VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VYSOKÉ MÝTO

Odsouzený Koblížek chce zvrátit svůj trest

Vysoké Mýto - Vysokomýtský exstrážník Pavel Koblížek, který si loni v listopadu vyslechl patnáctiletý trest za vraždu muže a pokus o vraždu druhého, podal minulou středu dovolání k Nejvyššímu soudu. Domáhá se zrušení verdiktů, a to jak soudu prvního stupně, tak i odvolacího soudu.

V galerii zazní Beatles i U2

Vysoké Mýto /Krátce/ – Projekt Hudba mezi obrazy vysokomýtské galerie nabízí ve čtvrtek další koncert. Klasiku i moderní skladby od Beatles, U2 či Coldplay tu od půl osmé zahraje dívčí smyčcové kvarteto Precordi: houslistky Tereza Bahníková a Markéta Nováková (Kalibánová), violistka Irena Konvalinková a violoncellistka Barbora Mádrová.

Pátrání po muži dopadlo úspěšně

Vysoké Mýto – Sobotní odpoledne naplněné strachem se po dvouhodinovém pátrání v dobré obrátilo.

Strážníci se dočkají nového auta

Seriál Deníku: investice 2017

Dialýza tu bude, brzdí Mýto klepy

Vysoké Mýto – Mýtská dialýza. Dlouho diskutované téma, které se letos má dočkat své realizace. Teď se ale opět stala předmětem debat občanů.

Debata o bazénu změní svůj termín

Vysoké Mýto – Radnice nyní usilovně pracuje na přípravě velké rekonstrukce krytého plaveckého bazénu.

O cenu města usiluje víc než osmdesát lidí

Vysoké Mýto – Zastupitele čeká na středečním jednání každoroční úkol: udělit výroční ceny města za rok 2016. „Celkem bylo doručeno 84 nominací pro 81 nominovaných v deseti kategoriích. I letos bude kromě výročních cen udělena Cena starosty města," informovala mluvčí radnice Marie Lněničková.

Po rekonstrukci bude bazén ladit do barev města

Vysoké Mýto – Oprava bazénu bude letos také jednou z velkých investic pro Vysoké Mýto. Radnice zveřejnila vizualizace a připravuje výběrové řízení na dodavatele, které proběhne v příštích týdnech současně se stavebním řízením.

Vystavují model blbouna nejapného

Vysoké Mýto – Regionální muzeum ovládli ptáci. Od 7. 2. je veřejnosti přístupná výstava Atlas ptáků neobyčejných, která představuje skutečné ptáky, ale i ty, kteří žijí jen v naší fantazii.

Strážníky zaměstnávali opilci, policisty dopravní nehody

Vysoké Mýto – Opilý muž ležící na chodníku, třiadvacetiletá žena s bezmála třemi promile spící u světelné křižovatky či třiašedesátiletý muž podřimující na chodníku v ulici Větrná. To jsou jen poslední tři letošní případy opilých lidí, ke kterým vyjížděli mýtští strážníci.

Pitná voda je přednější! Koridor zdroj nesmí ohrozit

Vysoké Mýto – Rozruch okolo plánované stavby D35 v blízkosti Vysokého Mýta způsobily informace, že by koridor mohl ohrozit zdroje pitné vody v lokalitě Pekla, které jsou strategicky důležité pro Vysoké Mýto i celý region.

Opilý řidič skončil v příkopu, druhý se jej snažil vytáhnout

Vysoké Mýto – Součinnost policistů, strážníků a hasičů si v sobotu vyžádala nevinně vypadající zapadlá dodávka na ulici Vraclavská ve Vysokém Mýtě, s jejímž vytažením zápasili dva muži. Bezúspěšně.

AKTUALIZOVÁNO

V Mýtě zemřel řidič, střetl se s autobusem

Vysoké Mýto - Nehoda s tragickým koncem se stala ve čtvrtek před 15. hodinou v blízkosti autodromu ve Vysokém Mýtě.  

OBRAZEM: Peškovi předvedli malby, sochy i tanec

Vysoké Mýto - Výstavní cyklus Městské galerie ve Vysokém Mýtě nazvaný Talent napříč generacemi zahájil v pátek ústeckoorlický výtvarník Richard Pešek, který společně se synem Richardem a dcerou Alenou zahájili výstavu 3 spojená umění. Na vernisáž našlo cestu zhruba 120 návštěvníků, místních i přespolních, včetně hejtmana Martina Netolického a jeho náměstka Michala Kortyše. Z úst bývalého starosty Ústí, který po komplikacích při operaci skončil na invalidním vozíku, šla slova díků nejen směrem k návštěvníkům, ale hlavně k rodině a přátelům. Výstava v galerii potrvá do 12. března.

Zásah hasičů komplikoval mráz

Vysoké Mýto – Červený kohout řádil včera v jednom z rodinných domků v Mýtě.

Vysokomýtské souznění nabídlo spoustu pozitivní energie

Vysoké Mýto - Strhující finále měl 8. ročník Vysokomýtského souznění, které ve čtvrtek 26. ledna večer společně pořádala Základní škola a Praktická škola Svítání se Základní uměleckou školou ve Vysokém Mýtě. Akce, jejímž cílem je propojit děti i dospělé lidi se zdravotním postižením a nadané žáky ze „zušky", vyvrcholila energií nabitým vystoupením muzikoterapeutického sboru školy Svítání Mlima Jua.

Ukáží účelnost i krásu přehrad

Vysoké Mýto – Zdejší VOŠ a SŠ stavební slaví v letošním roce 120. výročí založení, během roku se uskuteční řada akcí.

Poznáváte muže?

Vysoké Mýto – Policie hledá zloděje, který okradl seniora.

Zajímal se o věž

Vysoké Mýto – Radnici ve Vysokém Mýtě v úterý navštívil senátor Radko Martínek, který se na pracovním jednání zajímal o stav a plán obnovy památek.

Obchvaty mají své pro i proti

Orlickoústecko – V minulých dnech se opět debatovalo o vzniku dálnice D35. Ve Vysokém Mýtě v souvislosti s tím upozornili na malý zádrhel: koridor se nachází v blízkosti vodního zdroje. Radnice tedy znovu upozornila Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které má zvýšenou ochranu vodního zdroje Pekla v projektu zohlednit.

Spojí umění otce, syna a dcery

Vysoké Mýto – Městská galerie pro letošní sezonu připravila sérii výstav nazvanou Talent napříč generacemi. Pestrý rok 2017, ve kterém galerie oslaví šedesát let od svého založení, zítra zahájí svou výstavou Richard Pešek se svým synem Richardem a dcerou Alenou.

Policie varuje: Pozor i na sáňkách!

Vysoké Mýto – Stačilo málo a mohlo dojít k tragédii. Řeč je o střetu auta s dítětem na sáňkách, ke kterému došlo v neděli odpoledne v Mýtě. Dítě na plastových sáňkách téměř vjelo pod kola citroenu, a to i přesto, že bylo pod dozorem rodičů. „Sjezd ze zasněženého kopce naštěstí neskončil tragicky," podotkla mluvčí policie Lenka Vilímková.

Naladí hrou, tancem i zpěvem

Vysoké Mýto /Krátce/ – Ani letos nechybí tradiční akce Vysokomýtské souznění. Hlavní myšlenkou je nabídnout hudební, pěvecké i taneční vystoupení nejen nadaných žáků základních uměleckých škol, ale i dětí se zdravotním postižením.

Řidič v dodávce naboural kamion

Vysoké Mýto – Na silnici I/35 ve směru od Litomyšle na Vysoké Mýto došlo dnes po třinácté hodině k vážné dopravní nehodě. Řidič dodávky pravděpodobně nedobrzdil vzdálenost mezi vozidly a narazil do zadní části nákladního automobilu.

Bazén čeká omlazení. Rarita však zůstane

Vysoké Mýto – Zastaralé technologie, dožilé rozvody elektřiny a vody a poruchy vodoinstalace. Takové problémy budou brzy pro mýtský plavecký bazén minulostí. Radnice totiž po pětatřiceti letech existence bazénu chystá jeho generální rekonstrukci.

Vyjížděli k opilci i hysterické ženě

Vysoké Mýto – Vysokomýtští strážníci se rozhodně nenudí. Svědčí o tom případy z minulých dnů.

Šetří, jak se bude jezdit okolo Pekla

Vysoké Mýto /Krátce/ – Radnice v minulých dnech upozornila Ředitelství silnic a dálnic, že projekt dálnice D35 musí být v souladu s ochranou vodního zdroje Pekla, který je strategicky důležitý pro Mýto i celý region. Podle ŘSD rozhodování, zda oblast překlene mostní estakáda, nebo se použije lehčený násyp, pomohou geofyzikální měření. 

Řešili zabouchnuté klíčky i ukradenou whisky

Vysoké Mýto - Ze zápisníků vysokomýtských strážníků.

Čtvrtý ročník soutěže už běží

Vysoké Mýto – Za starý nový! S tímto heslem letos radnice rozběhla čtvrtý ročník soutěže Nový mobil.

Muž maskovaný v kukle zmlátil mladíka lopatou

Vysokomýtsko – Na začátek nového roku zřejmě jen tak nezapomene devatenáctiletý mladík z jedné obce na Vysokomýtsku. Druhý lednový den ho na oploceném soukromém pozemku jednoho z rodinných domů napadl v té chvíli neznámý útočník. Lopatou!

Galerie slaví výročí a nabídne Talent napříč generacemi

Vysoké Mýto – Rok 2017 je pro městskou galerii ve znamení oslav. Připomíná si totiž své šedesátiny. „Galerijní sbírka je dědictvím pro další generace, proto jsme jako leitmotiv této sezony zvolili obdobné téma a nazvali jej Talent napříč generacemi," uvedla kurátorka Iveta Danko a dodala, že galerie v průběhu roku představí výtvarníky, které kromě lásky k umění pojí i rodinné vazby."

Výtěžek festivalu je 454 924 korun

Vysoké Mýto /Krátce/ – Skončil 10. ročník benefičního festivalu Hudba pomáhá. Akce měly rekordní návštěvnost, vybrala se nejvyšší částka v historii festivalu. 454 924 Kč umožní hendikepované Míše Mikulecké absolvovat léčebné terapie a dennímu centru Berenika uhradí část provozních nákladů.

Vodu ohrožují staré vrty, chystá se sanace

Vysokomýtsko - Vysokomýtská radnice požádala o dvě dotace, letos chce opravit dva vrty.

Zase opilci... V baru i za volantem

Vysoké Mýto – V posledních týdnech neuplynul den, aby hlídka městské policie nebo Policie ČR neřešila nějakého opilce. Nejinak tomu bylo před Štědrým dnem. V pátek 23. prosince před půlnocí byla hlídka strážníků přivolána do místního baru, kde dva podnapilí muži ve věku třiadvaceti let obtěžovali ostatní štamgasty. Hlídka je z baru vyvedla. Svůj úmysl vrátit se si rozmysleli až pod pohrůžkou záchytky. Na Štědrý den po 2. hodině ranní vyrazil se svým BMW dělat hodiny na křižovatku ulic Pražská a Komenského dvaatřicetiletý muž.

Vysokomýtští zastupitelé schválili rozpočet

V. Mýto /Krátce/ – Zastupitelé na svém jednání schválili rozpočet na rok 2017. Ten byl odsouhlasen jako schodkový, přičemž schodek ve výši 21 milionů je pokryt volnými finančními prostředky města z minulých let.

Muž na svůj tah nezapomene

Vysoké Mýto – Velký předvánoční tah. Tak by se dala popsat třetí prosincová sobota pětatřicetiletého muže, který v jedné z restaurací zapíjel ukončení roku.

Krádež sluchátek se mu prodražila

Vysoké Mýto – Svérázným způsobem vyřešil svou touhu po nových sluchátkách dvaadvacetiletý mladík v prodejně Tesco ve Vysokém Mýtě. Zboží za 279 korun tu den před Štědrým dnem ukradl.

„Stacionář je pro sestry skvělá příležitost, jak strávit smysluplně každý den“

Jaké to je mít handicapovaného sourozence? Anebo rovnou dva? Své o tom ví šestadvacetiletá Aneta Štanclová. Ta strávila téměř celý život se svými postiženými sestrami v Makově u Litomyšle. Dvojčata Petra a Renáta, které se v roce 2014 rozhodl podpořit projekt Hudba pomáhá, trpí kvadruparetickou formou mozkové obrny s přidruženým mentálním postižením, zrakovou vadou a epilepsií.

Náhlý smyk je nepřekvapí! Řidiči autobusů trénovali na kluzké ploše

Vysoké Mýto – K Vysokému Mýtu sice autobusy neodmyslitelně patří, ale na místním autodromu je až tak často nevídáme. S počátkem zimního období dochází na silnicích k mnoha krizovým situacím, které ne vždy končí šťastně. To si uvědomují nejen řidiči, ale i provozovatelé všech druhů přeprav. V posledních letech je stále častější, že na některé autodromy přicházejí se žádostmi o poskytnutí zdokonalovacího výcviku neboli školy smyků.

Novinkou je karta s kotoučem

Vysoké Mýto - S blížícím se koncem roku města opět prodávají parkovací karty. Ve Vysokém Mýtě zveřejnili upravené ceny pro příští rok a občanům nabízejí novou variantu pro placení parkování.

V barokním areálu letos zazní i swing a jazz

Vraclav – Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě pořádá v neděli 18. prosince od 17.30 tradiční vánoční koncert s živým betlémem v barokním areálu na Vraclavi. V letošním roce se návštěvníkům představí úspěšný svitavský soubor SYxtet.

Informační centrum v Mýtě vystavuje betlémy

Vysoké Mýto - Turistické informační centrum ve Vysokém Mýtě obsadily betlémy. Sbírka, která jinak zůstává očím návštěvníků skryta v depozitáři Muzea betlémů v Třebechovicích pod Orebem, ukazuje průřezovou tvorbu šikovných betlémářů.

Ve městech se rýsují obchvaty kvůli dálnici D35

Orlickoústecko, Svitavsko – Kapky naděje. Tak by se dalo mluvit o posledních zprávách z Vysokého Mýta, kde se minulý týden konalo jednání k projektu dálnice D35 a přivaděčů k ní.

Hotové tratě bikerům otevřou až v dubnu

Vysoké Mýto – Bikeři, kteří se těšili, že ještě letos vyzkouší nové trailové tratě na Vinicích, mají smůlu. Narazí tu na ceduli Trail uzavřen. Hotové tratě v délce více než dvou kilometrů si totiž nyní potřebují „sednout" a několikaměsíční klid je k trvalému zpevnění jako dělaný.

Ze zápisníku vysokomýtských strážníků

Vysoké Mýto - Strážníci ve Vysokém Mýtě řešili v minulých dnech neplatiče v restauraci i opilce v prodejně potravin.

Od žhavého popelu shořela celá střecha

Zádolí - Skoro půlmilionovou škodu na staré chaloupce v Zádolí na Vysokomýtsku způsobila neopatrnost staršího majitele, který při topení vložil rozžhavený popel do kbelíku a umístil k uskladněnému palivovému dříví.

Morašický kostel rozezněly tradiční vánoční hity

Morašice – Druhou adventní neděli i v letošním roce v Morašicích zpestřily dva tradiční vánoční koncerty, kde se představila skupina Parkoviště pro velbloudy.

Auto zabořil do stromu

Vysoké Mýto - Ve Vysokém Mýtě havarovalo ve středu v podvečer auto, narazilo do stromu. „Při nehodě byly zraněny dvě osoby, které byly předány do péče zdravotnické záchranné službě. Poškozený strom musel být odstraněn," informovala mluvčí zasahujících hasičů Vendula Horáková. Jak dodala, likvidace následků nehody trvala více než tři hodiny.

Aerovka vezla na svatbu mě i moji sestru, takže už je také skoro člen rodiny

Vysoké Mýto - Cink, cink a ratata, ta moje stará kára, aerovka červená ulicí uhání… Možná i tato slova písně, kterou proslavil Václav Neckář, si může Jan Černý pobrukovat, když vyrazí do ulic Vysokého Mýta.

Představí návrhy podoby parku

Vysoké Mýto /Krátce/ – Jak bude v blízké budoucnosti vypadat park za pivovarem? Tento oříšek se nyní snaží rozlousknout vedení Mýta. Odborná porota ve veřejné architektonicko-krajinářské soutěži vybrala dva návrhy, které v úterý v 16.30 hodin v učebně Integrované střední školy technické představí veřejnosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT