VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KRÁLÍKY

Malé městečko obklopené malebnými horami a panensky čistou přírodou se nachází v severní části králické brázdy v nadmořské výšce 560 m. V současné době žije v podhorském městečku kolem 4820 obyvatel (i v přilehlých obcích). Nejstarší věrohodný údaj o tomto místě pochází z r. 1367. Zdroj: www.kraliky.eu

Peticí protestují proti oklešťování území Králicka

Králicko - Králičtí podepisují petici za zachování integrity katastrálního území obce Heřmanice u Králík a celé oblasti Králicka.

Srdce turisty nevydrželo, nepomohlo ani oživování

Dolní Morava - Dvě posádky záchranářů v pátek vyrážely na tísňové volání v katastru obce Dolní Moravy, oživování turisty bylo ale marné. Podle mluvčího krajských záchranářů Aleše Malého událost nahlásil na linku 112 cizinec, a to jako úraz při pádu. 

Platit kartou ve vojenském muzeu? Letos už není problém

Králicko - Králická pevnostní oblast o víkendu zahájila svou sezonu. Vojenským muzeem v Králíkách a tvrzemi Bouda a Hůrka prošly přes tři stovky návštěvníků, muzeum hlásí letos několik novinek.

Rodina už přes šest týdnů postrádá příbuzného, odešel neznámo kam

Králicko - Jen tabulka s nápisem „Nejsem doma“ na dveřích, to je všechno, co zbylo rodině po příbuzném, po kterém pátrají od 12. března letošního roku.

Vojenská muzea prodlouží víkend

Králicko - Provozovatelé muzeí v Králické pevnostní oblasti ve středu informovali o akcích, které chystají na prodloužený víkend od 28. dubna do 1. května. „Otevřeno bude i v pondělí, což je jinak pro většinu zdejších muzeí zavírací den,“ zvou turisty.

Španělé navštívili i Králicko

Pardubický kraj - Španělští novináři, které pozvala Destinační společnost Východní Čechy, navštívili i Orlickoústecko.

Tvrz Bouda otevírá

Králicko - Mimořádně ve dva dubnové víkendy otevře tvrz Bouda. Poprvé už tento víkend, vstupy do podzemí jsou vždy v 11, 13 a 15 hodin.

Učilišti v Králíkách opraví elektrorozvody

Králíky - Králické opravárenské učiliště se brzy dočká investic. Krajští radní na svém posledním jednání rozhodli o zahájení výběru dodavatele pro rekonstrukci elektroinstalace v jeho dílnách, první etapa by měla začít už v červnu.

Opravují autobusové nádraží

Králíky - Autobusové nádraží v Králíkách se dočká opravy. Stavební práce začaly v úterý a z důvodu zajištění bezpečnosti se nádraží až do 30. června uzavřelo veřejnosti.

Srub připomene výročí Hrada

Králíky - 104 let, tolik letos uplyne od narození četaře Arnošta Hrada, který roku 1938 odmítl opustit srub K-S 14 „U cihelny“ v Králíkách a přímo v jeho útrobách se zastřelil.

Budově muzea vylepšili označení

Králíky - Jednou z dominant králického náměstí je budova bývalého gymnázia, která v sobě nyní ukrývá knihovnu generála Mašína, zázemí a archiv Muzea K-S 14 „U cihelny“ a také nově vznikající expozici celnictví.

Dánští novináři objevovali Králicko

Králicko - Pro lyžování v Dánsku nejsou dobré podmínky, a toho by se dalo využít, řekli si v Destinační společnosti Východní Čechy a zorganizovali pětidenní presstrip pro pětici dánských novinářů.

Horská služba letos počítá zraněné lyžaře na stovky

Králicko, Jeseníky - Statistika bude zřejmě stejná jako minulou zimu. Záchranáři očekávají kolem jednoho tisíce případů.

Vystavují fotky z místa zkázy

Králíky - V muzeu v Králíkách je k vidění nová výstava velkoformátových fotografií Jana Čumy Černobyl, opuštěná zóna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT