VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽAMBERK

Rynky měst i obcí ovládne masopust

Orlickoústecko - Žamberk, Oucmanice i Libchavy v sobotu ovládne masopustní veselí.

Dopingem pro Moučku byl čerstvý vzduch

Žamberk /FOTO/ - Českotřebovský hokejista Jaroslav Moučka se nadýchal do sytosti. A Spartak to odnesl výpraskem.

Autobus srazil dítě. Viděli jste to?

Žamberk - Policisté už týden hledají svědky nehody, která se stala na autobusovém nádraží v Žamberku. Řidič autobusu tu srazil dítě. K nehodě došlo minulé úterý 23. ledna krátce před půl třetí odpoledne.

Pěším chystají nový chodník

Žamberk - Chodník podél silnice I/11 v Žamberku čeká rekonstrukce. Jde o úsek v ulici Zámecká, radnice začala připravovat projekt. Jeho cíl je jasný: podél frekventované „jedenáctky“ zvýšit bezpečí chodců.

Školu Erudio otevřou rodičům

Žamberk - V žamberské základní škole Erudio se uskuteční den otevřených dveří pro rodiče předškoláků. Dozvědět se více o výuce, vyučovacích metodách a prioritách na této škole mohou v úterý od 15.30 hodin.

Kde žije nejvíce mladých lidí v kraji

Pardubický kraj, Svitavsko - Nedávno publikovaná analýza Českého statistického úřadu zaměřující se na mladou generaci v Pardubickém kraji ukazuje, že lidé do třiceti let tvoří necelou třetinu populace, což je čtvrtý nejvyšší podíl mezi všemi kraji.

Lešení už je pryč. Střechy jsou opravené

Žamberk - Kdo v loňském roce navštívil Odborný léčebný ústav Albertinum v Žamberku, mohl kromě pacientů, lékařů a sester potkat i dělníky.

Barium: příběh neobyčejného hrdinství a odvahy

Žamberk /FOTO/ - „V tomto domě rodina Žabkova ukrývala čs. paravýpadek Barium vyslaný z Anglie v letech 1944 - 45. Po roce 1948 byl Rudolf Žabka ve vykonstruovaném politickém procesu odsouzen k dlouholetému žaláři.“ To je nápis na jedné z pamětních desek na domě rodiny Žabkových v žamberské osadě Polsko.

Číslo dne: 73

Žamberk - V sobotu si Žamberští u domu rodiny Žabkových v místní části Polsko připomenou 73. výročí příchodu paraskupiny Barium do Žamberka.

Bariéry u řeky pomohou majitelům domů s pojištěním. Teď ale práce stojí

Žamberk - Rok 2017 přinesl ve městě mnoho investic. Top tématem je ale aktuálně stavba protipovodňových opatření u Divoké Orlice.

Nový název poslání nemění. V Cemě jsou O krok dál a vytvářejí Cestu pro rodinu

Žamberk - Organizace pomáhá lidem v tíživých životních situacích.

Žamberští hasiči pomáhali v Polsku

Žamberk - Žamberští hasiči pomáhali s likvidací požáru v Polsku. Informovala o tom tisková mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Pátrání u konce, útočník se přiznal

Žamberk - Policie už zná vandala, který jim na dveře služebny v Žamberku hodil kovovou mříž. K činu se přiznal mladý muž.

Stavba stojí. Nová firma bude známa v létě

Žamberk - Tři nové betonové zídky, dva poldry, ale i zemní valy či mobilní hrazení. To všechno má být součástí dlouho očekávané výstavby protipovodňových opatření v Žamberku.

Dětský filmový festival přilákal do kina více než tisícovku malých diváků

Žamberk - Pět pohádkových projekcí, desítky zajímavých cen pro malé i velké a vstupné zdarma - takový byl již šestnáctý ročník tradičního festivalu dětských filmů v kině Žamberk.

Koledy si zapějeme i v Žamberku

Orlickoústecko - Necelé dva týdny zbývají do sedmého ročníku akce Česko zpívá koledy, při společném zpěvu se sejdeme 13. prosince v 18 hodin na různých místech České republiky. Na Orlickoústecku se akce těší velkému zájmu.

Advent v Žamberku odstartoval jarmark a rozsvícení stromu

Žamberk - Poslední listopadové úterý mělo v Žamberku punc slavnostního. Centrum města ožilo adventním jarmarkem a slavnostním rozsvícením vánočního stromu.

Zeď měla chránit, teď může škodit

Žamberk - Rozpracovaná protipovodňová opatření by Žamberk ohrozila. V případě nouze je odstřelí.

Sbírají kresby proti stresu. Tématem jsou knihy

Žamberk - Že vzít do ruky pastelky a vybarvovat jen jen pro děti? Omyl. Antistresové omalovánky stále nabývají na popularitě a v žamberské knihovně se k tomuto tématu rozběhla netradiční sbírka.

Lákají na jarmark a rozsvítí strom

Žamberk - Centrum města v úterý ožije tradiční předvánoční slavností - Masarykovo náměstí zaplní stánky s jarmarečním zbožím.

Policisté překazili skok z mostu

Žamberk - V pravou chvíli na pravém místě byli v úterý večer žamberští policisté. Pádem z desetimetrové výšky chtěl svůj život ukončit dvacetiletý muž, pravděpodobně kvůli rozchodu s dívkou. Mladík už stál u sochy za zábradlím mostu.

Ovčáček miláček v kině Žamberk

Žamberk - V kině Žamberk bude odvysílán v pondělí 20. listopadu od 19 hodin přímý přenos poslední letošní reprízy představení Ovčáček miláček.

Snow Film Fest míří do kina v Žamberku

Žamberk - Sníh, led a adrenalin! Největší festival zimních outdoorových filmů v České republice se vrací.

Firma balí bagry. Dostala výpověď

Žamberk - Skluz, výtky investora, úpadek mateřské společnosti. To všechno přispělo k tomu, že výstavbu protipovodňových opatření v Žamberku čeká změna zhotovitele.

Žamberští mohou parkovat v novém

Žamberk - Jednadvacet nových parkovacích míst mohou využívat řidiči v Žamberku. Vznikla na novém parkovišti u sokolovny, dvě z nich jsou pak pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace.

Nehoda tří aut u Žamberku, Polák příliš riskoval

Žamberk - Nebezpečné předjíždění se v pondělí ráno nevyplatilo mladému cizinci v Žamberku. Pět minut po deváté hodině ráno se stala na silnici pod Rozárkou nehoda tří aut. Naštěstí vážně vypadající kolize skončila jen s jedním lehkým zraněním.

Počasí prázdninám nepřálo. V Animu je ale strávili deskovými hrami

Žamberk /Ohlédnutí/ - Podzimní prázdniny letošního školního roku jsou minulostí. Každý se strávil po svém. Někdo na výletě, někdo u babičky, někdo v teple svého domova. Programy tradičně nabízely i domy dětí a mládeže a střediska volného času. V žamberském Animu páteční prázdninový den tradičně strávili deskovými hrami, soutěžilo se ve hrách Cortex a Rummikub. V každé z her přišlo změřit síly sedmnáct účastníků, a to dětí i dospělých.

Piloti budou cvičit postřik plodin

Žamberk - Vrtulníky nízko nad zemí? Žádné obavy. Radnice informuje občany, aby pokud nad Žamberskem uvidí v těchto dnech nízko letící vrtulníky, nepanikařili.

Úpadek firmy ohrožuje v Žamberku stavbu protipovodňových opatření

Žamberk - Výstavbu protipovodňových opatření v Žamberku komplikuje vyhlášený úpadek společnosti Navimor Invest, Gdaňsk. Firma, která ve městě už přes půl roku pracuje, je totiž její součástí.

Čtyři ocenění mají své majitele, zazpívala jim i Magdaléna

Žamberk – Poslední listopadový večer patřil v žamberském Divišově divadle předávání tradičních Cen města Žamberka za rok 2017. Ocenění byla udělována již po sedmé a letos zamířila do rukou čtyři mimořádných osobností.

Pracovní zájezd do Gruzie

Žamberk - Na požádání Pardubického kraje byla naší školou vybrána skupina čtyř žáků - kuchařů, kteří se měli podílet na přípravě jídel na velvyslanectví ČR v Gruzii při příležitosti oslav Dne české státnosti. Vybraní žáci byli: Adam Nastoupil, Jan Dvořák, Veronika Krejsová a Zita Daňková. Jejich pedagogický doprovod zajišťoval Jaroslav Horák.

Den otevřených volantů přilákal šedesát zájemců

Žamberk - Že o práci řidiče kamionu není zájem? V Žamberku se přesvědčili o opaku.

Animo ovládnou deskové hry

Žamberk - Cortex a rummikub, to jsou dvě hry, v nichž se bude v pátek soutěžit ve Středisku volného času Animo v Žamberku.

Do Žamberka se slétli akordeonisté

Žamberk /NAPSALI JSTE NÁM/ - Je podzim a ptačí hejna táhnou. K nám do ZUŠ přilétlo ve čtvrtek 12. 10. velké hejno německých a francouzských akordeonistů. Žádné překvapení - byli pozváni.

Pivovar promítne staré záběry

Žamberk - Pivovar Kanec v sobotu večer ovládne promítačka. Na plátně totiž „pojedou“ staré záběry z Žamberka, Pastvin, Suchého vrchu a okolí, a to z let 1926 - 1979.

Most do Polska na opravu čekal devět let

Žamberk /FOTO/ - Uzavřený most a tříměsíční objížďka dlouhá několik kilometrů, to je v Žamberku minulostí.

Skutečná prodejna s kasou ve škole

Žamberk - Opravdový obchod v učebně. Společnost Konzum, která provozuje síť venkovských prodejen, vybavila ve spolupráci se žamberskou školou učebnu pro obory prodavač a obchodník.

Kdo se stane králem voříšků?

Žamberk - Psí útulek v areálu Orlických kasáren v sobotu pořádá Voříškiádu. Samotné posuzování začne ve 14 hodin, připravena je řada kategorií, například pro psy, feny, psí veterány i štěňata.

Po mostě do Polska opět jezdí auta

Žamberk - Několik týdnů byl uzavřený a řidiči museli jet po několikakilometrové objízdné trase. Od čtvrtečního podvečera už ale most do žamberské části Polsko opět funguje.

Otevírají Kinobar Jedničku

Žamberk - V Žamberku si od 11. října můžete zajít na filmy i do pivovaru. První projekcí bude ve středu od 20 hodin film režiséra Víta Janečka Selský rozum.

Škola bude znít mnoha jazyky

Žamberk - Prostory Základní školy 28. října v Žamberku ve středu ovládnou cizí řeči. Škola pořádá Evropský den jazyků a od 15 do 17 hodin připravila pro veřejnost řadu zábavných disciplín.

Jsou léčebny dlouhodobě nemocných místem, kam se chodí umírat?

Orlickoústecko, Svitavsko - Podle kraje je kvalitní a bezpečná péče zajištěna, její úroveň ale není všude stejná.

V Žamberku uctili památku Baria

Žamberk – V pátečním odpoledni bylo u domu rodiny Žabkových v Žamberku – Polsku živo.

U Žabkových uctí památku Baria

Žamberk - Žamberští si v pátek připomenou 73 let ode dne, kdy členové výsadkové skupiny Barium Josef Šandera a Josef Žižka s vysílačkou Marta nalezli úkryt v domě rodiny Žabkových v Žamberku-Polsku.

OBRAZEM: Nad Žamberkem poletovali draci

Žamberk /FOTO/ - Slunečné počasí a lehký vítr. Počasí jako objednané na Drakiádu, kterou na louce v místní části Karlovice uspořádala žamberská Cema.

Rušné odpoledne: nález munice i úraz při huštění kol

Orlickoústecko - Dvě sanitky a vrtulník mířily před polednem k úrazu při huštění kol nákladního automobilu. Případ se stal na Žambersku, podle mluvčího záchranky Aleše Malého jedno z kol prasklo a mladému muži zlámalo ruce.

Dělníci mají v 19. století odpracováno. „Návrat bude facka,“ shodli se

Žamberk - Účastníci dokumentární reality show Dovolená v éře páry se na osm týdnů přenesli do druhé poloviny 19. století. Dřeli dvanáct hodin denně a vážili si všeho, co bylo dostupné. Našli v sobě pokoru a skromnost.

Albertinum získalo významné ocenění

Žamberk - Odborný léčebný ústav Albertinum si připsal významný úspěch.

Oceněný dům nabízí výhled jako živý obraz

Orlickoústecko, Svitavsko - Stavby roku 2017 mají také v Litomyšli a Žamberku.

Stolní tenis: Cena pro vítěze zůstala doma

Žamberk - Župní přebor Východočeské župy Pippichovy ve stolním tenisu registrovaných hráčů se již tradičně odehrál v Žamberku. A stolní tenisté si zkusili, jaké je to hrát v noci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT