VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VYSOKÉ MÝTO

Uprostřed Pardubického kraje na hlavním silničním tahu z Hradce Králové do Brna leží město Vysoké Mýto. Jeho krása je však řidičům automobilů jedoucím po této silnici skryta. Jen věže kostela a městských bran dávají tušit, že o pár desítek metrů dál se nalézá historické centrum. Co však projíždějící nemohou minout, je při vjezdu do města továrna na výrobu autobusů Iveco Czech Republic, a. s. (dříve Karosa) a při výjezdu velký areál autodromu a letiště. V první polovině 20. století přinesla městu věhlas firma Carrosserie Sodomka, patřící vynikajícímu designérovi a karosáři Josefu Sodomkovi. Firma proslavila ve 30. a 40. letech svými vozy Československou republiku po celém světě. Josef Sodomka spolupracoval s nejvýznamnějšími světovými automobilkami a renomovanými designérskými studii. Na tuto tradici nyní navazuje Iveco Czech Republic, hlavní výrobní závod skupiny Irisbus, která je druhým největším autobusovým výrobcem v Evropě. Zdroj: www.vysoke-myto.cz

Vzpoura v Nejzbachu: Berani chtějí hrát dál

Vysoké Mýto - Futsalisté se brání smazání z prvoligové mapy. V nejvyšší soutěži bojovali 24 sezon.

Nejzbach chystá vzpouru!

Vysoké Mýto - Dvacet čtyři sezon v první lize. Jeden titul. Pohár k tomu. Nejzbach Vysoké Mýto byl na futsalové mapě pojem. Po sezoně však vedení nepřihlásilo ani druhou ligu. Důvod? Nedostatek financí.

Na rynku zahraje Dolnovanka

Vysoké Mýto - Vysokomýtské léto ve čtvrtek otevře další kapitolu: promenádní koncerty dechové hudby.

Provazník splnil roli favorita

Vysoké Mýto - Na autodromu ve Vysokém Mýtě se jel další závod seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky v supermotu. Do bojů o cenné mistrovské body zasáhlo i několik východočeských závodníků.

Chystá se investice do muzea v Mýtě

Pardubický kraj - V Chrudimi byly v pondělí slavnostně otevřeny dva revitalizované depozitáře Regionálního muzea. Pardubický kraj chystá i další investice do svých kulturních institucí.

Krádež napodruhé nevyšla

Vysoké Mýto - Mýtští strážníci a policisté minulou středu řešili krádež v obchodním domě Tesco ve Vysokém Mýtě.

V domě se porvaly ženy

Vysoké Mýto - Bitka mezi dvěma ženami si minulou středu vyžádala příjezd strážníků společně s posádkou Zdravotnické záchranné služby. Stala se v jednom z domů v ulici Husova.

Smuteční síň chtějí opravit

Vysoké Mýto - Vysokomýtská radnice řeší, co se smuteční síní, která je v nevyhovujícím stavu.

Škola má nového ředitele

Vysoké Mýto - Mýtská Vyšší odborná škola stavební a Střední škola stavební má nového ředitele. Kraj do funkce od 1. srpna jmenoval Jiřího Skalického.

Galerie patří rodinám s dětmi

Vysoké Mýto - Mýtská městská galerie i letos vsadila na děti. Až do 26. srpna ji totiž ovládly loutky a ilustrace režisérky a výtvarnice Kristiny Dufkové a její výstavě Povídání.

Oskara za třídění odpadu mají Moravany a Mýto

Pardubický kraj - Dostat Oskara už dávno není jen vysněná meta pro úspěšného herce či režiséra. Oskary totiž rozdává i česká nezisková organizace Arnika, která spojuje lidi usilující o lepší životní prostředí. Do Pardubického kraje letos putovala čtyři ocenění.

Rorýsovi hrozilo oběšení na vlasci

Vysoké Mýto - Mýtští profesionální hasiči v první červencové neděli zachraňovali rorýse obecného. Ten se nešťastně zamotal do vlasce a nemohl se dostat na svobodu.

Ostrou zkoušku zažije Monoxylon na vlnách vodní nádrže Rozkoš

Královéhradecko/ Vysoké Mýto - „Úpravy člunu, zkouška jeho jízdních vlastností, fyzická příprava, noční plavba či plavba na vytrvalost…to vše čeká účastníky soustředění expedice Monoxylon III, které proběhne ve dnech 3. - 8. července 2018 na vodní nádrži Rozkoš u České Skalice,“ uvádí za výpravu Jiří Junek s tím, v příštím roce na přelomu května a června se vydá na svoji cestu Egejským mořem expedice Monoxylon III.

Prodali osm z dvanácti pozemků

Vysoké Mýto - Část pozemků v lokalitě za bývalým pivovarem ve Vysokém Mýtě už má nové majitele. Pozemky pro budoucí „řadovky“ město prodalo licitací, za 3,6 milionu je získala developerská společnost Agile.

V létě budou filmy, koncerty i divadla

Vysoké Mýto - Pestré kulturní léto připravila společnost Vysokomýtská kulturní.

Gerčák jde do Sparty: „Chci zlomit nadvládu Chrudimi"

Východní Čechy, Vysoké Mýto - Klub, kde strávil celou futsalovou kariéru, to zabalil. Co bude s ním, byla snad nejožehavější otázka. Brankář Libor Gerčák, symbol Nejzbachu Vysoké Mýto, přestupuje po krachu týmu z východních Čech do pražské Sparty.

Nejlepší knihovna? Ta papírová z Mýta

Vysoké Mýto - Studenti mýtské stavební školy vyhráli v celostátní soutěži hned dvakrát.

Ministr navštívil Iveco

Vysoké Mýto - Kraj v úterý navštívila vláda České republiky. Na Orlickoústecko se pak s radní Hanou Štěpánovou vydal ministr Tomáš Hüner, aby navštívil firmu Iveco ve Vysokém Mýtě.

Teplo už unikat nebude. Na gymnáziu vymění okna

Vysoké Mýto - Vysokomýtské gymnázium budou na podzim kromě studentů navštěvovat i dělníci. Právě v podzimních měsících má totiž proběhnout projekt na úsporu energií. Budovu na náměstí Vaňorného čeká výměna oken a dveří.

Ve Vysokém Mýtě řekli drogám ne

Vysoké Mýto - Ve čtvrtek ráno, za účasti starosty města Františka Jiráského, místostarosty Martina Krejzy a senátora Petra Šilara byla na vysokomýtském náměstí odstartována další etapa 16. ročníku Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog 2018. Akci organizuje občanské hnutí Řekni ne drogám - řekni ano životu.

Cyklo-běh říká ne drogám

Vysoké Mýto - Do Vysokého Mýta dnes dorazí 16. ročník Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog 2018. Před radnicí bude zorganizován symbolický běh místních žáků s Cyklo-běžci.

Auto skončilo na střeše

Vysoké Mýto - Policie hledá svědky nehody, ke které došlo ve čtvrtek 7. června v 8.30 hodin na silnici I/35 mezi Zámrskem a Vysokým Mýtem.

Mýto hlásí dalšího Oskara a hledá netradiční dřeviny

Vysoké Mýto - Do Vysokého Mýta přibyl další Odpadový Oskar. Toho si město vysloužilo za nejnižší produkci směsného odpadu v Pardubickém kraji v kategorii měst nad 5000 obyvatel. Už má tři, toho čtvrtého si zástupci města převzali v Senátu.

Mýtští strážníci vyjíždí k opilcům

Vysoké Mýto - Mýtští strážníci informovali o několika případech poslední doby. Stále je trápí ti, kteří holdují alkoholu.

Stříbrný šíp se objevil na trati z Vysokého Mýta do Litomyšle

Vysoké Mýto, Litomyšl /FOTO/ - Světový unikát - Stříbrný šíp svezl o víkendu cestující na trati Vysoké Mýto - Litomyšl.

Ateliér lehl popelem, ohnisko našli okolo notebooku majitele

Vraclav - Škoda je bezmála pět milionů korun. Hasiči případ uzavřeli jako technickou závadu na elektroinstalaci.

Pozemky na poli v centru Mýta prodají losováním a licitací

Vysoké Mýto - Kupci musí respektovat několik pravidel. Třeba dokončit stavbu do čtyř let a přihlásit se v novém domě k trvalému pobytu.

Vysoké Mýto přišlo o chloubu - o futsal

Vysoké Mýto - Dvacet čtyři sezon v první lize. Jeden titul. Pohár k tomu. Pověst soka, který se každému dostane pod kůži. Pravidelně plné tribuny. To je Nejzbach Vysoké Mýto, jeden ze symbolů české futsalu. Z klubu pojmenovaného podle vysokomýtského potoka se však ve čtvrtek stal bývalý symbol.

Z trafostanice je výstavní síň

Vysoké Mýto - Bývalá trafostanice ve Svařeni u Vysokého Mýta připomene krutou válečnou dobu, kdy rodiny opustilo mnoho mužů.

Vysoké Mýto rozezněly dechové orchestry

Vysoké Mýto - Na Čermákově Vysokém Mýtě vystoupil i Hradišťan s Jiřím Pavlicou.

Archeologové brázdili Labe na starém dubu

Vysoké Mýto, Hradec Králové /FOTO/ - „Nevěřil jsem, že to bude tak náročné. Než se vypravíme na moře, budu asi muset ještě nabrat nějakou tu kondičku,“ oddychoval při výstupu z člunu vydlabaného ze starého jičínského dubu ředitel Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě Jiří Junek.

Mýto zaplní Sodomkovy vozy

Vysoké Mýto - Automobilismus, kultura a životní styl 20. až 40. let 20. století, to je nabídka 12. ročníku Sodomkova Mýta. V centru města se koná v sobotu a nabídne pestrý program.

V Mýtě se otevřely kostely, muzeum i galerie

Vysoké Mýto – Páteční večer byl ve Vysokém Mýtě nabitý. Předvečer sobotního Čermákova Mýta totiž přinesl hned tři akce: Noc kostelů, Noc v galerii a Muzejní noc mezi karosáři.

Na vratkém jičínském dubu napříč časem

Vysoké Mýto, Hradec Králové - Pádlující archeologové vyrazí po stopách pravěkých mořeplavců. Na vydlabaném dubu chtějí pokořit Egejské moře.

Dětem opraví dosloužilé hřiště

Vysoké Mýto - Radnice dostala dotaci na obnovu hřiště ve vyloučené lokalitě v Husově ulici.

Do festivalu se zapojilo i Mýto

Vysoké Mýto - Zkratka OMG v souvislosti s Pardubickým krajem neznamenala povzdechnutí, ale festival Otevřená muzea a galerie.

Rozkopané silnice způsobily kolaps

Pardubický kraj - Část kraje zažívá v těchto dnech dopravní kolaps.

Otázky kolem zpravodaje Mýta

Vysoké Mýto - Martin Šafr z Vysokého Mýta sepsal otevřený dopis zastupitelům Vysokého Mýta, ve kterém žádá dodržování tiskového zákona ve Vysokomýtském zpravodaji.

Finálový turnaj Ondrášovka Cupu v Mýtě

Vysoké Mýto - Zdejší fotbalový stadion přivítá během víkendu 19. a 20. května třetí ze šesti finálových turnajů šestého ročníku Ondrášovka Cupu.

Svatý Jiří představuje Mýto z různých pohledů

Vysoké Mýto - Regionální muzeum vydalo na jaře šestnáctistránkovou publikaci Jiřík představuje Vysokomýtsko. Inspirací mu byla pověst o svatém Jiří, který ve znaku města na koni zabíjí draka.

Výstava představuje dějiny filmování

Vysoké Mýto - V regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě je od neděle přístupná výstava Vyfoť, natoč, vyvolej. Interaktivní výstava je lákadlem pro děti i dospělé a vznikla ve spolupráci se Studiem Bez Kliky.

Hasiči vyjížděli ke spálenému jídlu

Vysoké Mýto - Kvůli spálenému jídlu na plotně vyjížděli hasiči.

Trailové tratě letos už nabízejí i pumptrack

Vysoké Mýto - Městské trailové tratě na Vinicích ve Vysokém Mýtě po roce fungování hlásí další rozšíření. Nově je tu pumptrack a propojky tratí, které umožňují bikerům větší výběr tras.

Hledají podobu smuteční síně

Vysoké Mýto - Začala se stavět v akci „Z“, dokončena byla v polovině 90. let minulého století. Smuteční síň na Litomyšlském předměstí ve Vysokém Mýtě si zaslouží modernizaci a radnice nyní hledá cestu, kterou se vydat.

AKTUALIZOVÁNO

Obrněnou vládní limuzínu stěhoval do expozice jeřáb

Vysoké Mýto - Jeřáb, jištění a přesnost na milimetry. To doprovázelo čtvrteční stěhování obrněného vládního speciálu Škoda VOS do prvního patra expozice mýtského muzea českého karosářství.

Vylétl ze silnice, vůz mu zdemolovaly pařezy na pasece

Vysoké Mýto - Na pasece mezi pařezy skončil řidič, který havaroval v pátek v 5.52 hodin na silnici z Vysokého Mýta směrem na Choceň.

Jízdu na červenou pohlídají kamery

Vysoké Mýto - Zvýšit bezpečí chodců na přetížené silnici I/35 pomohou kamery.

Dvakrát napadl vrstevníka

Vysokomýtsko - Dva dny hrůzy si zažil mladík ve školním věku, který čelil napadení ze strany stejně starého chlapce. K události došlo na Vysokomýtsku.

AKTUALIZOVÁNO

Do expozic muzea stěhovali obrněnou „vosku“

Vysoké Mýto - Do muzea českého karosářství ve Vysokém Mýtě se ve čtvrtek stěhovaly exponáty. Do expozice, na které se obě muzea podílejí, byla pomocí jeřábu umístěna i obrněná Škoda VOS, úlovek loňského roku regionálního muzea.

Papouška sundal až proud vody

Vysoké Mýto - Neobvyklý případ mají na svém kontě vysokomýtští dobrovolní hasiči.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT