VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ÚSTÍ NAD ORLICÍ

Ústí nad Orlicí je okresní město v kraji Podorlicka v půvabném údolí na soutoku řek Tiché Orlice a Třebovky.
Počátky města spadají do druhé poloviny 13. století, kdy se za vlády Přemysla Otakara II. začala rozrůstat stará slovanská osada Oustí a dala tak základ ke vzniku dnešního města. Jeho krásný historický střed s téměř pravidelným čtvercovým náměstím s podloubími a typickými starými domy je od roku 1991 vyhlášen za městskou památkovou zónu. Zdroj: www.ustinadorlici.cz

Řidič se v Ústí nevešel pod most

Ústí nad Orlicí /FOTTO/ - Dopravu do ústecké části Hylváty v pondělí mezi 16. a 17. hodinou komplikovala nehoda kamionu s polskou registrační značkou.

OBRAZEM: Kocianovo Ústí zakončil koncert

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - V pořadí 13. ročník hudebního festivalu Kocianovo Ústí 2018 zakončil v neděli 20. května závěrečný koncert Pražské Filharmonie, Pavla Šporcla a Kühnova smíšeného sboru.

Konečně. Ústí protrhlo penaltovou smůlu

Ústí nad Orlicí - Česká fotbalová liga: Další dva body do tabulky. Po bezbrankové remíze se při pokutových kopech zaskvěl Krátký.

Za volant autobusu usednou v Hylvátech

Ústí nad Orlicí - V sobotu od 11 do 14 hodin se v areálu firmy ČSAD v Hylvátech koná Den s ICOM transport.

Hlasem podpořili práci neziskovek v okrese

Orlickoústecko - Ve čtvrtek skončilo hlasování veřejnosti o nejlepší projekt přihlášený do dalšího kola burzy filantropie, které podporují v Pardubickém kraji neziskový sektor.

Hasiči navštívili letiště

Ústí nad Orlicí /Píšete nám/ - Ústečtí hasiči mají za sebou zajímavou exkurzi. V jedné z dubnových sobot zamířili do Prahy s jasným cílem: exkurze na letišti Václava Havla v Praze Ruzyni.

OBRAZEM: Modeláři soutěžili na letišti

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Ústecké letiště v sobotu hostilo krajský přebor mládeže leteckých modelářů.

Ústí vyšly rohové kopy

Ústí nad Orlicí - Česká fotbalová liga: Důležité vítězství. Jiskra odjela z Písku pozitivně naladěna.

Laureátem Kociánky je Kanaďan

Ústí nad Orlicí /FOTO/ - Šedesátý ročník Kocianovy houslové soutěže je minulostí.

K rozhledně po třiadvacáté

Ústí nad Orlicí - Klub českých turistů v Ústí nad Orlicí připravil na neděli 13. května 23. ročník jarní cykloakce „K rozhledně Andrlův chlum“. Start je od 8 do 10 hodin z Mírového náměstí v Ústí nad Orlicí, cíl všech tras je u rozhledny na Andrlově chlumu do 20 hodin.

Na Kociánce tekla krev. Ale jen umělá

Ústí nad Orlicí - Na Kociánce soutěžili mladí zdravotníci. Oblastního kola se zúčastnilo osm družstev ze základních škol na Orlickoústecku.

První pomoc berou vážně

Orlickoústecko /PÍŠETE NÁM/ - Na přelomu zimy s jarem opět Rada prevence a ochrany obyvatelstva při Okresním sdružení hasičů Ústí nad Orlicí opět uspořádala školení „první pomoci“ pro členy sborů dobrovolných hasičů, které letos bylo rozšířeno o první pomoc pro děti

Cílem cykloakce je rozhledna

Ústí nad Orlicí - Start v centru Ústí, cíl všech tras u rozhledny na Andrlově chlumu. To je 23. ročník cykloakce ústeckého Klubu českých turistů (KČT) zvané „K rozhledně Andrlův chlum“.

Penalty prokletím. Ústí je zase prohrálo

Ústí nad Orlicí - Sobota, středa, sobota. Pořádně „našvihaný“ týden. Fotbalisté Ústí nad Orlicí nemají čas odpočívat. Nyní mají v nohách středeční kolo v Litoměřicku, už v pátek v podvečer pak cestují do Písku, kde je čeká duel v sobotu dopoledne. Kalendář ČFL je neúprosný.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT