelili ohňostroj

Žamberk – Tradiční novoroční ohňostroj přilákal v pátek v podvečer do centra města více než pětistovku Žamberských i přespolních. Po krátké zdravici starosty města mohla světelná show začít – jediné, co ji trochu kalilo, byla mlha, která komplikovala i snahu fotografů.

U kávy budou obdivovat společenské šaty

Žamberk – Na výstavu kolekce ležérních společenských oděvů zve od 3. ledna kavárna Dvě světy na Masarykově náměstí v Žamberku. Kolekci oděvů v černo-stříbrné kombinaci pod názvem Cysur představí Lucie Filipová, vernisáž se uskuteční právě o první lednové neděli od 15 hodin a výstavu doplní Ex Libris ze sbírky Františky Dvořáčkové. Obdivovat krásné společenské oděvy budou návštěvníci moci až do 29. ledna.

Vánoční kamion přivezl radost do Žamberka, výtěžek získala speciální škola

Žamberk – Letos vyrazil Vánoční kamion Coca-Cola na své šestnácté turné a v rámci něj se zastavil také v Žamberku. Zážitek z vánočního kamionu měla zejména Speciální SŠ a ZŠ Žamberk, která přímo na kamionu vystoupila se svým představením.

Vánoční kamion dnes přijede do Žamberka

Žamberk - Letos už po šestnácté vyráží na své turné tradiční Coca-Cola Vánoční kamion, aby udělal radost velkým i malým a aby podpořil dobrou věc. Sváteční atmosféru ve společnosti Santy a jeho nezbedných skřítků si budete moci vychutnat také na Masarykově náměstí v Žamberku, které se díky Coca-Cola kamionu rozzáří ve čtvrtek 17. prosince.

Unikátní prořezávané betlémy jsou k vidění v Žamberku

Žamberk – Dnes máte poslední možnost prohlédnout si unikátní betlémy z lipového dřeva, které vyřezal Vlastislav Vyhnálek z Jablonného nad Orlicí. V městském muzeu v Žamberku připravili pro návštěvníky, na rozdíl od minulých „měšťanských" Vánoc, výstavu s přírodním nádechem a s názvem Vánoce v hrnečku, na ošatce, v košíku… – pro radost a inspiraci.

Do Žamberka dorazí kamion se Santou

Žamberk – Z Bystřice nad Pernštejnem putuje od 1. prosince po vlastech českých Vánoční kamion Coca-Cola, cílovou zastávkou letošní trasy jsou Pohořelice. K radosti Žamberských zastaví i v jejich městě, na Masarykovo náměstí v Žamberku dorazí 17. prosince. Vánoční skřítci budou už od 16 hodin učit děti speciální tanec na uvítanou, kamion se Santou má dorazit v 16.30. Výtěžek akce bude předán Speciální SŠ a ZŠ Žamberk.

Vstup do Městského muzea v Žamberku je bez bariér

Žamberk – Město Žamberk má pro své občany i turisty dobrou zprávu. Mezi bezbariérové objekty ve městě se nově může zařadit i městské muzeum.

Cema zve na výstavu keramiky a dekorací

Žamberk - Výstavu keramiky a vánočních dekorací pořádá v Centru pro rodinu v Žamberku občanské sdružení Cema. Až do 22. prosince tam své výrobky vystavují Kateřina Rubínová, Jana Štefková, Pavla Vyhnálková, Denisa Jetmarová, Lucie Musilová, Jitka Hynková, Iveta Vágnerová a sdružení Cema. Otevřeno je od pondělí do pátku od 7.30 do 17 hodin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT