VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LANŠKROUN

Dnešní Lanškroun je se svými 10 196 obyvateli rychle se rozvíjejícím moderním městem zaměřeným na budoucnost. Městem elektroniky, strojírenství, papírenského průmyslu i městem středních škol, živé kultury a moderních sportovišť. Je správním centrem regionu Lanškrounsko pro 22 obcí s 22 917 obyvateli. Zdroj: www.lanskroun.eu

Trestní oznámení kvůli možnému ovlivnění voleb policie odložila

Lanškroun - Policejní vyšetřování údajné manipulace s petičními archy před komunálními volbami v Lanškrouně skončilo.

Svaly posílí na hřišti Gladiator Race

Lanškroun - U lanškrounských rybníků přibyly nové prvky pro ty, kteří si rádi dají do těla. Město na bývalém hasičském cvičišti nechalo instalovat překážky ze soutěže Gladiator Race.

Mají učebnu venku

Lanškroun - Žákům v Základní škole Dobrovského v Lanškrouně slouží přírodní odborná učebna. Svou výuku tak budou moci propojit s názornými ukázkami.

V Lanškrouně koalice pokračuje

Lanškroun - Povolební vyjednávání v Lanškrouně spějí do finále. O tom, kdo povede město další čtyři roky po volbách, pochyboval bezprostředně po sečtení hlasů v posledním z osmi volebních okrsků asi málokdo.

První den voleb bez tlačenic

Orlickoústecko - Pět minut poté, co se v Dolním Třešňovci v budově střední zemědělské a veterinární školy otevřela volební místnost, už mělo odvoleno procento z necelých osmi set obyvatel zapsaných v seznamech.

Studna ukrývala třaskavé tajemství

Lanškrounsko /FOTO/ - Přes sedmdesát let ležela na dně studny u domku na Lanškrounsku munice z druhé světové války. Majitel pozemku střelivo objevil až při čištění dna studny s pracovníky sjednané firmy.

Srazil cyklistku a ujel

Lanškroun - Policisté stále prošetřují nehodu, která se stala v úterý 11. září krátce po čtvrt na tři odpoledne na ulici Třešňovecká v Lanškrouně.

Výstava mapuje stavby

Lanškroun - V přízemí radnice je od úterý k vidění výstava Architektura ve službách první republiky. Mapuje významné stavby v Pardubickém kraji realizované v období první republiky. Přístupná bude do 29. října.

Nabízejí zážitky seniorům

Lanškroun - V Lanškrouně se otevřel první ročník Akademie třetího věku.

Podpisy na petičním archu jsme nekopírovali, brání se lídři obou sdružení

Lanškroun - Podezření z ovlivnění komunálních voleb v Lanškrouně kvůli manipulaci s petičními archy, které vyšetřuje orlickoústecká kriminálka, zůstane do voleb nejspíš nevyjasněné.

Lanškroun nalil peníze do kulturáku, Ústí a Mýto do bazénů

Orlickoústecko - Předvolební čas vybízí k bilancování. Za čtyři roky, které uplynuly od minulých komunálních voleb, investovala města na Orlickoústecku do svého rozvoje a infrastruktury desítky milionů.

Na padesáté Lanškrounské kopě padl rekord. Účastníků bylo 8692

Lanškroun /FOTO/ - Jubilejní padesátý ročník Kopy oslavil Lanškroun více než důstojně. Na startu oblíbeného pochodu a cyklojízdy se zaregistrovalo 8692 lidí, z toho pěších bylo 6416, cyklistů 2147, Kopa běhu se zúčastnilo 46 lidí a do součtu patří i 83 pořadatelů.

Lanškroun zve na městské slavnosti

Lanškroun - Xindl X, Martin Chodúr, Lucie Bílá a Arakain. V Lanškrouně v sobotu vyvrcholí městské slavnosti spojené s padesátým ročníkem pochodu Lanškrounská kopa.

Už znají výsledky soutěže k výročí

Lanškroun - Odborná porota vyhodnotila soutěž ke stému výročí vzniku Československé republiky, kterou pro žáky a středoškoláky uspořádalo lanškrounské městské muzeum. Sepisovali příběhy svého předka nebo jiné konkrétní osoby z let 1914 až 1938.

Rekonstrukce kulturního domu sklidila kritiku

Lanškroun - Komunální volby se blíží a Deník pro vás opět připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak ty největší slabiny? Dnes je na řadě město Lanškroun.

Petiční archy k volbám prověřuje policie

Lanškroun - Podezření z možného ovlivnění podzimních komunálních voleb kvůli údajné manipulaci s petičními archy dvou volebních stran, které před několika dny rozvířilo veřejné mínění ve městě, prošetřuje orlickoústecké okresní státní zastupitelství.

Veřejnosti oživí první pomoc

Lanškroun - V centru Lanškrouna se bude zachraňovat.

Ve dvou městech pořádají slavnosti

Vysoké Mýto, Lanškroun - Víkend bude ve znamení hudby a zábavy. Ve Vysokém Mýtě i Lanškrouně se totiž konají městské slavnosti.

Kulturní léto ukončí u rybníka

Lanškroun - V areálu Dlouhého rybníka ve čtvrtek od 17 hodin zakončí kulturní léto.

Auto se při opravě vznítilo

Žichlínek - Lanškrounští hasiči v úterý dopoledne mířili do Žichlínku. Majiteli nepojízdného osobního automobilu zahořel prostor v okolí motoru.

Lanškroun chystá stavbu terminálu

Lanškroun - V Lanškrouně už znají finalisty architektonické soutěže, která byla vypsána na dopravní terminál a řešení předprostoru vlakového nádraží.

Ukradené losy štěstí nepřinesly

Lanškroun - Stírací losy jsou v tuzemsku oblíbenou hrou. Komu přeje štěstí, může vyhrát peníze. Těm se rozhodl jít naproti třiatřicetiletý muž z Lanškrounska.

Lanškrounská radnice řeší možné ovlivnění voleb

Lanškroun – Podezření na možné ovlivnění blížících se podzimních komunálních voleb prověřuje v těchto dnech lanškrounská radnice.

V rybníku Dlouhý je zákaz koupání

Lanškroun - Nejen Lanškrounským sloužil ve vedrech k osvěžení rybník Dlouhý. Není pro ně dobrou zprávou, že v něm hygienici zakázali koupání.

Promění vlakové nádraží

Lanškroun - Lanškrounské fórum zveřejnilo informaci, že město získalo do vlastnictví celý prostor vlakového nádraží.

Na Lanškrounskou kopu vyzdobí domy

Lanškroun - Padesátý ročník Lanškrounské kopy se blíží. Tradicí v prvních ročnících pochodu bylo zdobit město vtipnými slogany s tématem Kopy.

Prázdné školy obsadili dělníci

Lanškroun - Na tiskové konferenci radnice se hovořilo také o opravách zdejších škol během prázdnin. Pracuje se téměř ve všech.

Regionem Orlicka opanoval německý cyklista

Orlickoústecko - Čtyřdenní etapové klání se jelo v obrovském horku. Vítězem 32. ročníku cyklistického závodu se stal Jakob Geßner.

Budoucí hvězdy čeká třídenní závodní zápřah

Orlickoústecko - Sportovní klub policie Duha Lanškroun připravuje již 32. ročník Mezinárodního cyklistického etapového závodu Regionem Orlicka Lanškroun 2018 pro kategorii juniorů. Na start se postaví 160 cyklistů ze sedmi zemí.

Znovu jdou do voleb

Lanškroun - Lanškrounské fórum v úterý zveřejnilo zprávu, že podalo kandidátní listinu i pro letošní komunální volby v říjnu. Jeho lídrem bude opět Radim Vetchý, současný starosta města.

Nejlepší gruzínské studenty čeká výměnný pobyt v Lanškrouně

Lanškroun - Zemědělská škola je v Pardubickém kraji vyhlášená a studují tu lidé z celé republiky. Proto právě lanškrounská škola pomáhá kolegům v Gruzii.

V Lukové se našla fenka

Lanškroun - Psí útulek hledá majitele fenky nalezené 6. července v Lukové u Lanškrouna. „Fenka se nachází v útulku Canis centrum v Lanškrouně, více informací poskytneme na telefonním čísle 724813222,“ uvedli pracovníci útulku.

Na zámku slouží nové WC

Lanškroun - V prostorách bývalé konírny lanškrounského zámku bylo vybudováno nové WC, které tu chybělo. Sloužit bude návštěvníkům zámku a dalších veřejných prostor.

Klášter láká na středověkou bitvu

Krasíkov - Zřícenina kláštera Koruna Panny Marie v Krasíkově na Lanškrounsku se v sobotu vrátí do doby středověku. Od pátku do soboty tu totiž proběhne Středověké klání, které nabízí pestrý program.

Při nehodách se mačkaly plechy

Orlickoústecko - Rychlá jízda a riskantní předjíždění si s mokrou vozovkou příliš nerozumí. Ve středu se o tom přesvědčili hned tři řidiči.

Nové odpočinkové místo

Mariánská hora - Svazek obcí Lanškrounsko před prázdninami dokončil projekt, při kterém bylo na Mariánské hoře revitalizováno odpočinkové místo cyklotras.

AKTUALIZOVÁNO

Při nehodě u Rudoltic zemřela řidička

Rudoltice - Na silnicích na Orlickoústecku vyhasl v úterý další život. Před 16. hodinou se u Rudoltic na silnici I/43 čelně střetla dvě vozidla značek Mazda BT 50 a Škoda Felicie. 

Ošetřili parčík, na řadě je kříž

Lanškroun - Kříž v Dolním Třešnovci se dočká opravy. Radnice totiž získala dotaci z Programu podpory kultury a památkové péče v Pardubickém kraji, z níž právě kovový kříž včetně kamenného podstavce opraví.

Vystavuje díla na Slovensku

Lanškroun - Na výstavě drátenických výrobků Zvířátka v zoo, která se koná v Bratislavě, vystavuje i kastelánka Nového zámku v Rudolticích u Lanškrouna Krasava Šerkopová. Do Bratislavy poslala tři zvířátka.

Děti budou mít novou lékařku

Lanškroun - Rodiče dětí v Lanškrouně dlouho trápí problém s nedostatkem dětských lékařů. Teď se blýská na lepší časy. Od podzimu by v budově zubní polikliniky v ulici Strážní měla ordinovat lékařka Barbora Ulmanová.

Výhled z rozhledny Lázek je stále v mlze nejistoty

Cotkytle /FOTO/ - Již několik let turisté doufají, že rozhledna Lázek u Cotkytle na Lanškrounsku bude po období chátrání a rychlých změn majitelů otevřená. Alespoň v létě. A již poněkolikáté nad tím visí otazník.

Přijďte si zabrnkat k obřadní síni na piano

Lanškroun - Hrajete rádi na piano, ale doma žádné nemáte? V regionu máte šanci hned na několika místech pod širým nebem. Nově také v Lanškrouně.

Kvůli letnímu kinu omezí noční klid

Lanškroun - V úterý informovala lanškrounská radnice na svém webu, že noční klid bude v letních měsících omezen - letní kino může trvat až do půlnoci.

Auto při vyhýbání skončilo na boku

Lanškrounsko - Silnici mezi Dolní Čermnou a Jakubovicemi ve čtvrtek blokovala dopravní nehoda. Osobní auto značky Volkswagen se vyhýbalo protijedoucímu autu, ale řidič manévr nezvládl a skončil na boku v příkopu.

V Lanškrouně bude do dvou let moderní zubní centrum

Lanškroun - V centru Lanškrouna vznikne moderní stomatologické centrum. Jeho výstavbu plánuje místní zubař Aleš Bílý se synem, rovněž stomatologem.

Zahrady ožívají divadlem i hudbou

Lanškroun - Lanškrounské Kulturní centrum prostřednictvím svého Facebooku pozvalo na program, který připravilo pro nejmenší do zámeckých zahrad.

Košíkářka a řezbář novými nositeli tradice v kraji

Lanškroun - Seznam lidí, kteří mohou používat v Pardubickém kraji titul Nositel tradice, se letos rozšíří o dvě jména – Alena Bukvová a Bedřich Šilar. Oba jsou z Lanškrouna.

Nejlepším výrobkům udělili titul Mls

Pardubice - Kdo si koupí potravinu se značkou Mls Pardubického kraje, nejen že si pochutná, ale má i jistotu, že jde o výrobek od místních výrobců a z regionálních surovin.

Chlaďas 2018 aneb Koně v akci

Lanškroun - Zemědělská škola v Lanškrouně v sobotu hostí kvalifikaci na národní finále soutěží chladnokrevných koní.

Slatiňany obhájily pohárové prvenství

Rváčov - Pohár hejtmana: Finále v Pardubickém kraji lépe rozehráli fotbalisté Lanškrouna, ale triumf nakonec slavil soupeř.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT