VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VYSOKÉ MÝTO

Uprostřed Pardubického kraje na hlavním silničním tahu z Hradce Králové do Brna leží město Vysoké Mýto. Jeho krása je však řidičům automobilů jedoucím po této silnici skryta. Jen věže kostela a městských bran dávají tušit, že o pár desítek metrů dál se nalézá historické centrum. Co však projíždějící nemohou minout, je při vjezdu do města továrna na výrobu autobusů Iveco Czech Republic, a. s. (dříve Karosa) a při výjezdu velký areál autodromu a letiště. V první polovině 20. století přinesla městu věhlas firma Carrosserie Sodomka, patřící vynikajícímu designérovi a karosáři Josefu Sodomkovi. Firma proslavila ve 30. a 40. letech svými vozy Československou republiku po celém světě. Josef Sodomka spolupracoval s nejvýznamnějšími světovými automobilkami a renomovanými designérskými studii. Na tuto tradici nyní navazuje Iveco Czech Republic, hlavní výrobní závod skupiny Irisbus, která je druhým největším autobusovým výrobcem v Evropě. Zdroj: www.vysoke-myto.cz

Otázky kolem zpravodaje Mýta

Vysoké Mýto - Martin Šafr z Vysokého Mýta sepsal otevřený dopis zastupitelům Vysokého Mýta, ve kterém žádá dodržování tiskového zákona ve Vysokomýtském zpravodaji.

Finálový turnaj Ondrášovka Cupu v Mýtě

Vysoké Mýto - Zdejší fotbalový stadion přivítá během víkendu 19. a 20. května třetí ze šesti finálových turnajů šestého ročníku Ondrášovka Cupu.

Svatý Jiří představuje Mýto z různých pohledů

Vysoké Mýto - Regionální muzeum vydalo na jaře šestnáctistránkovou publikaci Jiřík představuje Vysokomýtsko. Inspirací mu byla pověst o svatém Jiří, který ve znaku města na koni zabíjí draka.

Výstava představuje dějiny filmování

Vysoké Mýto - V regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě je od neděle přístupná výstava Vyfoť, natoč, vyvolej. Interaktivní výstava je lákadlem pro děti i dospělé a vznikla ve spolupráci se Studiem Bez Kliky.

Hasiči vyjížděli ke spálenému jídlu

Vysoké Mýto - Kvůli spálenému jídlu na plotně vyjížděli hasiči.

Trailové tratě letos už nabízejí i pumptrack

Vysoké Mýto - Městské trailové tratě na Vinicích ve Vysokém Mýtě po roce fungování hlásí další rozšíření. Nově je tu pumptrack a propojky tratí, které umožňují bikerům větší výběr tras.

Hledají podobu smuteční síně

Vysoké Mýto - Začala se stavět v akci „Z“, dokončena byla v polovině 90. let minulého století. Smuteční síň na Litomyšlském předměstí ve Vysokém Mýtě si zaslouží modernizaci a radnice nyní hledá cestu, kterou se vydat.

AKTUALIZOVÁNO

Obrněnou vládní limuzínu stěhoval do expozice jeřáb

Vysoké Mýto - Jeřáb, jištění a přesnost na milimetry. To doprovázelo čtvrteční stěhování obrněného vládního speciálu Škoda VOS do prvního patra expozice mýtského muzea českého karosářství.

Vylétl ze silnice, vůz mu zdemolovaly pařezy na pasece

Vysoké Mýto - Na pasece mezi pařezy skončil řidič, který havaroval v pátek v 5.52 hodin na silnici z Vysokého Mýta směrem na Choceň.

Jízdu na červenou pohlídají kamery

Vysoké Mýto - Zvýšit bezpečí chodců na přetížené silnici I/35 pomohou kamery.

Dvakrát napadl vrstevníka

Vysokomýtsko - Dva dny hrůzy si zažil mladík ve školním věku, který čelil napadení ze strany stejně starého chlapce. K události došlo na Vysokomýtsku.

AKTUALIZOVÁNO

Do expozic muzea stěhovali obrněnou „vosku“

Vysoké Mýto - Do muzea českého karosářství ve Vysokém Mýtě se ve čtvrtek stěhovaly exponáty. Do expozice, na které se obě muzea podílejí, byla pomocí jeřábu umístěna i obrněná Škoda VOS, úlovek loňského roku regionálního muzea.

Papouška sundal až proud vody

Vysoké Mýto - Neobvyklý případ mají na svém kontě vysokomýtští dobrovolní hasiči.

Měl to být žert. Muž nakonec skončil v nemocnici

Orlickoústecko /LINKA 112 - KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Nechtěný střet s ohněm zažil šestadvacetiletý muž z Orlickoústecka, který nic netušíc dokouřil cigaretu a chtěl uhasit nedopalek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT