Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRÁLÍKY

Malé městečko obklopené malebnými horami a panensky čistou přírodou se nachází v severní části králické brázdy v nadmořské výšce 560 m. V současné době žije v podhorském městečku kolem 4820 obyvatel (i v přilehlých obcích). Nejstarší věrohodný údaj o tomto místě pochází z r. 1367. Zdroj: www.kraliky.eu

Vím já kostelíček hlásí splněno

Králicko - Projekt Vím já kostelíček hlásí pro letošní rok splněno. Sbírka má pomoci opravě varhan v kostelíku v Heřmanicích a organizátorky Denisa Hejtmanská a Kristina Brůnová minulý čtvrtek potvrdily, že k adopci je rezervováno 100 procent píšťal a celková vybraná částka činí 570 tisíc korun.

Policisté s Poláky cvičili pátrání

Králicko - Po několika ztracených lidech pátralo v minulém týdnu devadesát českých a polských policistů na Králickém Sněžníku. Naštěstí jen cvičně, a to v rámci česko-polského projektu „Bezpečná hranice“.

Ve spolupráci s Poláky opraví silnici v pohraničí

Králicko - Králický Sněžník, tvrz Bouda, Vojenské muzeum Králíky nebo rekreační a sportovní areál v Dolní Moravě, to jsou některé z turistických cílů na Králicku. Kraj postupně zlepšuje jejich dopravní dostupnost.

Vyrobeno s láskou: Hendikepovaní tvoří v nové sociální dílně

Králíky - Když syn manželů Krskových ukončil školu, hledali pro něj rodiče smysluplnou činnost, kterou zvládne i s mentálním hendikepem. Našli ji v rukodělné práci.

AKTUALIZOVÁNO

Myslivce našli mrtvého. Zemřel přirozenou smrtí

Králicko - Myslivec, který byl v minulém týdnu nalezen bez známek života po rozsáhlé pátrací akci pod Králickým Sněžníkem, nezemřel cizí rukou.

Expozici otevřou příští rok

Králíky - Makety úřadoven a celnických domků, uniformy, měřidla a váhy či samotné pašované věci. To je pouhý zlomek z expozice celnictví, která vzniká v budově bývalého gymnázia v Králíkách.

Deníky odkryly tajemství. Na památku maloval i četař Hrad

Králíky - Doby, kdy každé dítko mělo svůj památník, jsou pryč. Ti, co jej mají, v něm občas nostalgicky zalistují a oživí si vzpomínky.

Spojí síly s firmami. Králicko směřuje ke vzniku konsorcia

Králíky - Doby, kdy učiliště bojovalo o přežití, jsou pryč. Má polské učně a teď se navíc rýsuje spolupráce s firmami.

Při velké pátrací akci hledali myslivce. Našel se mrtvý

Králicko - Policie vyšetřuje smrt sedmašedesátiletého myslivce, který byl po rozsáhlé pátrací akci nalezen bez známek života v lese pod Králickým Sněžníkem.

K výročí mobilizace rozsvítí bunkry v pohraničí

Králicko - Od vyhlášení všeobecné mobilizace Československé republiky uplyne v sobotu 23. září 79 let. Významné výročí v našich dějinách podtrhne akce Světla nad bunkry.

Řídil opilý a bez „papírů“

Červená Voda - S autem na střeše skončil řidič, který jel v sobotu bez „papírů“ a navíc opilý v Červené Vodě. Nevybral zatáčku, po nárazu v lesíku se škodovka přetočila na střechu.

Číslo dne: 478 píšťal

Králíky - Finanční sbírka na opravu varhan v Heřmanicích v projektu Vím já kostelíček narůstá. K 20. srpnu organizátorky Denisa Hejtmanská a Kristina Brůnová napočítaly 545 291 korun, což činí 95,7 procent potřebné částky. Ke stejnému dni bylo adoptováno 478 píšťal, k adopci tak zbývá ještě 37 píšťal. 

Ve škole od září zazní i polština

Králíky – Na chodbách středního opravárenského učiliště v Králíkách budou v halasu českých slovíček zaznívat i ta polská. Do lavic prváků totiž od září zasednou i dva učni z polského Domaszkówa.

S občany proberou strategický plán

Králíky /Krátce/ – V Králíkách vzniká nový strategický plán města. Radnice se u této příležitosti chce setkat s občany a starostka Jana Ponocná je prostřednictvím Facebooku a webu města pozvala na schůzku, která se má uskutečnit ve středu 6. září od 16.30 v prostorách školní jídelny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení