VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LANŠKROUN

Dnešní Lanškroun je se svými 10 196 obyvateli rychle se rozvíjejícím moderním městem zaměřeným na budoucnost. Městem elektroniky, strojírenství, papírenského průmyslu i městem středních škol, živé kultury a moderních sportovišť. Je správním centrem regionu Lanškrounsko pro 22 obcí s 22 917 obyvateli. Zdroj: www.lanskroun.eu

Auto při vyhýbání skončilo na boku

Lanškrounsko - Silnici mezi Dolní Čermnou a Jakubovicemi ve čtvrtek blokovala dopravní nehoda. Osobní auto značky Volkswagen se vyhýbalo protijedoucímu autu, ale řidič manévr nezvládl a skončil na boku v příkopu.

V Lanškrouně bude do dvou let moderní zubní centrum

Lanškroun - V centru Lanškrouna vznikne moderní stomatologické centrum. Jeho výstavbu plánuje místní zubař Aleš Bílý se synem, rovněž stomatologem.

Zahrady ožívají divadlem i hudbou

Lanškroun - Lanškrounské Kulturní centrum prostřednictvím svého Facebooku pozvalo na program, který připravilo pro nejmenší do zámeckých zahrad.

Košíkářka a řezbář novými nositeli tradice v kraji

Lanškroun - Seznam lidí, kteří mohou používat v Pardubickém kraji titul Nositel tradice, se letos rozšíří o dvě jména – Alena Bukvová a Bedřich Šilar. Oba jsou z Lanškrouna.

Nejlepším výrobkům udělili titul Mls

Pardubice - Kdo si koupí potravinu se značkou Mls Pardubického kraje, nejen že si pochutná, ale má i jistotu, že jde o výrobek od místních výrobců a z regionálních surovin.

Chlaďas 2018 aneb Koně v akci

Lanškroun - Zemědělská škola v Lanškrouně v sobotu hostí kvalifikaci na národní finále soutěží chladnokrevných koní.

Slatiňany obhájily pohárové prvenství

Rváčov - Pohár hejtmana: Finále v Pardubickém kraji lépe rozehráli fotbalisté Lanškrouna, ale triumf nakonec slavil soupeř.

Do první etapy vyrazil rekordní počet závodníků

Lanškroun - Rekordní počet závodníku se postavil na start 48. ročníku Malého závodu míru AVX. Celkový počet čítal 153 cyklistů z pěti zemí. Čekaly na ně čtyři etapy včetně časovky.

Zvou na pochod pod hvězdami

Lanškroun - Že na pochod či projížďku na kole můžete vyrazit jen ve dne? Omyl! Klub českých turistů v Lanškrouně pořádá v pátek od 19 hodin oblíbený Hvězdicový pochod ke hvězdám.

Farář představí svoji knížku

Lanškroun, Doudleby - V zámecké sýpce v Doudlebech nad Orlicí ve čtvrtek vystoupí známý lanškrounský kněz Zbigniew Czendlik.

Finále poháru: Slatiňany hrají o double

Pardubický kraj, Rváčov - Sportovní areál ve Rváčově u Hlinska přivítá ve čtvrtek významnou krajskou fotbalovou akci. Uskuteční se tady finále dvou pohárů krajského fotbalu.

Ve čtvrtek odhalí bronzové modely

Lanškroun - Nová stezka městem, která mapuje historii podniku Tesla v Lanškrouně, je již hotová.

Ze dvou speciálních škol vznikne jedna

Lanškroun - Kraj sloučí dvě speciální školy ve městě.

Rezerva sahala po vyrovnání

Lanškroun - Krajská fotbalová I. B třída: Za stavu 2:1 pro domácí Opatovec mířilo utkání do závěru. A tady měl Lanškroun velkou smůlu, když ve dvou případech orazítkoval tyč.

Přívětivé úřady? Pardubice, Lanškroun a taky Chrudim

Lanškroun - Městský úřad Lanškroun uspěl v soutěži Přívětivý úřad. Stejně jako před dvěma lety i tentokrát obsadil v Pardubickém kraji stříbrnou pozici.

Most u rybníků je v havarijním stavu

Lanškroun - Pravidelná prohlídka mostů a lávek ve městě nedopadla dobře. Odborníci hlásí havarijní stav klenutého mostu u Lanškrounských rybníků.

Škola prodává jalovice. Padne na dražbě zase rekord?

Lanškroun - Parkurové závody, přehlídka zemědělské techniky, westernové ježdění a jako vrchol dražba plemenných zvířat. Lanškrounská zemědělská škola chystá na sobotu 19. ročník Dne školy a 38. ročník parkurových závodů O hliněný pohár.

Roboti a školáci zamíří na zámek

Lanškroun - Na zámku v Lanškrouně se ve čtvrtek uskuteční od 9 hodin 1. ročník vědeckotechnické soutěže Microtela. Utkají se žáci z prvního stupně škol z Lanškrouna a okolí.

Czendlik: „Dostihy jsou starší dáma"

Pardubice, Lanškroun - Nová sezona, nové cíle. Závodiště chce všechny hlavní koňské sporty.

Lanškroun vybojoval postup po penaltách

Lanškroun - Kombinovanou sestavu poslal na hřiště ve sváteční úterý trenér Lanškrouna Pavel Hrabáček proti Moravské Třebové, která naopak přijela takřka v plné sestavě. Šlo o pohárové utkání třetího kola a tím pádem o postup do semifinále.

Nová trasa: první přenosné rádio, modely součástek Tesla

Lanškroun - Nová trasa ve městě připomene Teslu a její výrobky.

Lanškrounská škola patří mezi jedenáct nejlepších

Lanškroun - Základní škola Aloise Jiráska v Lanškrouně získala prestižní evropské ocenění eTwinning School. Lanškrounská škola tak patří mezi jedenáct škol v České republice, které titul dostaly.

Prosklený výtah propojí patra školy v Lanškrouně

Lanškroun - Město získalo desítky milionů korun na odborné učebny.

Bezpečí řidičů zajistí svodidla z Francie

Lanškroun - V těchto dnech vrcholí revitalizace vstupní části koupaliště. Staví se vstupní portál ze sibiřského modřínu, provádí se opláštění objektu minigolfu, firma instaluje osvětlení, dřevěné prvky a přibude také dopravní značení. Podél hráze rybníku počítají v Lanškrouně s instalací svodidel, která si přejí i řidiči.

Vykradli domek, škoda je sto tisíc

Lanškroun - Policie informovala o vykradeném dvougeneračním domku na ulici Lidická v Lanškrouně, zloděj tu řádil mezi 16. dubnem devátou ráno a 17. dubnem desátou večer.

Lanškroun jde do bitvy o ligu

Lanškroun - Vítěz krajského přeboru volejbalistů se pokusí zabojovat v kvalifikaci o druhou ligu.

Marie Minářová ukončila AMU

Lanškroun - Bakalářským koncertem ukončila studia na AMU v Praze v oboru varhany lanškrounská rodačka Marie Minářová.

Parkovací lístky pro hosty

Lanškroun - Město zavádí od května novinku v parkování. Jedná se o lístky pro poskytovatele ubytování v Lanškrouně, kteří je nabídnou svým hostům.

Šachovnice na nádvoří zámku, griloviště u kulturního domu

Lanškroun - Město požádá o evropské dotace na rekonstrukci nádvoří zámku i zahrady u kulturního domu.

Nádraží v Lanškrouně čeká přestavba za 15 milionů

Lanškroun - Větší komfort pro cestující slibuje rekonstrukce budovy na autobusovém nádraží v Lanškrouně.

Dvě milionové dotace pro základní školy

Lanškroun - Město slaví úspěch. Získal dvě vysoké dotace na úpravu základních škol.

Změny v dopravě proberou s lidmi

Lanškroun - Vyřešit dopravu ve městě, to je hlavní cíl studie Teslov. Dokumentace je připravena a radní proto naplánovali veřejné projednání.

Dracula s „kolegy“ úřaduje v muzeu

Lanškroun - Strašidelná výstava Dracula a ti druzí začala v sobotu v městském muzeu. Expozice o krvavé historii představuje smyšlené bytosti, ale i reálné postavy.

Setkání připomíná Teslu

Lanškroun - Zástupci podniků, univerzit a organizací, které jsou spojené s českým průmyslem, se ve čtvrtek sjeli do Lanškrouna. Koná se tam sedmé setkání výrobců pasivních součástek a senzorů.

Dámský večer v přímém přenosu

Lanškroun - Páteční večerní program Zadáno pro ženy je vyprodaný.

U Cotkytle zemřel motorkář

Cotkytle - Střet motocyklu s autem si vyžádal lidský život. Nehoda se stala na silnici I/43 u Cotkytle ve čtvrtek kolem 19. hodiny.

Modrý průvod projde městem

Lanškroun - Přijďte v modré. Ve čtvrtek se v Lanškrouně koná Modrý den na podporu lidí s autismem.

Na kulturním domě je už májka

Lanškroun - Přístavba kulturního domu již má na střeše májku, která znamená dokončení hrubé stavby.

Lanškroun zazáří modrou barvou

Lanškroun – Již pošesté se město připojí k akci Česko svítí modře, jejímž cílem je podpořit lidi s autismem. Kampaň začne v noci z 2. na 3. dubna, kdy může kdokoli osvítit své domy modrou barvou.

Derniéra výstavy Martina Faltejska

Lanškroun – Kdo ještě neviděl netradiční fotografie talentovaného Martina Faltejska na výstavě v muzeu, má poslední šanci tento víkend.

OBRAZEM: Soutěžili o nejkrásnější vajíčko Lanškrounska

Lanškroun - O nejkrásnější vajíčko Lanškrounska, to je každoroční soutěž členů Svazu tělesně postižených z Lanškrouna, která se koná v prostorách místního domu pro seniory.

Dobrá adresa? Ta je Na Výsluní

Lanškroun – Pozemky došly? Některým obcím ano, ale v Lanškrouně rozhodně ne. Ve městě našli lokalitu, kde v budoucnu může stát skoro stovka nových domů a navíc i bytovky.

Lanškroun ocení mladé talenty

Lanškroun - Ocenění převezmou ve čtvrtek 22. března na slavnostním vyhlášení na zámku mladí reprezentanti města.

Do úprav zahrad půjdou miliony

Lanškroun - Okolí kulturního domu v Lanškrouně bude mít rukopis Zdeňka Sendlera.

Na programu je v úterý změna rozpočtu

Lanškroun - Zastupitelé Lanškrouna mají v úterý na programu nejen smlouvu o odkupu pozemků na vlakovém nádraží, ale i navýšení rozpočtu.

Nádraží v Lanškrouně se promění podle architektů

Lanškroun - Na vlakovém nádraží v Lanškrouně bude terminál. Zastupitelé dnes mají schválit výkup pozemků za 1,86 milionu korun.

Poločasové vedení lídr neudržel. Lanškroun otočil

Lanškroun - Krajský fotbalový přebor: První kolo se obou celků netýkalo, los druhého je postavil proti sobě.

Zbigniew Czendlik: „Jsem zvědavý, jak moji knihu přijmou Poláci"

Lanškroun - „Já tu knihu nepsal, jen jsem ji diktoval Markétě Zahradníkové, takže jsem diktátor,“ říká se smíchem římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik z Lanškrouna.

Dámy zvládly odborný kurz

Lanškroun - Univerzita třetího věku má úspěšné absolventky.

Lanškroun postaví u školy centrum pro mladé techniky

Lanškroun - Chybí odborníci v technických oborech. Lanškroun to chce změnit. Postaví polytechnické centrum za téměř 50 milionů korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT