VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOHRAD

Letohrad vznikl v roce 1950 sloučením čtyř samostatných obcí – Kyšperka, Orlice, Kunčic a Rotneka, jejichž historie sahá hluboko do středověku. Hrad Kyšperk se poprvé objevuje ve Zbraslavské kronice v roce 1308. Dominantu náměstí tvoří zámek a barokní kostel sv. Václava s ojedinělou štukovou výzdobou z konce 17. stol. Zdroj: www.letohrad.eu

Žalman oslaví své padesátiny

Letohrad - V Domě kultury se v úterý od 19 hodin koná speciální koncert skupiny Žalman & Spol. věnovaný oslavám 50 let Pavla Žalmana Lohonky na scéně.

Letohrad získal karvinský skalp

Letohrad - Extraligoví hokejbalisté si o víkendu připsali na domácím hřišti důležité vítězství.

Krajské derby šlo až do nájezdů

Pardubice, Letohrad - Z derby do derby. Pardubičtí hokejbalisté se dvakrát po sobě představí domácím fanouškům. V repríze loňského semifinále udolali na nájezdy Letohrad a v neděli hrají před zraky kamer s Hradcem Králové.

Příběh z Velké války získal literární cenu

Letohrad /ROZHOVOR/ - Kniha Dva kamarádi autora Jaroslava Čady ze Studeného získala Cenu Egona Ervína Kische (EEK) za literaturu faktu. Ty se v Letohradu udělovaly už po dvacáté sedmé.

Výtěžek poputuje na maringotku

Letohrad - Čtvrteční odpoledne v centru Letohradu patřilo devátému ročníku sportovně charitativní akci Běháme pro… Letos organizátoři v čele s Tomášem Stejskalem výtěžek věnovali Lesnímu klubu Letohrad.

OBRAZEM: Papriky, jablka i citrony. Zahrádkáři zvou na víkendovou výstavu

Letohrad - Víkend v regionu nabízí řadu zajímavých akcí. Vedle těch hudebních se hned na třech místech okresu koná výstava zahrádkářů. V Lukavici, Klášterci nad Orlicí a v Letohradě, kde si místní zahrádkáři připravili u příležitosti páteční vernisáže zajímavý program.

Číslo dne: 16

Letohrad - Už ve čtvrtek se bude v Letohradě běhat pro dobrou věc. Závod Běháme pro… startuje v 16 hodin.

Cizinec ze srážky s vlakem vyvázl bez zranění, doprava stála dvě hodiny

Letohrad - Na železničním přejezdu u firmy Dietfurt v Letohradě se v pondělí krátce po sedmé hodině ranní srazilo osobní auto s vlakem. Ten vezl zhruba osmdesát pasažérů, nehoda se obešla bez zranění. Doprava tu ale stála dvě hodiny.

Hasiči chystají minimuzeum

Letohrad - Hasiči ze sboru dobrovolných hasičů z Letohradu - Kunčic se rozhodli zpřístupnit svá historická vozidla veřejnosti. V Kunčicích, v místní části Letohradu, by mělo vzniknout minimuzeum v nové budově postavené vedle staré zbrojnice.

Vlakem zamířila za láskou

Letohrad - Velmi riskantní akci podnikla na samém sklonku prázdnin mladá dívka z Frýdlantska. Rodičům zalhala a vlakem se s kamarádkou minulý čtvrtek vydala na Orlickoústecko, aby se setkala se svým virtuálním přítelem.

Biatlonisty během MČR na kolečkových lyžích trápil déšť

Letohrad - Nezaprší a nezaprší, se ještě před několika dny neslo celou republikou. Mraky se řádně otevřely v tu nejméně vhodnou dobu.

OBRAZEM: Letohrad slavil 710 let města. Lákaly No Name i historická bitva

Letohrad /FOTO/ - Dva dny oslav má za sebou Město Letohrad. Nabitý páteční a sobotní program nabídl hudební i vojensko-historické zážitky.

Biatlonisté se perou o tituly

Letohrad - Zatímco o uplynulém víkendu se čeští biatlonisté velmi úspěšně rvali o světové medaile na letním mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, o tomto víkendu čeká domácí špičku boj o české tituly.

Výročí oslaví hudbou i bitvou

Letohrad - Skupiny Poetika, No Name a Mydy Rabycad či příjezd historické gardy Albrechta z Valdštejna, to je na programu oslav 710 let od první zmínky o Letohradu.

Martin Doleček vyplouvá z Bali za týden

Letohrad/Bali - Námořní svéráz Martin Doleček z Letohradu pokračuje ve své osamělé plavbě okolo světa.

K branám města dorazí Švédové

Letohrad - Letohrad chystá na přelom srpna a září oslavy 710 let města.

Výstava hraček se o měsíc prodlouží

Letohrad – Konec prázdnin a některých prázdninových výstav pro děti se blíží, Muzeum řemesel v Letohradu ale zveřejnilo skvělou zprávu: výstava hraček ze sbírky Aleny Pleslové ze Záměle u Potštejna se pro velký zájem prodlužuje, a to až do konce září.

Vyrazte do letního kina

Orlickoústecko – Středa opět láká do letního kina. V Letohradu zaparkoval Kinematograf bratří Čadíků, který od 21 hodin promítne dobrodružný „animák“ Hurvínek a kouzelné muzeum.

Hasiči plánují nové minimuzeum ze svých sbírek

Letohrad - Hasiči ze Sboru dobrovolných hasičů Letohrad – Kunčice se rozhodli zpřístupnit svá historická vozidla veřejnosti. Na Kunčicích, v místní části Letohradu, by mělo vzniknout minimuzeum v nové budově postavené vedle staré zbrojnice.

Obrazem: Cihelnu zahájila spanilá jízda

Letohrad – Letohradské náměstí znovu po roce zaplnila vojenská technika. V rámci jednadvacáté Cihelny se v Letohradě v pátek po desáté hodině zastavila spanilá jízda vojenské historické a bojové techniky s osádkami v dobových uniformách a oděvech. 

Desátý Kunčický kravál už klepe na dveře

Letohrad - Již osmnáctým ročníkem bude v pátek v Letohradě-Kunčicích pokračovat festival Kunčický kravál. Tradičně se můžete těšit na 13 hudebních skupin, které zahrají na dvou pódiích.

Letohradský hokejbal oslaví třicetiny

Letohrad - Vrcholem oslav bude utkání extraligového týmu jelenů proti reprezentaci České republiky.

Dokončují kruhák, uzavřou silnice

Šedivec - Města Letohrad a Jablonné v úterý informovala o uzavření silnic II/360 a III/31216 ze Šedivce. Důvodem jsou dokončovací práce na nové okružní křižovatce, která se začala budovat na jaře.

AKTUALIZOVÁNO

Domíchávač skončil mimo silnici, zraněný řidič je v nemocnici

Letohrad - Dopravu na výjezdu z Letohradu na Šedivec v úterý ráno zkomplikovala dopravní nehoda domíchávače betonu. Ten krátce před devátou havaroval za kruhovým objezdem. 

V parku bude podruhé strašit

Letohrad - V letohradském parku opět ožije vodník, čarodějnice, rusalky nebo hrozivý kostlivec, který bude chtít znát dobrý skutek.

Myslivci postaví střelnici

Letohrad - Myslivecké sdružení Lukavice-Letohrad obdrží od města příspěvek ve výši 400 tisíc korun na výstavbu nové střelnice. Pouhé přemístění střelnice, vyvolané výstavbou bydlení nad Bažantnicí, jak původně plánovali, jim neumožňuje legislativa.

V Letohradě probudili strašidla

Letohrad - V magický pátek 13. července se uskutečnila první ze série strašidelných prohlídek v Letohradu.

V parku se probudí strašidla. Noční prohlídky začínají

Letohrad - Čtyři prázdninové pátky budou v Letohradě opět patřit tradičním Nočním strašidelným prohlídkám. Letos se konají už patnáctým rokem a jak prozradil ředitel Kulturního centra Letohrad Jaroslav Moravec, o prohlídky je i letos velký zájem.

Alya už zase brázdí moře

Letohrad - Námořní svéráz Martin Doleček z Letohradu se svou lodí zvanou Alya II v těchto dnech vyplouvá z Austrálie.

Vznikne nové parkoviště

Letohrad - Město Letohrad vypsalo veřejnou zakázku na výstavbu parkoviště za Distancí napojeného na Tyršovu ulici. Vzniknout by mělo 65 parkovacích míst.

OBRAZEM: Na Řemeslnickou sobotu v průvodu dorazil hrabě Breda

Letohrad - Areál letohradského Muzea řemesel v Novém Dvoře v sobotu zaplnila Řemeslnická sobota. Tradiční akce přilákala stovky lidí, kteří si mohli dosyta užít řemesel, stánků i pestrého programu. 

V muzeu ožijí stará řemesla

Letohrad - Muzeum řemesel pořádá 7. července od 10 do 18 hodin Řemeslnickou sobotou. K vidění budou různé stroje i ukázky řemesel, zapojit se má víc než šedesát řemeslníků.

OBRAZEM: Hlavní cenou byl zájezd do Legolandu

Letohrad - Dva dny zábavy. To byly Letohrátky, které v pátek a v sobotu zaplnily areál Mateřské školy Taušlova v Letohradě. 

Taušlovku ovládly dva dny zábavy

Letohrad - V zahradě Mateřské školy Taušlova v pátek odstartovaly dvoudenní Letohrátky.

OEZ podpořil projekty města

Letohrad - Tři a půl milionu korun daroval závod OEZ městu Letohrad. Podpořil tak osm organizací a projektů.

Třešničkou festivalu byl koncert marylandského sboru

Letohrad - Devětadvacátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu je minulostí. Osmičku koncertů v Letohradu a okolí navštívilo několik stovek diváků, největším tahákem byl zahajovací koncert skupiny Bratři Ebenové. Potěšili nejen svými hity, ale i vtipnými glosami Marka Ebena.

Americký sbor zamířil do Prahy a Letohradu, jeden spirituál zazpívá česky

Letohrad - Letohradský Mezinárodní hudební festival sice oficiálně skončil, ale definitivní tečku za ním v neděli udělá koncert pěveckého sboru z amerického Marylandu. First Presbyterian Church of Annapolis Chancel Choir vystoupí od 15 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Letohradu - Orlici.

OBRAZEM: Fotbal v Letohradě oslavil stovku

Letohrad /FOTO/ - Letohradští fotbalisté v sobotu oslavili sto let od založení klubu.

Veterán cup vybral pro speciální školu šestadevadesát tisíc korun

Letohrad - Šestý ročník hokejbalového Veterán cupu se v sobotu 16. června uskutečnil v Letohradu. V rámci turnaje proběhla sbírka pro Základní školu speciální Neratov, ve které se vybralo neuvěřitelných 96 362 korun. Turnaj pořádal Martin Motyčka ve spolupráci s klubem SK Hokejbal Letohrad.

Radost v Živanicích, smutek v Letohradě

Východní Čechy - Do letošního ročníku fotbalové divize C zasáhlo sedm východočeských mužstev.

Veterán cup pomáhá dobré věci sbírkou

Letohrad - Hokejbalový turnaj Veterán cup se vrací po dvou letech zpátky do Letohradu. Jeho šestý ročník se za účasti pěti týmů uskuteční v sobotu 16. června.

Rozhodla atmosféra uvnitř, říká trenér

Letohrad - Obhajoba titulu se nezažije každý den. Je to vizitka toho, že se věci dělají na sto procent a všichni tahají za jeden provaz. Trenér Petr Vychytil je na své svěřence právem pyšný.

Bomba! Mladší dorost obhájil extraligový titul

Letohrad - Hokejbalisté v mládežnickém věku reprezentují klub i město na nejvyšší možné úrovni. Za triumf je čekalo přivítání na radnici.

Ondřej Moravec je podruhé otcem

Letohrad - Český svaz biatlonu prostřednictvím svých facebookových stránek zaslal velkou gratulaci biatlonovému reprezentantovi Ondřeji Moravcovi, kterému se rozrostla rodina.

Lesní klub láká na Thomase Pedroliho

Letohrad - Do Lesního klubu už ve středu dorazí holandský pedagog a učitel hudby Thomas Pedroli. Jeho přednáška ponese téma komunikace.

Kontaktní gól přišel pozdě

Orlickoústecko - Krajská fotbalová I. A třída: Nechat si soupeře utéct a poté honit výsledek na poslední chvíli, to se příliš nevyplácí. Fotbalisté letohradské rezervy načerpali tuto zkušenost v Bělé.

Letohradští hasiči dostali nový zásahový automobil

Letohrad - Nový zásahový vůz mají od soboty členové zdejšího Sboru dobrovolných hasičů.

Oslavy s příchutí pádu. Letohrad se po 20 letech sesunul do kraje. Vrátí se?

Východní Čechy, Letohrad - Fotbalový Letohrad dělal, co mohl, ale pád na krajskou úroveň neodvrátil. Klub přitom letos slaví sto let od svého založení.

Mořeplavce čeká závěrečná mise, vypluje v půlce června

Letohrad, Cooktown - Námořní svéráz Martin Doleček z Letohradu už ví, kdy vypluje na širé moře. Se svou lodí zvanou Alya II, se kterou v září 2016 ztroskotal u australských břehů, se vydá uskutečnit svůj sen už v polovině června.

Dominanta Letohradu má být unikátním muzeem

Letohrad - Kaple svatého Jana Nepomuckého prochází opravou. Cílem je místo oživit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT