VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOHRAD

Letohrad vznikl v roce 1950 sloučením čtyř samostatných obcí – Kyšperka, Orlice, Kunčic a Rotneka, jejichž historie sahá hluboko do středověku. Hrad Kyšperk se poprvé objevuje ve Zbraslavské kronice v roce 1308. Dominantu náměstí tvoří zámek a barokní kostel sv. Václava s ojedinělou štukovou výzdobou z konce 17. stol. Zdroj: www.letohrad.eu

Myslivci postaví střelnici

Letohrad - Myslivecké sdružení Lukavice-Letohrad obdrží od města příspěvek ve výši 400 tisíc korun na výstavbu nové střelnice. Pouhé přemístění střelnice, vyvolané výstavbou bydlení nad Bažantnicí, jak původně plánovali, jim neumožňuje legislativa.

V Letohradě probudili strašidla

Letohrad - V magický pátek 13. července se uskutečnila první ze série strašidelných prohlídek v Letohradu.

V parku se probudí strašidla. Noční prohlídky začínají

Letohrad - Čtyři prázdninové pátky budou v Letohradě opět patřit tradičním Nočním strašidelným prohlídkám. Letos se konají už patnáctým rokem a jak prozradil ředitel Kulturního centra Letohrad Jaroslav Moravec, o prohlídky je i letos velký zájem.

Alya už zase brázdí moře

Letohrad - Námořní svéráz Martin Doleček z Letohradu se svou lodí zvanou Alya II v těchto dnech vyplouvá z Austrálie.

Vznikne nové parkoviště

Letohrad - Město Letohrad vypsalo veřejnou zakázku na výstavbu parkoviště za Distancí napojeného na Tyršovu ulici. Vzniknout by mělo 65 parkovacích míst.

OBRAZEM: Na Řemeslnickou sobotu v průvodu dorazil hrabě Breda

Letohrad - Areál letohradského Muzea řemesel v Novém Dvoře v sobotu zaplnila Řemeslnická sobota. Tradiční akce přilákala stovky lidí, kteří si mohli dosyta užít řemesel, stánků i pestrého programu. 

V muzeu ožijí stará řemesla

Letohrad - Muzeum řemesel pořádá 7. července od 10 do 18 hodin Řemeslnickou sobotou. K vidění budou různé stroje i ukázky řemesel, zapojit se má víc než šedesát řemeslníků.

OBRAZEM: Hlavní cenou byl zájezd do Legolandu

Letohrad - Dva dny zábavy. To byly Letohrátky, které v pátek a v sobotu zaplnily areál Mateřské školy Taušlova v Letohradě. 

Taušlovku ovládly dva dny zábavy

Letohrad - V zahradě Mateřské školy Taušlova v pátek odstartovaly dvoudenní Letohrátky.

OEZ podpořil projekty města

Letohrad - Tři a půl milionu korun daroval závod OEZ městu Letohrad. Podpořil tak osm organizací a projektů.

Třešničkou festivalu byl koncert marylandského sboru

Letohrad - Devětadvacátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu je minulostí. Osmičku koncertů v Letohradu a okolí navštívilo několik stovek diváků, největším tahákem byl zahajovací koncert skupiny Bratři Ebenové. Potěšili nejen svými hity, ale i vtipnými glosami Marka Ebena.

Americký sbor zamířil do Prahy a Letohradu, jeden spirituál zazpívá česky

Letohrad - Letohradský Mezinárodní hudební festival sice oficiálně skončil, ale definitivní tečku za ním v neděli udělá koncert pěveckého sboru z amerického Marylandu. First Presbyterian Church of Annapolis Chancel Choir vystoupí od 15 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Letohradu - Orlici.

OBRAZEM: Fotbal v Letohradě oslavil stovku

Letohrad /FOTO/ - Letohradští fotbalisté v sobotu oslavili sto let od založení klubu.

Veterán cup vybral pro speciální školu šestadevadesát tisíc korun

Letohrad - Šestý ročník hokejbalového Veterán cupu se v sobotu 16. června uskutečnil v Letohradu. V rámci turnaje proběhla sbírka pro Základní školu speciální Neratov, ve které se vybralo neuvěřitelných 96 362 korun. Turnaj pořádal Martin Motyčka ve spolupráci s klubem SK Hokejbal Letohrad.

Radost v Živanicích, smutek v Letohradě

Východní Čechy - Do letošního ročníku fotbalové divize C zasáhlo sedm východočeských mužstev.

Veterán cup pomáhá dobré věci sbírkou

Letohrad - Hokejbalový turnaj Veterán cup se vrací po dvou letech zpátky do Letohradu. Jeho šestý ročník se za účasti pěti týmů uskuteční v sobotu 16. června.

Rozhodla atmosféra uvnitř, říká trenér

Letohrad - Obhajoba titulu se nezažije každý den. Je to vizitka toho, že se věci dělají na sto procent a všichni tahají za jeden provaz. Trenér Petr Vychytil je na své svěřence právem pyšný.

Bomba! Mladší dorost obhájil extraligový titul

Letohrad - Hokejbalisté v mládežnickém věku reprezentují klub i město na nejvyšší možné úrovni. Za triumf je čekalo přivítání na radnici.

Ondřej Moravec je podruhé otcem

Letohrad - Český svaz biatlonu prostřednictvím svých facebookových stránek zaslal velkou gratulaci biatlonovému reprezentantovi Ondřeji Moravcovi, kterému se rozrostla rodina.

Lesní klub láká na Thomase Pedroliho

Letohrad - Do Lesního klubu už ve středu dorazí holandský pedagog a učitel hudby Thomas Pedroli. Jeho přednáška ponese téma komunikace.

Kontaktní gól přišel pozdě

Orlickoústecko - Krajská fotbalová I. A třída: Nechat si soupeře utéct a poté honit výsledek na poslední chvíli, to se příliš nevyplácí. Fotbalisté letohradské rezervy načerpali tuto zkušenost v Bělé.

Letohradští hasiči dostali nový zásahový automobil

Letohrad - Nový zásahový vůz mají od soboty členové zdejšího Sboru dobrovolných hasičů.

Oslavy s příchutí pádu. Letohrad se po 20 letech sesunul do kraje. Vrátí se?

Východní Čechy, Letohrad - Fotbalový Letohrad dělal, co mohl, ale pád na krajskou úroveň neodvrátil. Klub přitom letos slaví sto let od svého založení.

Mořeplavce čeká závěrečná mise, vypluje v půlce června

Letohrad, Cooktown - Námořní svéráz Martin Doleček z Letohradu už ví, kdy vypluje na širé moře. Se svou lodí zvanou Alya II, se kterou v září 2016 ztroskotal u australských břehů, se vydá uskutečnit svůj sen už v polovině června.

Dominanta Letohradu má být unikátním muzeem

Letohrad - Kaple svatého Jana Nepomuckého prochází opravou. Cílem je místo oživit.

Letohrad se loučí po letech s divizí

Letohrad - Je konec! Už sobotní porážka ve Zbuzanech 0:1 hodně napověděla, že účinkování Letohradu v divizní skupině C se chýlí ke konci. Nedělní výhra Dvora Králové nad Vysokým Mýtem 2:0 všechno podtrhla červeným písmem.

Mezinárodní hudební festival zahájili Bratři Ebenové

Letohrad /FOTO/ - Mezinárodní hudební festival otevřel svou 29. kapitolu.

Protáhnou si tělo v přírodě

Letohrad - O víkendu ve městě zprovoznili nové venkovní fitness prvky na Sádkách v Mírových Sadech a na Spořilově u spodních garáží.

Mezinárodní hudební festival zahájí Bratři Ebenové

Letohrad - Už v sobotu hostí Tvrz Orlice zahajovací koncert 29. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu.

„Posunuli jsme se dál," říká Friml

Letohrad /ROZHOVOR/ - Trenér hokejbalistů hovořil po vyřazení v semifinále play off.

Letohrad si finále nezahraje. Hráči mají bronz

Letohrad - Jeleni po deseti letech slaví velký úspěch. Extraligoví hokejbalisté po senzačním jaru ve čtvrtfinále přejeli Plzeň, v semifinále jim ale stopku vystavil krajský rival, pardubické Autosklo.

OBRAZEM: Zahrádkářům přálo počasí

Letohrad /FOTO/ - Prodej řemeslných výrobků, přebytků a bohatý kulturní program. To byl šestý Zahrádkářský víkend, který se o víkendu uskutečnil ve Venclově zahradnictví v Letohradě.

Béčko se vrátilo bez bodů

Letohrad - Krajská fotbalová I. A třída: Rezervě Letohradu se nedaří. Ani v Horních Ředicích ke zlepšení nedošlo. Vyšla střelecky naprázdno, zatímco v obraně se měli hosté co ohánět.

Chyba, brejk, gól! A Letohrad žije

Letohrad - Bohatým berou, chudým rozdávají. Sedí to na fotbalisty Letohradu jako poklička na hrnec.

Filip poslal Pardubice do finále

Východní Čechy - Ve finále hokejbalové extraligy Pardubice vyzvou obhájce titulu Kert Park Praha. Rozhodly o tom třetí zápasy semifinálové série.

Nová školka nese ve znaku klokana

Letohrad - Předskokanem byly dílničky. Vyzkoušelo je na sedmdesát dětí.

Klíčový úkol. Letohrad musí vyhrát

Letohrad - Z pardubického hřiště si jeleni přivezli dvě porážky a v sobotu musí bezpodmínečně zvítězit, aby odvrátili semifinálové vyřazení.

Hasiči dostali medaile za věrnost

Letohrad - Na zámku v Letohradu se ve středu konalo slavnostní předání medailí za věrnost hasičům z Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje, kteří slouží více než deset a dvacet let.

Připravují výzkum Česko v pohybu

Letohrad - Město Letohrad v úterý na svém facebookovém profilu informovalo o celorepublikovém výzkumu Česko v pohybu, jehož cílem je zachytit současné dopravní návyky obyvatel České republiky.

Číslo dne: 6

Letohrad - O víkendu ovládne Venclovo zahradnictví v Letohradu šestý ročník Zahrádkářského víkendu.

Špatný přístup. Letohrad to má nahnuté...

Východní Čechy, Letohrad - Dveře k záchraně se pořádně přibouchly. Fotbalisté Letohradu podali takový výkon, který je ani neopravňuje k tomu, aby si zachovali divizní příslušnost.

Hokejbalisté Pardubic jsou krok od finále

Východní Čechy - V třaskavé semifinálové sérii play off extraligy vedou hokejbalisté Pardubic v derby nad Letohradem 2:0 na zápasy a za týden na půdě krajského rivala mohou slavit postup do boje o mistrovský primát, stačí jim jedna výhra.

OBRAZEM: Letohrad ovládla Kopečková pouť

Letohrad /FOTO/ - Kopečková pouť je v plném proudu. Centrum města ovládly atrakce i stánky, město zve i na tradiční ohňostroj, který se uskuteční o půl desáté večer. 

Spadl z nás obrovský balvan, přiznává kouč

Letohrad /ROZHOVOR/ - Hokejbalové mužstvo zažívá skvělou jarní část. Posílilo se o hokejistu Zdeňka Krále, který v Plzni vstřelil dva góly a na další dva nahrál, současně jeleni využívají talentované mladíky z dorostu - Filipa Faltuse či Michala Macháčka.

Fantazie! „Hoši, děkujem“, hřmělo z tribuny

Letohrad - Hokejbalisté Letohradu porazili Plzeň ve čtvrtfinále extraligy i potřetí a slaví postup mezi čtyři nejlepší. Po deseti letech…

Cyklisty odkloní z rušných silnic

Letohrad - Bezpečnost cyklistů by mohla zvýšit další cyklostezka na Letohradsku. Vést má z osady Valdštejn k rybníku Šušek a spojit tak obec Písečná s cyklostezkou mezi Letohradem a Ústím nad Orlicí.

Do historie Kopečkové pouti

Letohrad - Rok 2018 je rokem stého výročí založení samostatného Československa. Deník u této příležitosti každý pátek na historických fotografiích z let 1918 - 1992 ukazuje, jak se žilo v Československu.

OBRAZEM: Uctili památku obětí války

Letohrad /FOTO/ - Úterý 8. května v Letohradě tradičně patřilo pietnímu aktu u památníku obětí druhé světové války v Šedivské ulici.

Do Letohradu přijíždí pouť

Letohrad - Na letohradské náměstí i Bečvárnu od začátku týdne najíždějí „pouťáci“. 305. Kopečková pouť vypukne už tento víkend, středa je ale poslední den klidu.

Letohrad vykřesal naději

Orlickoústecko - Fotbalová divize C: Oba okresní zástupci díky těsným výhrám bodovali naplno. Rozhodující gól padl ve Vysokém Mýtě i v Letohradu po změně stran.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT