VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRÁLÍKY

Malé městečko obklopené malebnými horami a panensky čistou přírodou se nachází v severní části králické brázdy v nadmořské výšce 560 m. V současné době žije v podhorském městečku kolem 4820 obyvatel (i v přilehlých obcích). Nejstarší věrohodný údaj o tomto místě pochází z r. 1367. Zdroj: www.kraliky.eu

Srub připomene výročí Hrada

Králíky - 104 let, tolik letos uplyne od narození četaře Arnošta Hrada, který roku 1938 odmítl opustit srub K-S 14 „U cihelny“ v Králíkách a přímo v jeho útrobách se zastřelil.

Budově muzea vylepšili označení

Králíky - Jednou z dominant králického náměstí je budova bývalého gymnázia, která v sobě nyní ukrývá knihovnu generála Mašína, zázemí a archiv Muzea K-S 14 „U cihelny“ a také nově vznikající expozici celnictví.

Dánští novináři objevovali Králicko

Králicko - Pro lyžování v Dánsku nejsou dobré podmínky, a toho by se dalo využít, řekli si v Destinační společnosti Východní Čechy a zorganizovali pětidenní presstrip pro pětici dánských novinářů.

Horská služba letos počítá zraněné lyžaře na stovky

Králicko, Jeseníky - Statistika bude zřejmě stejná jako minulou zimu. Záchranáři očekávají kolem jednoho tisíce případů.

Vystavují fotky z místa zkázy

Králíky - V muzeu v Králíkách je k vidění nová výstava velkoformátových fotografií Jana Čumy Černobyl, opuštěná zóna.

Celnici přestavěli na apartmány

Prostřední Lipka - Prvorepublikový objekt na Králicku sloužil celníkům do roku 1997. Teď láká turisty.

Podpořili projekt na Králicku

Králicko - Destinační společností Východní Čechy dostala zelenou pro realizaci svého projektu na marketingovou podporu zajímavých míst v oblasti Králického Sněžníku. Podpořil ho Euroregionální řídící výbor Fondu mikroprojektů v Euroregionu Glacensis.

Učiliště vyhlíží dělníky i další učně od sousedů

Králíky - Hned čtyři investiční projekty chystá kraj v areálu Středního odborného učiliště opravárenského v Králíkách. Celková investice bude okolo sedmi milionů korun.

V Králíkách hořela garáž

Králíky - V bývalém areálu Tesla hořela v pátek 23. února kolem šesté ráno garáž.

Králíky mají před sebou rok oslav

Králíky - Město si v letošním roce připomíná 450 let města. Jak stojí na webu města, je připraven bohatý program, který v únoru odstartoval Králický karneval.

Muzeum má nový exponát

Králíky - Ve vojenském muzeu v Králíkách je od ledna nový exponát. Jedná se o těžký podvalník P-50 určený k přepravě nákladů o hmotnosti maximálně 63 tun.

Míšovi přinesli víc než šest tisíc korun

Králíky - Neuvěřitelných 6660 korun. To je částka, kterou předala Městská knihovna Králíky rodině sedmnáctiletého Michala Čermáka z Dolní Moravy. Peníze z několik týdnů trvající sbírky jsou určeny na nákladnou operaci.

Hedeč, Chlumek a Kalvárie v Jaroměřicích se staly novými kulturními památkami

Pardubický kraj - Poutní areály Dolní Hedeč u Králík, Chlumek u Luže a Kalvárie v Jaroměřicích se staly novými národními kulturními památkami (NKP). Informovalo o tom Ministerstvo kultury.

Zloděj kutil? Zmizela dvoumetráková pila a další nářadí

Králíky - Zloději ukradnou cokoliv, i kdyby to mělo vážit dva metráky a bylo to ukotvené k podlaze. O tom se přesvědčil majitel firmy na Králicku, který před pár dny přišel o pásovou pilu o váze dvě stě kilogramů, která byla navíc přišroubovaná k dřevěné podlaze.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT