VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ÚSTÍ NAD ORLICÍ

Ústí nad Orlicí je okresní město v kraji Podorlicka v půvabném údolí na soutoku řek Tiché Orlice a Třebovky.
Počátky města spadají do druhé poloviny 13. století, kdy se za vlády Přemysla Otakara II. začala rozrůstat stará slovanská osada Oustí a dala tak základ ke vzniku dnešního města. Jeho krásný historický střed s téměř pravidelným čtvercovým náměstím s podloubími a typickými starými domy je od roku 1991 vyhlášen za městskou památkovou zónu. Zdroj: www.ustinadorlici.cz

Kocianovo rodiště pořádá soutěž pro mladé houslisty už šedesát let

Ústí nad Orlicí - Prestižní Kocianova houslová soutěž slaví letos kulatiny. Ústí nad Orlicí bude v květnu hostit talentovanou houslovou mládež z celého světa již po šedesáté.

OBRAZEM: Popráč ovládla výstava

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Předsálí ústecké restaurace Popráč od pátku krášlí výstava dvou autorů původem ze Šumperka, Filipa Nezbedy a Jiřího Macka. Trvá do 18. dubna.

Vystaví obrazy Macka a Nezbedy

Ústí nad Orlicí - Macek není Nezbeda, to je název výstavy obrazů v ústeckém Popráči, jejíž vernisáž se uskuteční v pátek v 19 hodin.

OBRAZEM: Galerii Pod radnicí ovládly svátky jara

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Kraslice, pomlázky, perníčky i další tradiční i netradiční velikonoční výrobky, to je každoroční velikonoční výstava, kterou v ústecké Galerii pod radnicí pořádá místní Český červený kříž.

Čtenářský březen v knihovně

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Ústecká knihovna se tradičně v březnu zapojila do celorepublikové akce „Březen - měsíc čtenářů“. V pátek 9. března se v knihovně uskutečnilo autorské čtení europoslance Jaromíra Štětiny z jeho knihy Století zázraků.

Vzpomínky na roky v Ústí nad Orlicí

Ústí nad Orlicí /PÍŠETE NÁM/ - Kdysi dávno jsem se v Ústí nad Orlicí učil. Byla to krásná a zajímavá doba.

Budoucí sestry budou moci od září studovat v Ústí dál

Ústí nad Orlicí - Nový školní rok přinese na ústecké „zdrávce“ novinky i pro budoucí prváky.

Orlická maska otevřela cestu na Piknik

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Krajská postupová přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla pro dospělé se od čtvrtka do neděle konala v Ústí nad Orlicí. Čtvrtý ročník přinesl divákům v Malé scéně a Roškotově divadle deset představení devíti divadel.

Muzejní kafe věnují létání

Ústí nad Orlicí - Ústecké městské muzeum přichází s novinkami, po dílničkách pro rodiny s dětmi nabídne poprvé i Muzejní kafe.

Přílišný respekt zaplacen. Ústí na lídra nemělo

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Česká fotbalová liga: Start do jarní části se fotbalistům Jiskry nevydařil. Podlehli Chrudimi 0:3.

Výstava v divadle připomíná naši historii

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Ve vestibulu Roškotova divadla je k vidění výstava ke stému výročí vzniku republiky.

Boj o setrvání v soutěži začíná

Ústí nad Orlicí - Česká fotbalová liga: Ústecká Jiskra má před sebou jediný cíl.

Dětský šatník obmění na bazaru

Ústí nad Orlicí - Mateřské centrum Medvídek pořádá tradiční jarní a letní bazar, na kterém se sejde i tři tisíce kusů oděvů, hraček či sportovních potřeb.

V Ústí začne přehlídka amatérského divadla Orlická maska

Ústí nad Orlicí - V Ústí bude ve čtvrtek zahájen 4. ročník krajské postupové přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla pro dospělé Orlická maska. Potrvá čtyři dny a na programu bude deset divadelních představení v Malé scéně nebo Roškotově divadle.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT