VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LANŠKROUN

Dnešní Lanškroun je se svými 10 196 obyvateli rychle se rozvíjejícím moderním městem zaměřeným na budoucnost. Městem elektroniky, strojírenství, papírenského průmyslu i městem středních škol, živé kultury a moderních sportovišť. Je správním centrem regionu Lanškrounsko pro 22 obcí s 22 917 obyvateli. Zdroj: www.lanskroun.eu

Promění vlakové nádraží

Lanškroun - Lanškrounské fórum zveřejnilo informaci, že město získalo do vlastnictví celý prostor vlakového nádraží.

Na Lanškrounskou kopu vyzdobí domy

Lanškroun - Padesátý ročník Lanškrounské kopy se blíží. Tradicí v prvních ročnících pochodu bylo zdobit město vtipnými slogany s tématem Kopy.

Prázdné školy obsadili dělníci

Lanškroun - Na tiskové konferenci radnice se hovořilo také o opravách zdejších škol během prázdnin. Pracuje se téměř ve všech.

Regionem Orlicka opanoval německý cyklista

Orlickoústecko - Čtyřdenní etapové klání se jelo v obrovském horku. Vítězem 32. ročníku cyklistického závodu se stal Jakob Geßner.

Budoucí hvězdy čeká třídenní závodní zápřah

Orlickoústecko - Sportovní klub policie Duha Lanškroun připravuje již 32. ročník Mezinárodního cyklistického etapového závodu Regionem Orlicka Lanškroun 2018 pro kategorii juniorů. Na start se postaví 160 cyklistů ze sedmi zemí.

Znovu jdou do voleb

Lanškroun - Lanškrounské fórum v úterý zveřejnilo zprávu, že podalo kandidátní listinu i pro letošní komunální volby v říjnu. Jeho lídrem bude opět Radim Vetchý, současný starosta města.

Nejlepší gruzínské studenty čeká výměnný pobyt v Lanškrouně

Lanškroun - Zemědělská škola je v Pardubickém kraji vyhlášená a studují tu lidé z celé republiky. Proto právě lanškrounská škola pomáhá kolegům v Gruzii.

V Lukové se našla fenka

Lanškroun - Psí útulek hledá majitele fenky nalezené 6. července v Lukové u Lanškrouna. „Fenka se nachází v útulku Canis centrum v Lanškrouně, více informací poskytneme na telefonním čísle 724813222,“ uvedli pracovníci útulku.

Na zámku slouží nové WC

Lanškroun - V prostorách bývalé konírny lanškrounského zámku bylo vybudováno nové WC, které tu chybělo. Sloužit bude návštěvníkům zámku a dalších veřejných prostor.

Klášter láká na středověkou bitvu

Krasíkov - Zřícenina kláštera Koruna Panny Marie v Krasíkově na Lanškrounsku se v sobotu vrátí do doby středověku. Od pátku do soboty tu totiž proběhne Středověké klání, které nabízí pestrý program.

Při nehodách se mačkaly plechy

Orlickoústecko - Rychlá jízda a riskantní předjíždění si s mokrou vozovkou příliš nerozumí. Ve středu se o tom přesvědčili hned tři řidiči.

Nové odpočinkové místo

Mariánská hora - Svazek obcí Lanškrounsko před prázdninami dokončil projekt, při kterém bylo na Mariánské hoře revitalizováno odpočinkové místo cyklotras.

AKTUALIZOVÁNO

Při nehodě u Rudoltic zemřela řidička

Rudoltice - Na silnicích na Orlickoústecku vyhasl v úterý další život. Před 16. hodinou se u Rudoltic na silnici I/43 čelně střetla dvě vozidla značek Mazda BT 50 a Škoda Felicie. 

Ošetřili parčík, na řadě je kříž

Lanškroun - Kříž v Dolním Třešnovci se dočká opravy. Radnice totiž získala dotaci z Programu podpory kultury a památkové péče v Pardubickém kraji, z níž právě kovový kříž včetně kamenného podstavce opraví.

Vystavuje díla na Slovensku

Lanškroun - Na výstavě drátenických výrobků Zvířátka v zoo, která se koná v Bratislavě, vystavuje i kastelánka Nového zámku v Rudolticích u Lanškrouna Krasava Šerkopová. Do Bratislavy poslala tři zvířátka.

Děti budou mít novou lékařku

Lanškroun - Rodiče dětí v Lanškrouně dlouho trápí problém s nedostatkem dětských lékařů. Teď se blýská na lepší časy. Od podzimu by v budově zubní polikliniky v ulici Strážní měla ordinovat lékařka Barbora Ulmanová.

Výhled z rozhledny Lázek je stále v mlze nejistoty

Cotkytle /FOTO/ - Již několik let turisté doufají, že rozhledna Lázek u Cotkytle na Lanškrounsku bude po období chátrání a rychlých změn majitelů otevřená. Alespoň v létě. A již poněkolikáté nad tím visí otazník.

Přijďte si zabrnkat k obřadní síni na piano

Lanškroun - Hrajete rádi na piano, ale doma žádné nemáte? V regionu máte šanci hned na několika místech pod širým nebem. Nově také v Lanškrouně.

Kvůli letnímu kinu omezí noční klid

Lanškroun - V úterý informovala lanškrounská radnice na svém webu, že noční klid bude v letních měsících omezen - letní kino může trvat až do půlnoci.

Auto při vyhýbání skončilo na boku

Lanškrounsko - Silnici mezi Dolní Čermnou a Jakubovicemi ve čtvrtek blokovala dopravní nehoda. Osobní auto značky Volkswagen se vyhýbalo protijedoucímu autu, ale řidič manévr nezvládl a skončil na boku v příkopu.

V Lanškrouně bude do dvou let moderní zubní centrum

Lanškroun - V centru Lanškrouna vznikne moderní stomatologické centrum. Jeho výstavbu plánuje místní zubař Aleš Bílý se synem, rovněž stomatologem.

Zahrady ožívají divadlem i hudbou

Lanškroun - Lanškrounské Kulturní centrum prostřednictvím svého Facebooku pozvalo na program, který připravilo pro nejmenší do zámeckých zahrad.

Košíkářka a řezbář novými nositeli tradice v kraji

Lanškroun - Seznam lidí, kteří mohou používat v Pardubickém kraji titul Nositel tradice, se letos rozšíří o dvě jména – Alena Bukvová a Bedřich Šilar. Oba jsou z Lanškrouna.

Nejlepším výrobkům udělili titul Mls

Pardubice - Kdo si koupí potravinu se značkou Mls Pardubického kraje, nejen že si pochutná, ale má i jistotu, že jde o výrobek od místních výrobců a z regionálních surovin.

Chlaďas 2018 aneb Koně v akci

Lanškroun - Zemědělská škola v Lanškrouně v sobotu hostí kvalifikaci na národní finále soutěží chladnokrevných koní.

Slatiňany obhájily pohárové prvenství

Rváčov - Pohár hejtmana: Finále v Pardubickém kraji lépe rozehráli fotbalisté Lanškrouna, ale triumf nakonec slavil soupeř.

Do první etapy vyrazil rekordní počet závodníků

Lanškroun - Rekordní počet závodníku se postavil na start 48. ročníku Malého závodu míru AVX. Celkový počet čítal 153 cyklistů z pěti zemí. Čekaly na ně čtyři etapy včetně časovky.

Zvou na pochod pod hvězdami

Lanškroun - Že na pochod či projížďku na kole můžete vyrazit jen ve dne? Omyl! Klub českých turistů v Lanškrouně pořádá v pátek od 19 hodin oblíbený Hvězdicový pochod ke hvězdám.

Farář představí svoji knížku

Lanškroun, Doudleby - V zámecké sýpce v Doudlebech nad Orlicí ve čtvrtek vystoupí známý lanškrounský kněz Zbigniew Czendlik.

Finále poháru: Slatiňany hrají o double

Pardubický kraj, Rváčov - Sportovní areál ve Rváčově u Hlinska přivítá ve čtvrtek významnou krajskou fotbalovou akci. Uskuteční se tady finále dvou pohárů krajského fotbalu.

Ve čtvrtek odhalí bronzové modely

Lanškroun - Nová stezka městem, která mapuje historii podniku Tesla v Lanškrouně, je již hotová.

Ze dvou speciálních škol vznikne jedna

Lanškroun - Kraj sloučí dvě speciální školy ve městě.

Rezerva sahala po vyrovnání

Lanškroun - Krajská fotbalová I. B třída: Za stavu 2:1 pro domácí Opatovec mířilo utkání do závěru. A tady měl Lanškroun velkou smůlu, když ve dvou případech orazítkoval tyč.

Přívětivé úřady? Pardubice, Lanškroun a taky Chrudim

Lanškroun - Městský úřad Lanškroun uspěl v soutěži Přívětivý úřad. Stejně jako před dvěma lety i tentokrát obsadil v Pardubickém kraji stříbrnou pozici.

Most u rybníků je v havarijním stavu

Lanškroun - Pravidelná prohlídka mostů a lávek ve městě nedopadla dobře. Odborníci hlásí havarijní stav klenutého mostu u Lanškrounských rybníků.

Škola prodává jalovice. Padne na dražbě zase rekord?

Lanškroun - Parkurové závody, přehlídka zemědělské techniky, westernové ježdění a jako vrchol dražba plemenných zvířat. Lanškrounská zemědělská škola chystá na sobotu 19. ročník Dne školy a 38. ročník parkurových závodů O hliněný pohár.

Roboti a školáci zamíří na zámek

Lanškroun - Na zámku v Lanškrouně se ve čtvrtek uskuteční od 9 hodin 1. ročník vědeckotechnické soutěže Microtela. Utkají se žáci z prvního stupně škol z Lanškrouna a okolí.

Czendlik: „Dostihy jsou starší dáma"

Pardubice, Lanškroun - Nová sezona, nové cíle. Závodiště chce všechny hlavní koňské sporty.

Lanškroun vybojoval postup po penaltách

Lanškroun - Kombinovanou sestavu poslal na hřiště ve sváteční úterý trenér Lanškrouna Pavel Hrabáček proti Moravské Třebové, která naopak přijela takřka v plné sestavě. Šlo o pohárové utkání třetího kola a tím pádem o postup do semifinále.

Nová trasa: první přenosné rádio, modely součástek Tesla

Lanškroun - Nová trasa ve městě připomene Teslu a její výrobky.

Lanškrounská škola patří mezi jedenáct nejlepších

Lanškroun - Základní škola Aloise Jiráska v Lanškrouně získala prestižní evropské ocenění eTwinning School. Lanškrounská škola tak patří mezi jedenáct škol v České republice, které titul dostaly.

Prosklený výtah propojí patra školy v Lanškrouně

Lanškroun - Město získalo desítky milionů korun na odborné učebny.

Bezpečí řidičů zajistí svodidla z Francie

Lanškroun - V těchto dnech vrcholí revitalizace vstupní části koupaliště. Staví se vstupní portál ze sibiřského modřínu, provádí se opláštění objektu minigolfu, firma instaluje osvětlení, dřevěné prvky a přibude také dopravní značení. Podél hráze rybníku počítají v Lanškrouně s instalací svodidel, která si přejí i řidiči.

Vykradli domek, škoda je sto tisíc

Lanškroun - Policie informovala o vykradeném dvougeneračním domku na ulici Lidická v Lanškrouně, zloděj tu řádil mezi 16. dubnem devátou ráno a 17. dubnem desátou večer.

Lanškroun jde do bitvy o ligu

Lanškroun - Vítěz krajského přeboru volejbalistů se pokusí zabojovat v kvalifikaci o druhou ligu.

Marie Minářová ukončila AMU

Lanškroun - Bakalářským koncertem ukončila studia na AMU v Praze v oboru varhany lanškrounská rodačka Marie Minářová.

Parkovací lístky pro hosty

Lanškroun - Město zavádí od května novinku v parkování. Jedná se o lístky pro poskytovatele ubytování v Lanškrouně, kteří je nabídnou svým hostům.

Šachovnice na nádvoří zámku, griloviště u kulturního domu

Lanškroun - Město požádá o evropské dotace na rekonstrukci nádvoří zámku i zahrady u kulturního domu.

Nádraží v Lanškrouně čeká přestavba za 15 milionů

Lanškroun - Větší komfort pro cestující slibuje rekonstrukce budovy na autobusovém nádraží v Lanškrouně.

Dvě milionové dotace pro základní školy

Lanškroun - Město slaví úspěch. Získal dvě vysoké dotace na úpravu základních škol.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT