VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VYSOKÉ MÝTO

Uprostřed Pardubického kraje na hlavním silničním tahu z Hradce Králové do Brna leží město Vysoké Mýto. Jeho krása je však řidičům automobilů jedoucím po této silnici skryta. Jen věže kostela a městských bran dávají tušit, že o pár desítek metrů dál se nalézá historické centrum. Co však projíždějící nemohou minout, je při vjezdu do města továrna na výrobu autobusů Iveco Czech Republic, a. s. (dříve Karosa) a při výjezdu velký areál autodromu a letiště. V první polovině 20. století přinesla městu věhlas firma Carrosserie Sodomka, patřící vynikajícímu designérovi a karosáři Josefu Sodomkovi. Firma proslavila ve 30. a 40. letech svými vozy Československou republiku po celém světě. Josef Sodomka spolupracoval s nejvýznamnějšími světovými automobilkami a renomovanými designérskými studii. Na tuto tradici nyní navazuje Iveco Czech Republic, hlavní výrobní závod skupiny Irisbus, která je druhým největším autobusovým výrobcem v Evropě. Zdroj: www.vysoke-myto.cz

S občany proberou studii

Vysoké Mýto - Mýtská radnice připravuje revitalizaci sídliště U Potoka. Připravuje koncepční studii, kterou probere s občany, a to v pondělí 1. října od 16.30 hodin.

Opravě limuzíny i křížové cesty pomůže dotace

Vysoké Mýto - Regionálnímu muzeu se podařilo dosáhnout na dotaci ministerstva kultury.

V galerii zazní jazz

Vysoké Mýto - Mýtská galerie ve čtvrtek otevírá jazzový podzim.

Hledá se vítěz - v sobotu ve Vysokém Mýtě

Vysoké Mýto - Tuto sobotu od půl deváté ráno se uskuteční na Tyršově plovárně ve Vysokém Mýtě cyklistické závody pro děti.

Náměstí zabrali mladí stavaři

Vysoké Mýto - Na vysokomýtském náměstí pokračuje soutěž pro mladé řemeslníky Řemeslo/ Skill 2018.

Mýtský rynek ovládnou stavaři

Vysoké Mýto - Centrum Mýta na tři dny ovládne čilý stavební ruch. Koná se tu totiž tradiční soutěž Řemeslo/Skill.

Ve Vinicích stojí nový altán

Vysoké Mýto - Ve sportovně relaxačním areálu na Vinicích vedle tělocvičny pro děti vyrostl altán. Bude sloužit pro posezení v přírodě a jako úkryt při změně počasí. Trailovými tratěmi, work-outovými tělocvičnami a altánem plány města nekončí.

Osvěžili si první pomoc

Vysoké Mýto - Město navštívil v úterý Světový den první pomoci s ukázkami nejen poskytnutí prvotní péče o zraněné, ale i techniky policistů a dalších složek Integrovaného záchranného systému.

Opilec si způsobil krvácení

Vysoké Mýto - Řezné zranění muže, to byl jeden z případů, ke kterým vyjížděli mýtští strážníci na konci srpna.

Soud kvůli dialýze radnice ustála

Vysoké Mýto - Komunální volby se blíží a Deník pro vás připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak největší slabiny? Dnes je na řadě Vysoké Mýto.

Mýtským osvěží první pomoc

Vysoké Mýto - Mýtský rynek v úterý hostí Světový den první pomoci, který propaguje, jak je důležité poskytnout první pomoc člověku v nouzi.

Ztracené tisíce se k seniorovi vrátily

Vysoké Mýto - Lidskou slušnost a solidaritu prokázala žena z Libeciny, která strážníkům na služebnu ve čtvrtek po poledni přinesla obálku s logem místní banky a hotovostí ve výši třináct tisíc korun, kterou našla na náměstí.

Na sídlištích bude víc zeleně a méně ruchu

Vysoké Mýto - Revitalizace se týká sídlišť U Potoka a Družba. Místní však nechtějí území vybavovat mobiliářem.

OBRAZEM: Chovatelé pořádali výstavu

Slatina /FOTO/ - V areálu „Na Brodě“ ve Slatině na Vysokomýtsku na začátku září pořádali místní chovatelé prodejní výstavu králíků, drůbeže, holubů a exotů.

Vládce z Chrudimi chce obrat i ztracený syn

Východní Čechy - Je to hegemonie, možná i krutovláda. Futsalisté Chrudimi vyhráli českou ligu čtrnáctkrát za posledních patnáct let. Nyní drží sérii dvanácti titulů.

Oznámili krádež, byla z toho ostuda

Vysoké Mýto - Velkou ostudu si společně s nákupem odnesl domů manželský pár ve Vysokém Mýtě.

Města zažijí znovu vznik republiky

Orlickoústecko - Šestnáct měst v republice dostane během září a října možnost zažít vznik první republiky v projektu zvaném Zažijte to znovu.

Pardubická rezerva soka v derby nešetřila

Východní Čechy - Fotbalová divize C nabídla 4. kolo.

Pomník se po opravě vrátí na rozcestí

Vysoké Mýto - Pomník purkmistra Eduarda Meyera, který stál víc než sto let na výjezdu z Vysokého Mýta směrem na Ústí nad Orlicí, se vrátí na své místo na rozcestí. Rok a čtvrt tam chyběl, loni v dubnu ho totiž „rozložila“ řidička felicie.

Mládí z Litomyšle se znovu vytáhlo

Vysoké Mýto, Litomyšl - Autodrom ve Vysokém Mýtě hodil pátý podnik mistrovství České republiky a Poháru Autoklubu České republiky v závodech motokár.

Číslo dne: 1

Vysoké Mýto - Divadelní spolek Šembera z Vysokého Mýta v sobotu 1. září odehraje derniéru muzikálu Limonádový Joe.

Řidiči za volantem usnuli, oba dva měli velké štěstí

Vysokomýtsko - Spánek za volantem, to je společný jmenovatel dvou nehod z Vysokomýtska. Oba dva řidiči měli velké štěstí.

Číslo dne: 2

Vysoké Mýto - Lesní sportovně relaxační areál na Vinicích ve Vysokém Mýtě se rozrostl o dvě venkovní tělocvičny. Doplnily tak nedávno vybudovanou pumptrackovou dráhu a propojky trailových tratí.

Mýto zmrazil gól v poslední minutě

Vysoké Mýto - Fotbalová Divize C: Těžký zápas se smutnou koncovkou na závěr.

U kostelíčka okradl seniorku

Vysoké Mýto - Neskutečnou drzost prokázal muž, který za bílého dne okradl seniorku na procházce. Ke krádeži došlo u kostelíčka v blízkosti jednoho z vysokomýtských sadů.

Inspektoři odhalili nelegální výrobu sušeného masa

Vysoké Mýto – Nelegální výrobu sušeného masa odhalili v těchto dnech ve Vysokém Mýtě inspektoři Krajské veterinární správy Pardubického kraje.

Týden hudby je v plném proudu

Vysoké Mýto - V Mýtě v pondělí odstartoval Týden hudby a pestrý program nabídl i úterní večer.

Vysoké Mýto okupované

Vysoké Mýto - Výročí padesáti let od okupace v srpnu 1968 si v muzeu ve Vysokém Mýtě připomínají výstavou.

Vlaky na devět dní nahradí autobusy

Vysoké Mýto - Město Vysoké Mýto na svém webu zveřejnilo informaci o výluce na trati v úseku Vysoké Mýto Litomyšl, která potrvá od 20. srpna od 8.10 hodin nepřetržitě do 29. srpna do 14.40 hodin.

Nové vedení Nejzbachu schváleno. A co II. liga?

Vysoké Mýto – Co viselo ve vzduchu, se stalo skutečností. Mimořádná Valná hromada Nejzbachu Vysoké Mýto, která se konala na konci minulého týdne, rozhodla, že staré vedení končí. Bylo odvoláno.

Vila Marie se dočká nové fasády

V. Mýto – Vilu Marie, která své jméno získala po nadšené propagátorce vzdělávání žen Maruši Dostálové a slouží coby centrum seniorů pod hlavičkou Ledaxu Vysoké Mýto, zahalilo lešení.

Opilý cizinec se válel na zemi

Vysoké Mýto - Hlídka zdejších strážníků byla nedávno přivolána na ulici Českých bratří k opilému muži, který ležel na chodníku.

OBRAZEM: Vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka Junkovy v Litomyšli

Pardubický kraj, Litomyšl /FOTO/ - Naleštěné staré vozy a motorky, vůně benzínu… Již potřetí se do Litomyšle sjeli majitelé veteránů z celé republiky i ze zahraničí, aby si připomněli slavnou dvojici Elišky a Čeňka Junkových.

Sklízel brambory, vykopal granát

Vysokomýtsko - Pětačtyřicetiletý muž z Vysokomýtska nalezl při vyorávání brambor v zemině ruční obranný granát F-1.

Před padesáti lety přijely tanky

Vysoké Mýto - Pardubický kraj informoval, jak si kulturní instituce v kraji připomenou události ze srpna 1968.

Připomínají Mýto okupované

Vysoké Mýto - V přednáškovém sále Regionálního muzea je k vidění panelová výstava Vysoké Mýto Okupované, která je věnována pohnutým událostem srpna 1968 ve Vysokém Mýtě a okolí.

Začíná úprava průtahu Mýtem

Vysoké Mýto - Odstartovaly práce na úpravě křižovatek a přechodů na silnici I/35 na průtahu Vysokým Mýtem.

Číslo dne: 54

Orlickoústecko - Sídliště u hřbitova ve Vysokém Mýtě má čerstvě po rekonstrukci. Společně s opravenými silnicemi a chodníky tu vzniklo i 54 nových parkovacích míst.

V Mýtě zchladí mlha, jinde zase kropí rozpálené ulice

Orlickoústecko, Vysoké Mýto - Na vlnu veder, která zasáhla Česko, reagují i města. Ve Vysokém Mýtě občanům i návštěvníkům slouží mlhovací zařízení nainstalované na konstrukci stanu na náměstí Přemysla Otakara II.

Třetí pruhy na I/35 nebudou

Pardubický kraj - Před třemi lety slibované rozšíření přetížené a nebezpečné silnice na Mohelnici nejspíš nakonec nevznikne. Důvod je jednoduchý: provoz odsud za pár let stáhne budoucí dálnice.

Galerie oblékne jazzový háv

Vysoké Mýto - Mýtská galerie zveřejnila program na blížící se podzim. Hudební zastavení v galerii tentokrát budou potěšením zejména pro posluchače jazzu.

OBRAZEM: Tábor v galerii se vydařil

Vysoké Mýto - Letos poprvé pořádala Městská galerie Vysoké Mýto příměstský tábor.

Znají termín losování

Vysoké Mýto - Městu zbývá prodat čtyři parcely z první etapy prodeje pozemků v lokalitě za bývalým pivovarem.

Vzpoura v Nejzbachu: Berani chtějí hrát dál

Vysoké Mýto - Futsalisté se brání smazání z prvoligové mapy. V nejvyšší soutěži bojovali 24 sezon.

Nejzbach chystá vzpouru!

Vysoké Mýto - Dvacet čtyři sezon v první lize. Jeden titul. Pohár k tomu. Nejzbach Vysoké Mýto byl na futsalové mapě pojem. Po sezoně však vedení nepřihlásilo ani druhou ligu. Důvod? Nedostatek financí.

Na rynku zahraje Dolnovanka

Vysoké Mýto - Vysokomýtské léto ve čtvrtek otevře další kapitolu: promenádní koncerty dechové hudby.

Provazník splnil roli favorita

Vysoké Mýto - Na autodromu ve Vysokém Mýtě se jel další závod seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky v supermotu. Do bojů o cenné mistrovské body zasáhlo i několik východočeských závodníků.

Chystá se investice do muzea v Mýtě

Pardubický kraj - V Chrudimi byly v pondělí slavnostně otevřeny dva revitalizované depozitáře Regionálního muzea. Pardubický kraj chystá i další investice do svých kulturních institucí.

Krádež napodruhé nevyšla

Vysoké Mýto - Mýtští strážníci a policisté minulou středu řešili krádež v obchodním domě Tesco ve Vysokém Mýtě.

V domě se porvaly ženy

Vysoké Mýto - Bitka mezi dvěma ženami si minulou středu vyžádala příjezd strážníků společně s posádkou Zdravotnické záchranné služby. Stala se v jednom z domů v ulici Husova.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT