VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JABLONNÉ N. O.

Jablonné nad Orlicí leží v okrese Ústí nad Orlicí. Rozkládá se na území o rozloze 438 hektarů a ve městě žije přes tři tisíce obyvatel. Zdroj: www.denikpolitika.cz

Chystají dětský filmový festival

Jablonné nad Orlicí - Už jen pár dnů zbývá do zahájení jablonského Dětského filmového festivalu. Od pondělí do pátku nabídne každý den jeden film, začínat se bude vždy v 17 hodin.

Na sousedské slavnosti přivítali prezidenta Masaryka

Jablonné nad Orlicí /FOTO/ - V sobotu se na náměstí v Jablonném setkali občané se svými předky z doby před sto lety.

Vrátí se do dob první republiky

Jablonné nad Orlicí - Módní přehlídka z dob první republiky, swingová tančírna, koncerty kapel Docenti a MiFoBandu, dobový fotokoutek… To jsou lákadla čtvrtečního Koloběhu života, který se uskuteční v centru Jablonného nad Orlicí.

V Jablonném se ohlédli za stoletím

Jablonné nad Orlicí - Komponované představení umožnilo divákům připomenout si historii Jablonného prostřednictvím mluveného slova, fotografií a filmu, a také užít si jedinečný hudební zážitek.

Upečou chleba

Jablonné nad Orlicí - Rodinné centrum Srdíčko ve čtvrtek láká na Pečení chleba. Kromě užitečných rad a názorných ukázek si každý domů odnese připravený kvásek.

Zvou na výstavu

Jablonné nad Orlicí - Ve výstavní síni jablonského infocentra je až do 27. října k vidění výstava Hry a vzdělání našich prarodičů.

Ariel Rally 2018 v Jablonném

Jablonné nad Orlicí - Během uplynulých dnů patřilo Jablonné nad Orlicí Ariel Rally 2018. Do města se sjeli majitelé motocyklů proslulé značky Ariel, přidružili se i majitelé dalších značek.

Hřiště U Borku je zbrusu nové, pásku stříhaly samy děti

Jablonné nad Orlicí /FOTO/ - V Jablonném otevřeli nové hřiště pro děti. S míčem se tu ale vyřádí se i ti větší.

Voda má kolem pětadvaceti stupňů, v podzemí Boudy je sotva deset

Pardubický kraj - Osvěžení nabízejí rybníky a koupaliště, ale i podzemí dělostřelecké tvrze Bouda.

Návrh na cenu může dát i občan

Jablonné nad Orlicí - Radnice v Jablonném nad Orlicí u příležitosti 100 let republiky plánuje ocenit významné osobnosti města.

Jablonští přivítali mistry v hokejbale. Sportovci dostali jablko a salám

Jablonné nad Orlicí /FOTO/ - Zlato a stříbro dovezla hokejbalová reprezentace U20 a U18 z Kanady. V týmech byli i čtyři hráči letohradského klubu, z toho dva z Jablonného nad Orlicí: mistr světa do 20 let a nejlepší brankář šampionátu Michal Novák a vicemistr světa do 18 let, útočník Filip Faltus.

Koloběh života je nadační fond pro nenadálé situace

Jablonné nad Orlicí - „Třeba vám živly zničehonic zničí dům… Nikomu nic zlého nepřejeme, ale víme, že se takové věci dějí, vždy děly a dít budou,“ říká jedna ze zakladatelek nového nadačního fondu Radka Nepustilová.

Žáci lanškrounského učiliště „přičichnou" k práci přímo ve výrobě

Jablonné nad Orlicí - Firma Isolit–Bravo a Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Lanškroun společně s Pardubickým krajem podepsaly v úterý memorandum o spolupráci.

Škola podepíše memorandum

Jablonné nad Orlicí - Lanškrounská Střední odborná škola a střední odborné učiliště bude moci využívat nové učňovské pracoviště odborného výcviku. To bude ve firmě Isolit-Bravo v Jablonném nad Orlicí.

Číslo dne: 12

Jablonné n. O., Lanškroun - Lanškrounská Střední odborná škola a střední odborné učiliště bude moci využívat nové učňovské pracoviště odborného výcviku. To bude ve firmě Isolit-Bravo v Jablonném nad Orlicí.

Hledají novou podobu auta

Jablonné nad Orlicí - Auto jablonské pečovatelské služby je zatím bílé. Dlouho ale nebude.

Vstupenky mohou kupovat i online

Jablonné nad Orlicí - Zarezervovat si vstupenku třeba doma z gauče? Tuto možnost nabízí webové stránky města.

Pozemky už patří kraji

Těchonín-Celné - Patnáct pozemků potřebných pro připravovanou modernizaci silnice II. třídy mezi Mladkovem a Jablonným nad Orlicí už patří Pardubickému kraji. Získal je od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Absolventi se rozloučili se „zuškou"

Jablonné n. O. - Základní umělecká škola v Jablonném nad Orlicí „vypravila do života“ další studenty.

Tradiční běžecký závod se koná v neděli

Jablonné nad Orlicí - Běžecký závod Memoriál Quida Štěpánka patří k nejstarším běhům v České republice.

Deváťáci uklízeli město

Jablonné nad Orlicí - Jablonští deváťáci se v úterý tradičně zapojili do úklidu města organizovaného odborem výstavby a životního prostředí zdejšího úřadu.

Motorkáři skončili po střetu s auty v nemocnici

Pardubický kraj - Dvě nehody motorkářů řešili o víkendu policisté.

OBRAZEM: Darkwoodovi bavili publikum

Jablonné nad Orlicí - Jablonští mladí ochotníci uvedli v pátek ztřeštěnou komedii Darkwoodovi aneb Ještě šílenější rodina než ta vaše!

„Hříchy“ řidičů odhalí kamery

Jablonné nad Orlicí - Řidiči, kteří si nelámou hlavu s dodržováním dopravních značek, se musí mít na pozoru v Jablonném, kde na provoz dohlíží kamery.

Singltreky povedou i přes Suchý vrch

Orlickoústecko - Dvě dobré zprávy pro příznivce singltreků přišly po posledním rozdělování evropských dotací.

Provoz na trati čekají výluky

Orlickoústecko - Po úseku z Letohradu do Jablonného se výluky na železnici dotknou i trati Jablonné nad Orlicí - Lichkov.

Jak jsme žili v Československu: Historii ukáže Jablonné

Jablonné nad Orlicí - Další díl unikátního projektu Deníku Jak jsme žili za dob Československa, který na fotografiích ilustruje, jak se žilo v letech 1918 - 1992, nás zavede do Jablonného nad Orlicí.

Kachny zachránili z ledové pasti. Labutě to nepotřebují a před zachránci frnknou

Pardubický kraj - Jablonští hasiči zachraňovali kachny uvězněné v ledu. Mrazivé počasí přináší různé nebezpečí a tentokrát se do ledové pasti dostali opeřenci v Jablonném nad Orlicí, zamrzli na řece Orlici nedaleko firmy Isolit Bravo. Z ledového zajetí jim v úterý pomohli jablonští dobrovolní hasiči za pomoci žebříku.

Masopustní veselí ovládlo i Jablonné nad Orlicí

Jablonné nad Orlicí /FOTO/ - Sobota byla na mnoha místech dnem masopustu. Ten proběhl například v Lanškrouně, Chocni, Dobříkově, Dlouhoňovicích, Žampachu či Rudolticích. Maškary se sešly také v Jablonném nad Orlicí, kde se masopustní průvod směrem na náměstí vydal krátce po půl desáté dopoledne. 

V kině zazpívá Bára Basiková

Jablonné nad Orlicí - V nově rekonstruovaném sále kina se v pátek 8. prosince od 19 hodin uskuteční první z větších akcí, a to vánoční koncert Báry Basikové.

Kulturní tipy: Zatroubí na lesní rohy

Orlickoústecko, Jablonné nad Orlicí /POZVÁNKY/ - Trubači Zábřeh v pátek 8. prosince potěší v kostele sv. Bartoloměje v Jablonném nad Orlicí od 18 hodin svým předvánočním troubením na lesní rohy a lesnice.

Nejrizikovější je silnice 1/11 na Orlickoústecku

Orlickoústecko - Nejnebezpečnější v Česku je úsek silnice I/11 mezi Žamberkem, Jablonným nad Orlicí a Červenou Vodou. Alespoň podle nové rizikové mapy EuroRAP, kterou zveřejnil Ústřední automotoklub ČR.

Chlapec přišel při vyorávání brambor o část nohy. Dědeček čelí obvinění

Jablonné nad Orlicí - Policisté obvinili muže, jehož vnuk při zářijovém vyorávání brambor na poli u Jablonného nad Orlicí přišel o část nohy.

Třicetileté čekání ukončil Nebola zlatou medailí

Jablonné nad Orlicí - Poprvé v kariéře se rodák z Jablonného Vladimír Nebola dočkal velké medaile. Dosáhl na ni na evropském šampionátu ve Španělsku v La Manga v benčpresu masters v kategorii mužů do 83 kg.

Jablonské kino září novotou. Otevřít ho přišly desítky lidí

Jablonné nad Orlicí /FOTO/ - Kdy jindy otevřít kino, než ve sváteční den? To přesně si řekli Jablonští, kteří od března zavřené kino u rušné silnice I/11 veřejnosti po rekonstrukci zpřístupnili právě v sobotní svátek.

Promítačka ožije. Oprava kina končí

Jablonné nad Orlicí - Osm měsíců trvala rozsáhlá rekonstrukce kina v Jablonném. Jak se povedla, budou moci nejen Jablonští posoudit v sobotu při dnu otevřených dveří. Na stříhání pásky dojde v 11 hodin, prostory kina budou přístupné až do páté hodiny odpolední.

Jablonské výstavní prostory krášlí šperky z keramiky

Jablonné nad Orlicí - Výstavní prostory v jablonském informačním centru zaplnily šperky. Svou výstavu Žena a šperk v keramice tu v neděli odpoledne slavnostní vernisáží otevřela letohradská výtvarnice Jana Zamazalová.

Oslněný řidič poslal kamion do příkopu

Jablonné nad Orlicí - Že i podzimní slunce umí být ostré, se přesvědčil dvaatřicetiletý řidič kamionu, který v úterý krátce před půl druhou odpoledne kvůli oslnění havaroval na silnici I. třídy č. 11 za Jablonným nad Orlicí ve směru na Suchý vrch.

Mise českých techniků se chystá kontrolovat studny po hurikánové sezoně na Haiti

Jablonné nad Orlicí, Praha/ Port-au-Prince - Čtyřčlenný tým projektu Praga-Haiti odletěl v sobotu na Haiti. Mezi priority mise patří zejména kontrola a servis třiceti v minulosti zbudovaných studní, z nichž některé mohly utrpět prudkými větry a dešti, které ostrov v posledních týdnech zasáhly.

Motorkář narazil do svodidel, na místě dostal pokutu

Jablonné nad Orlicí - Krásné babí léto na mnoha místech republiky svádělo k vyjížďkám na motorce.

Chlapec pomáhal sklízet brambory. Utrpěl při tom vážné zranění nohy

Jablonné nad Orlicí - Práce na poli skončily ve čtvrtek kolem deváté ráno vážným zraněním teprve jedenáctiletého chlapce. Při vyorávání brambor seděl na stroji zvaném čert. Kalhoty se mu zřejmě namotaly na hřídel a noha mu uvízla mezi traktorem a strojem.

Medový jarmark ovládne Jablonné už počtvrté

Jablonné nad Orlicí - V sobotu se na náměstí v Jablonném uskuteční celodenní kulturní akce - Medový jarmark. Kromě samotného jarmarku je přichystán bohatý program pro všechny věkové skupiny.

Do kina nastoupí nábytkáři

Jablonné n. O. /Krátce/  Rekonstrukce kina úspěšně pokračuje. Jak radnice informovala, do konce srpna budou hotovy stavební práce a nastoupí nábytkáři, v září budou také nainstalovány akustické panely. 

Do Jablonného přijela pouť

Jablonné nad Orlicí – Kolotoč, autodrom, labutě, cukrová vata i stánky s nejrůznějším zbožím i pochoutkami se nastěhovaly do Jablonného nad Orlicí. Tradiční pouť se tu koná právě tento víkend a atrakce i stánky ovládly nejen náměstí, ale tradičně i prostor pod náměstím. 

Pochod přilákal dvě stě lidí

Bystřec – V obci Bystřec se konala v sobotu 12. srpna turistická akce Bystřecké kilometry, kterou pořádal obecní úřad Bystřec a KČT Malá Haná Velké Opatovice. Turistického pochodu se zúčastnilo celkem 253 turistů, z toho pěších 194, cyklotrasy jelo 58 kolařů, jeden dokonce na koloběžce.

Opilý cizinec vymetl příkop. Nadýchal téměř dvě promile

Bystřec – Malá byla silnice opilému třiadvacetiletému řidiči cizí státní příslušnosti, který v pondělí krátce po půlnoci havaroval v místní části Bystříčko. Ve svém Fiatu Bravo nezvládl jízdu na rovném a přehledném úseku, najel na krajnici a sjel do příkopu, zastavil se až po několika desítkách metrů. Policisté řidiče zastihli ještě uvnitř auta.

Jablofest 2017 nabídne kapely z východočeského regionu

Jablonné n. O. – Po loňském ročníku, kdy se v Jablonném představily rockové kapely z různých míst republiky, se Jablofest 2017 vrací k původnímu záměru nabídnout posluchačům hudební zážitky v podání kapel z východočeského regionu.

Podvečer přinesl tři nehody. Při jedné se zranilo dítě, letěl pro něj vrtulník

Líšnice, Jablonné nad Orlicí - Záchranné složky v neděli v podvečer „zburcovaly“ tři nehody. Došlo k nim na silnici I/11, první dvě se staly u Líšnice. 

Nebola bral na mistrovství světa páté místo

Kaunas, Litva - Na mistrovství světa v benčpresu, které se konalo v Litvě, se probojoval i rodák z Jablonného nad Orlicí Vladimír Nebola. Ve velké konkurenci obstál, když obsadil páté místo.

Po objížďkách opraví silnice

Jablonné nad Orlicí - Dlouhé měsíce museli řidiči kvůli rekonstrukci mostu v Jablonném nad Orlicí směrem na Mistrovice po objízdných trasách. Ty tak dostaly pořádně na frak a řidiči volali po jejich opravě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT