VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VYSOKÉ MÝTO

Uprostřed Pardubického kraje na hlavním silničním tahu z Hradce Králové do Brna leží město Vysoké Mýto. Jeho krása je však řidičům automobilů jedoucím po této silnici skryta. Jen věže kostela a městských bran dávají tušit, že o pár desítek metrů dál se nalézá historické centrum. Co však projíždějící nemohou minout, je při vjezdu do města továrna na výrobu autobusů Iveco Czech Republic, a. s. (dříve Karosa) a při výjezdu velký areál autodromu a letiště. V první polovině 20. století přinesla městu věhlas firma Carrosserie Sodomka, patřící vynikajícímu designérovi a karosáři Josefu Sodomkovi. Firma proslavila ve 30. a 40. letech svými vozy Československou republiku po celém světě. Josef Sodomka spolupracoval s nejvýznamnějšími světovými automobilkami a renomovanými designérskými studii. Na tuto tradici nyní navazuje Iveco Czech Republic, hlavní výrobní závod skupiny Irisbus, která je druhým největším autobusovým výrobcem v Evropě. Zdroj: www.vysoke-myto.cz

Ocenili Mýto za péči o památky

Vysoké Mýto - Mýto dostalo cenu Pardubického kraje za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón v roce 2017.

Nemocnému Davídkovi už předali šedesát tisíc

Vysoké Mýto - Samotné koncerty ještě ani nezačaly, ale na kontě Hudba pomáhá je již 60 000 korun.

Gymnázium šetrně zateplí

Vysoké Mýto - Gymnázium dostane nový kabát. Jak informoval kraj, radní v pondělí rozhodli o výběru dodavatele prací, jejichž cílem bude úspora energií. To chtěli už v minulosti, statut památky to ale dovolil až nyní.

Echonaut ve víru maloměsta vzdává hold periferiím

Vysoké Mýto /Píšete nám/ - Vysokomýtská skupina Echonaut přichází s novým klipem k singlu Město. Kapela se rozhodla ctít text písně a vydala se po periferiích a sídlištích českých měst. V režii Antonína Zerzána ze Studia Družba tak vznikla netradiční filmová montáž.

Zloděj z auta ukradl cigarety

Vysoké Mýto - Oči pro pláč zbyly majiteli volkswagenu z Vysokého Mýta, který v neděli našel na svém autě díru v okně. V noci mu oknem pravých dveří někdo prohodil žulovou dlažební kostku.

Hudba pomáhá již po dvanácté, letos ve spolupráci se symfonickým orchestrem

Vysoké Mýto - V pořadí již dvanáctý ročník projektu Hudba pomáhá přináší řadu novinek.

Mince si kdosi schoval v zemi. Po staletích je vyhrabala divoká prasata

Vysokomýtsko - Dva hrnky plné stříbrných mincí pocházejí zřejmě ze 17. století. Podle archeologů jde o ukryté úspory, poklad našel náhodný kolemjdoucí.

Děti v nouzi mají nový byt

Vysoké Mýto - Dětské centrum (DC) Veská má další byt pro znevýhodněné děti. Otevřelo ho ve Vysokém Mýtě, druhý už více než rok slouží v Pardubicích.

Vysoké Mýto si připomnělo 100 let republiky

Vysoké Mýto /FOTO/ - V sobotu 27. října vyvrcholily ve Vysokém Mýtě oslavy 100. výročí vzniku Československé republiky.

Berani se rozbíhají pomalu

Vysoké Mýto - Procházka růžovou zahradou to zatím není. Futsalisté Nejzbachu jsou ve druhé lize východ po čtyřech utkáních na šesté příčce. V sobotu remizovali s brněnskými Vlky 2:2.

Slatiňany se nadechly, smetly Mýto!

Východní Čechy - Fotbalová divize C: „Sršni“ si z Velkých Hamrů odvezli pořádný debakl.

Školáci vytvořili stovku z balonků

Vysoké Mýto /FOTO/ - Školáci mýtské Základní školy Javornického a Speciální základní a praktické školy v pátečním hapenningu republice v centru města zazpívali.

Ochotníci zahrají Tři mušketýry

Vysoké Mýto - Už jen pár dnů zbývá do premiéry nově nastudovaného muzikálu Tři mušketýři, na který zve v neděli 4. listopadu a v dalších dnech divadelní spolek Šembera z Vysokého Mýta.

Sázel na pomoc techniky, ta ale selhala

Vysoké Mýto - O tom, že se stoprocentně nedá věřit technice, se přesvědčil čtyřicetiletý řidič nového auta značky Volvo XC 60. Chtěl se spolehnout na autonomní řízení, to se mu ale vymstilo.

Zaměstnancům Albertu proklepli zdraví a dali rady

Vysoké Mýto /Píšete nám/ - Diagnostika zdravotního stavu a rady a tipy, jak se udržet v kondici. To byl výsledek, který si odnesli zaměstnanci Albertu ve Vysokém Mýtě při čtvrtečním Dni zdraví. Ty se konají po celé republice ruku v ruce s kampaní společnosti „Stojí za to jíst lépe“.

Opilec ležel v kolejišti, nadýchal 1,8 promile

Vysoké Mýto - „Na železničním přejezdu v ulici Rokycanova leží muž.“ To bylo oznámení, které přijali mýtští strážníci v pondělí 15. října o půl osmé večer. Oznamovatel nedokázal s mužem pohnout.

TECHNOhrátky v Mýtě přivítají jubilejního žáka

Vysoké Mýto - TECHNOhrátky Pardubického kraje se ocitly na dosah magické hranice.

Ředitelem muzea zůstane Jiří Junek

Vysoké Mýto - Ředitelem mýtského regionálního muzea bude na dalších pět let Jiří Junek.

Ujec nechápal hru na umělce

Východní Čechy - Ohlasy trenérů fotbalových týmů z regionu po zápasech v divizi C:

Při nehodě vysypal písek

Radhošť - Dvě jednotky hasičů pomáhaly u pondělní ranní nehody v Radhošti na Vysokomýtsku. Na boku skončil plně naložený nákladní automobil, s nímž řidič převážel písek. Řidič byl předán do péče lékařů.

Jízdu na červenou pohlídají kamery

Vysoké Mýto - Přejít přetíženou silnici I/35, po které městem denně projedou tisíce aut, by už brzy mohlo být o něco snazší a bezpečnější. Bezohledné řidiče projíždějící na semaforech na červenou pohlídají kamery.

Nejnebezpečnější je pětatřicítka u Mýta

Orlickoústecko - Nejčastější příčinou nehod jsou srážky se zvěří. Pozor si musíte dát kdekoliv.

Číslo dne: 120

Vysoké Mýto - Výcvik v kontejneru Fire Dragon 7000 ve Vysokém Mýtě absolvovalo v uplynulých dnech na 120 dobrovolných hasičů z Pardubického i Královéhradeckého kraje.

Padlé připomene pomník

Vysoké Mýto - V mýtské místní části Svařeň vznikne z iniciativy místních obyvatel pomník obětem první světové války. Na pamětní desce budou vyryta jména místních obyvatel, kteří zahynuli během první světové války.

Fikejz: „Naše výkony jsou bezkrevné"

Východní Čechy - Ohlasy trenérů fotbalových týmů z regionu po víkendových zápasech v divizi C.

Koncertují u sousedů

Vysoké Mýto - Vysokomýtský pěvecký sbor Otakar, pěvecký sbor Bendl z České Třebové a Litomyšlský symfonický orchestr v pátek u příležitosti oslav vystoupily na Slovensku ve Spišské Belé, v sobotu zahrají na koncertě v Levoči.

VIDEO: Vítejte v pekle. Simulátor provede hasiče hořícím bytem

Vysoké Mýto - Přívěs kamionu se promění v hořící byt. Ve Vysokém Mýtě si tento unikátní simulátor Fire Dragon budou moci vyzkoušet dobrovolní hasiči z celého kraje, aby si přímo v reálném prostředí vyzkoušeli, jak bojovat s požárem ve stísněném prostoru. 

Představí projekt Cestou k srdci lípy

Vysoké Mýto - Členky občanského sdružení variace vm zvou v sobotu na chodníček na Vinice, kde představí projekt Cestou k srdci lípy.

Hasí jen cvičně

Vysoké Mýto - Na mýtskou hasičskou stanici v pátek na čtyři dny přijede unikátní Polygon Fire Dragon 7000.

Monoxylon znovu vypluje až na jaře

Východní Čechy - Unikátní replika neolitického člunu má za sebou v přípravě na expedici Monoxylon letošní poslední plavbu.

Otevřou dveře

Vysoké Mýto - Dům pro seniory Ledax ve Vysokém Mýtě ve středu pořádá Den otevřených dveří.

Odcizil pistácie, dostal pokutu

Vysoké Mýto - Čtyřicet korun, to byla hodnota krádeže v supermarketu v Mýtě.

Ve Vysokém Mýtě bude radniční koalice pokračovat

Vysoké Mýto - Na vysokomýtské radnici se po volbách žádná výrazná změna nechystá. Široká koalice, složená z šesti stran, která vládla předchozí čtyři roky, by měla pokračovat.

Souboj nováčků ovládl Náchod. Kratonohy slaví

Východní Čechy - Fotbalová divize C: Doma to nešlape, Trutnov potopil gól do šatny.

Sbírají názory

Vysoké Mýto - Na Vysokomýtsku je v plném proudu anketa, ve které se zjišťuje kvalita sociálních služeb. Ptá se, zda občanům nechybí pečovatelská služba či poradenství a na další otázky. Informace i anketa jsou na webu města.

Sešli se s občany

Vysoké Mýto - Na mýtské radnici se v pondělí sešli občané nad studií území sídliště U Potoka.

Fikejz: „Teď doma výhru potvrdit"

Východní Čechy - Ohlasy fotbalové divize C:

Nová stanice záchranky vznikne na „staré“ adrese

Vysoké Mýto - V areálu Vysokomýtské nemocnice vyroste nová základna záchranářů.

Šance pro lidi ve „Farmě“

Vysoké Mýto - Chrudimská nezisková organizace Šance pro Tebe připravuje nový projekt, kterým se snaží o plnoprávné zapojení lidí žijících v sociálně vyloučené lokalitě Husova „Farma“ ve Vysokém Mýtě do společnosti.

Stojan ochrání kola před zloději

Vysoké Mýto - U mýtského úřadu přibude jednostranný zamykatelný stojan pro jízdní kola s nejvyšší úrovní zabezpečení proti krádeži. Podobný stojan pro pět kol už od konce prázdnin slouží na autobusovém nádraží.

S občany proberou studii

Vysoké Mýto - Mýtská radnice připravuje revitalizaci sídliště U Potoka. Připravuje koncepční studii, kterou probere s občany, a to v pondělí 1. října od 16.30 hodin.

Opravě limuzíny i křížové cesty pomůže dotace

Vysoké Mýto - Regionálnímu muzeu se podařilo dosáhnout na dotaci ministerstva kultury.

V galerii zazní jazz

Vysoké Mýto - Mýtská galerie ve čtvrtek otevírá jazzový podzim.

Hledá se vítěz - v sobotu ve Vysokém Mýtě

Vysoké Mýto - Tuto sobotu od půl deváté ráno se uskuteční na Tyršově plovárně ve Vysokém Mýtě cyklistické závody pro děti.

Náměstí zabrali mladí stavaři

Vysoké Mýto - Na vysokomýtském náměstí pokračuje soutěž pro mladé řemeslníky Řemeslo/ Skill 2018.

Mýtský rynek ovládnou stavaři

Vysoké Mýto - Centrum Mýta na tři dny ovládne čilý stavební ruch. Koná se tu totiž tradiční soutěž Řemeslo/Skill.

Ve Vinicích stojí nový altán

Vysoké Mýto - Ve sportovně relaxačním areálu na Vinicích vedle tělocvičny pro děti vyrostl altán. Bude sloužit pro posezení v přírodě a jako úkryt při změně počasí. Trailovými tratěmi, work-outovými tělocvičnami a altánem plány města nekončí.

Osvěžili si první pomoc

Vysoké Mýto - Město navštívil v úterý Světový den první pomoci s ukázkami nejen poskytnutí prvotní péče o zraněné, ale i techniky policistů a dalších složek Integrovaného záchranného systému.

Opilec si způsobil krvácení

Vysoké Mýto - Řezné zranění muže, to byl jeden z případů, ke kterým vyjížděli mýtští strážníci na konci srpna.

Soud kvůli dialýze radnice ustála

Vysoké Mýto - Komunální volby se blíží a Deník pro vás připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak největší slabiny? Dnes je na řadě Vysoké Mýto.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT