VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VYSOKÉ MÝTO

Soud potvrdil Koblížkovi trest

Brno/ Vysoké Mýto - Nejvyšší soud zamítl dovolání bývalého strážníka Pavla Koblížka proti 15letému trestu za střelbu ve Vysokém Mýtě.

Ve Vysokém Mýtě si hráli se Svítáním

Vysoké Mýto - Pojďte si s námi hrát! To byl název akce, kterou 26. září uspořádala na dětském hřišti před Centrem sociálních služeb ve Vysokém Mýtě Základní škola a Praktická škola Svítání. Ta už více než čtvrtstoletí pomáhá dětem a mladým lidem s handicapem.

W.A.F. se v novém singlu Příliv vody nebojí

Vysoké Mýto - Bloudíme k cíli, co žene nás dál, a máme síly, že v srdci led tál… Tak začíná nový singl Příliv vysokomýtské skupiny W.A.F., který doprovází i letní klip natáčený na Orlickoústecku a Svitavsku.

Podle předpokladů. Futsalové derby opanoval Era-Pack

Chrudim, Vysoké Mýto - První derby sezony ovládl podle předpokladů mistrovský Era-Pack Chrudim. V nejvyšší soutěži futsalistů doma porazil Vysoké Mýto 4:1.

Desítky vrtů čeká likvidace

Orlickoústecko - Staré vrty by mohly být hrozbou. Města a obce na ni nečekají.

OBRAZEM: Podchody si vzali do parády umělci

Vysoké Mýto - Městská šeď, to už je v obou vysokomýtských podchodech pod frekventovanou silnicí I/35 minulostí. V sobotu se tu konal Mejto Graffiti Jam, při němž dostali příležitost se vyřádit malí i velcí. „Neskutečně to prokouklo,“ stálo mezi komentáři na sociálních sítích.

Sprejeři se vyřádí v podchodech

Vysoké Mýto - V obou vysokomýtských podchodech pod „pětatřicítkou“ bude v sobotu rušno. Legální příležitost sprejovat totiž dostanou všichni, kdo se chtějí podílet na jejich zkrášlení.

O pláccích si poví ve vile i na rynku

Vysoké Mýto - Spolek .proMejto v pátek pořádá v rámci Mezinárodního dne architektury setkání v secesní vile v ulici Komenského.

Opilec střízlivěl na záchytce

Vysoké Mýto - Mýtští strážníci nedávno vyjížděli k opilému dvaašedesátiletému muži, který ležel pod stromem na náměstí Vaňorného a vulgárně pokřikoval na kolemjdoucí. V dechu mu naměřili 2,59 promile alkoholu.

Nejzbach si to rozdá s favoritem

Vysoké Mýto - Na palubovku největšího favorita Chance futsal ligy zamíří v pátek večer hráči vysokomýtského Nejzbachu. O body budou hrát v rámci čtvrtého kola v Chrudimi od 20 hodin.

U Pražské brány bude zavřeno

Vysoké Mýto - Po Choceňské věži se ve Vysokém Mýtě opravy dočká i Pražská brána. Ve středu a možná i ve čtvrtek se tu bude stavět lešení, proto bude uzavřen provoz od křižovatky ulice Pražská s ulicí Komenského směrem k Pražské bráně až po křižovatku s Vrchlického ulicí.

Prosperující výroba oleje zanikla po znárodnění

Vysoké Mýto, Litomyšl - Tradice výroby oleje ve městě sahá až do konce 18. století. Vysokomýtský badatel Michal Hofman, který se dlouhodobě zabývá historií průmyslové výroby v Pardubickém kraji, shrnuje, co nového se o tomto výrobním odvětví podařilo zjistit.

Dialýza v Mýtě se otevře napřesrok

Vysoké Mýto - Tam, kde už brzy bude cítit dezinfekce a panovat ticho, které léčí, dosud pracují se svými nástroji řemeslníci.

Gól naděje přišel až příliš pozdě

Vysoké Mýto - Béčko Mýta sice inkasovalo dvě branky, ale stále má nejlepší obranu v krajské fotbalové I. A třídě, neboť obdrželo pouhých sedm branek.

Dva kovy. Pánek zářil na mistrovství Evropy

Vysoké Mýto - Kickbox: Šampionát starého kontinentu v nejprestižnější organizaci WAKO se konal v makedonském Skopje.

V centru Mýta vyrostly nové koupelny

Vysoké Mýto - Jako na stavně to v uplynulých třech dnech vypadalo na mýtském náměstí Přemysla Otakara II.

Bazén se lidem otevře až v lednu

Vysoké Mýto - Rekonstrukce plaveckého bazénu v Mýtě je v plném proudu, otevření v listopadu se ale nestihne. Na čtvrteční tiskové konferenci o tom informoval místostarosta Mýta Martin Krejza, podle jehož slov se ladí řada detailů.

Finále cyklistického seriálu se nezadržitelně blíží

Vysoké Mýto - Již tuto neděli 24. září bude Tyršova plovárna ve Vysokém Mýtě vyhrazena netradičně malým cyklistům. Uskuteční se zde finálový závod cyklistického seriálu Hledá se vítěz, který je určen pro žáky ze základních škol Pardubického kraje.

Pro kotě museli vylézt hasiči

Vysoké Mýto - Vysokomýtští dobrovolní hasiči v pondělí odpoledne zachraňovali další život. Tentokrát kočičí.

Na rynku vyrostou nové koupelny

Vysoké Mýto - Centrum Mýta ovládnou učni. V úterý tu totiž startuje třídenní mezinárodní soutěž mladých stavařů Řemeslo/Skill 2017.

Sedmnáctiletý Štanglica zazářil

Vysoké Mýto - Krajská I. A třída: S posledními Svitavami hráli fotbalisté vysokomýtské rezervy a dlouho se nemohli prosadit. Šancí si domácí vytvořili několik, ale do přestávky se neurodilo nic. Ani dlouho po ní se skóre neměnilo a nervozita se stupňovala.

Nejzbach nováčka vyprovodil bůrem

Vysoké Mýto - I druhý zápas na své palubovce futsalisté Nejzbachu zvládli, když porazili Mělník 5:1.

Muzeum chystá nové výstavy

Ústí nad Orlicí - V městském muzeu instalují tři nové výstavy, proto bude až do 20. září uzavřeno.

Berany čeká duel s ambiciózním Olympikem

Vysoké Mýto - Třetím kolem pokračuje nejvyšší česká futsalová soutěž. Po dvou zápasech má Nejzbach Vysoké Mýto tři body za vítězství nad Helasem, v minulém kole podlehlo v hale pražské Slavie 1:5, přičemž všechny branky inkasovali berani od jediného hráče.

Řidiči v Mýtě si pletou barvy. Jezdí na červenou

Vysoké Mýto - Na jakou barvu se jezdí? Ve Vysokém Mýtě na červenou. Radním došla trpělivost. Na šoféry, kteří si pletou barvy, si brzy posvítí. Tedy natočí je.

Rozloučí se s legionáři

Vysoké Mýto - Odpoledne s legionáři, tak je nazvána derniéra výstavy Legionáři, která probíhala od poloviny června v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě a která připomněla sté výročí slavné bitvy u Zborova.

Galerii ovládl Fikejz na třetí

Vysoké Mýto - Po Peškových a Klátových se v městské galerii ve Vysokém Mýtě usadili Fikejzovi. Během projektu Talent napříč generacemi tu rodinné trio z Ústí nad Orlicí prezentuje tři umělecké přístupy.

Ve Vysokém Mýtě zastavila Recyklojízda

Vysoké Mýto - Sbírejte staré baterie, vyzvali v pondělí ráno účastníci Recyklojízdy školáky ve Vysokém Mýtě. Trojice na bicyklech na baterie si dala za cíl zdolat přes 700 kilometrů.

„První figurka do betlému se vyloupla, až jsem se divil," říká řezbář Rejman

Vysoké Mýto /ROZHOVO/ - Rukama mu prošly stovky figurek do betlémů. Řezbařinu předal svým třem dcerám a nyní ke kumštu přičichlo i pět vnoučat. Řezbář Jan Rejman z Vysokého Mýta je navržen na titul Nositel tradice za výrobu betlémů. Udělat betlém byl jeho sen od klukovských let. Nyní má další. Chce dělat loutky.

Mýto slaví, zábava potrvá celý den

Vysoké Mýto - Městské slavnosti v Mýtě v sobotu vyvrcholí celodenním programem na náměstí Přemysla Otakara II., pro účinkující jsou připravena dvě pódia.

Památky i centra měst slaví svůj evropský svátek

Orlickoústecko, Svitavsko - Druhý zářijový víkend je ve znamení Dnů evropského dědictví. Na Orlickoústecku a Svitavsku se do nich zapojila tři města - Žamberk, Litomyšl a Vysoké Mýto a ve všech třech je připraven nabitý lákavý program.

Tesařík se dál učit nebude. Vyhnal ho horký vzduch

Vysoké Mýto - Budova Základní školy Javornického u kostela sv. Vavřince skrývala nechtěné podnájemníky. Byli jimi tesařík a dřevomorka. Spíš než po vzdělání toužili škodit. S tím je ale konec. O prázdninách je zlikvidovala speciální termosanace krovu.

Cyklistka si zranila hlavu

Vysoké Mýto - Ze zápisníku strážníků:

Události týdne: Náměstí rozhýbou Městské slavnosti

Pardubický kraj, Vysoké Mýto /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Závěr týdne bude ve Vysokém Mýtě ve znamení tradičních Městských slavností, které nabídnou spoustu hudby, zábavu i Kujebácký jarmark.

Trenér Semerád měl na lavičce Nejzbachu vítěznou premiéru

Vysoké Mýto - Ani nešťastná teč Romana Michalce neodradila v pátek Nejzbach Vysoké Mýto od touhy po plném bodovém zisku v prvním kole 1. Futsal ligy. Do Mýta přijel Helas. Na něj nemá Nejzbach zrovna příjemné vzpomínky, ale každý zápas je jiný.

Sbírky muzea rozšířil vzácný veterán

Vysoké Mýto - Muzeum českého karosářství získalo do svých sbírek vzácného veterána s karoserií Sodomka. Jeho expozice obohatí stříbrný kabriolet Jawa Minor z roku 1939.

Ambice Nejzbachu jsou dané. Cílem je play off

Vysoké Mýto - Na konci předešlé sezony skončili futsalisté Nejzbachu v nejvyšší české soutěži mimo play off, dokonce dlouho bojovali o setrvání v první lize.

Náraz do stromu stál mladíka život

Vysoké Mýto-Zaháj - Pondělní nehoda dvaadvacetiletého řidiče fabie, který jel ze Zaháje do Vysokého Mýta a narazil do stromu, má fatální následky.

Na koncertu Českého rozhlasu zazpívá Pavel Vítek a JK Band

Vysoké Mýto - Český rozhlas Pardubice oslaví spuštění nových frekvencí koncertem ve Vysokém Mýtě. Zazpívat přijede mimo jiné Pavel Vítek a JK Band.

Dobýt hrad chce i podnikatel Vladimír Boštík z Orlickoústecka

Vysoké Mýto - Kandidovat na prezidenta republiky bude také Vladimír Boštík, podnikatel a bývalý starosta obce Vraclav.

Zvedat nohy a pozor na díry. Lípy škodí cestě, bude nová

Vysoké Mýto - Lokalita na Vinicích v Mýtě se rozrůstá. Na jaře tu zprovoznili nové trailové tratě, kde má brzy přibýt i pumptrack či výběhové schody s rampou.

Řidič po nárazu zůstal v bezvědomí

Vysokomýtsko - Na silnici mezi Zahájí a Vysokým Mýtem v pondělí ráno havaroval dvaadvacetiletý řidič. Nehoda se stala krátce před pátou hodinou ranní za první levotočivou zatáčkou ve směru na Mýto. „Řidič oktávie tam z dosud nezjištěných příčin vjel mimo komunikaci vpravo, vozidlo se přetočilo a levými předními dveřmi narazilo do vzrostlého stromu,“ popsala nehodu mluvčí policie Lenka Vilímková.

Převodu nemocnice brání soud

Vysoké Mýto - Plány na hladký převod budov Vysokomýtské nemocnice z města na kraj vzaly za své. Vysokomýtská radnice usiluje o to, aby městské budovy v Hradecké a Žižkově ulici bezúplatně převzal Pardubický kraj, který je má ve výpůjčce. Krajské majetkové komisi se ale nelíbí probíhající soudní spor.

Nic nazmar. Staré věci nabídnou dál

Vysoké Mýto – Přeplněný sběrný dvůr by mohl být ve Vysokém Mýtě již brzy minulostí. Technické služby totiž nadchl projekt takzvaných Re-use center a chtějí ho spustit i v Mýtě.

Ptali se, jaká má být ulice

V. Mýto /Krátce/ – Radnice zveřejnila výsledky červnové ankety týkající se ulice Gen. Závady ve Vysokém Mýtě, kterou chtějí zvelebit. Na dotazník odpovědělo 192 občanů, mezi odpověďmi zazněly návrhy na lepší podmínky pro pěší i cyklisty, rozšíření chodníků, více zeleně a vyřešení parkování v ulici.

„Dost přeplněným košům,“ řekli a nabídli vratné kelímky

Vysoké Mýto - „Ale Maruš, přísahám, že jsem měl celý večer jen jeden kelímek.“ To je věta, která krášlí vratné plastové kelímky na vysokomýtských kulturních akcích. Ty jsou v Mýtě novinkou, svou premiéru zažily minulé úterý na promítání kinematografu bratří Čadíků. Vysoké Mýto se tak zařadilo po bok pardubického hokeje, hradeckého Majálesu, akcí v Litomyšli a mnoha dalších festivalů, kde už vratné plastové kelímky zdomácněly.

Na rynek se vrací Týden hudby

Vysoké Mýto – V pondělí na mýtském náměstí startuje hudební festival Týden hudby. Vystoupí na něm špičkoví muzikanti české hudební scény, například kapela Mydy Rabycad, Dukla Vozovna, Žalman a spol. a další. Před nimi zahrají regionální kapely. 

Dno bazénu budou nově moci i naklonit

Vysoké Mýto – Zatímco mýtská Tyršova plovárna čelí obležení návštěvníků, v prostorách bazénu se nyní potí dělníci. Probíhá jeho rekonstrukce a radnice uklidňuje všechny, kteří se báli o zachování unikátního zvedacího dna. Zůstane a navíc bude provedeno v unikátní technologii, která do Vysokého Mýta dorazila až z dalekého Švédska.

Parkování řeší všude, v Mýtě jej rozšířili

Orlickoústecko – Dvě mouchy jednou ranou. Tak se dá mluvit o rozšíření parkoviště u autobusového nádraží ve Vysokém Mýtě. Radnice totiž nejenže poskytla občanům i dojíždějícím za prací čtyřiačtyřicet nových parkovacích míst, ale současně využila i plochu v bývalém Městském stavebním podniku, která donedávna ležela ladem.

Čadíci promítají na rynku v Mýtě

V. Mýto - Kinematograf bratří Čadíků se až do pátku usídlil ve Vysokém Mýtě. Ve středu po setmění na náměstí Přemysla Otakara II. unikátní projekt promítne úspěšnou českou komedii Teorie tygra, ve čtvrtek zahraje Trabantem do posledního dechu a v pátek se diváci mohou těšit na Řachandu. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT