VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHOCEŇ

Město v okrese Ústí nad Orlicí, rozkládající se přibližně na území 2 170 hektarů. Ve městě žije přes devět tisíc obyvatel. Zdroj: www.denikpolitika.cz

„Makumba“ odhalila varnu pervitinu, čtyřlístku obviněných hrozí vězení

Choceň - Více než rok a půl se jim dařilo svou varnu pervitinu a následnou distribuci utajit, teď ale má jejich nelegální „byznys“ konec. Řeč je o čtveřici mužů, kteří od poloviny roku 2017 v rodinném domě v Chocni vyráběli pervitin.

OBRAZEM: Radek Jaroš vzal diváky na vrcholky Himálaje

Choceň - Až do konce listopadu bude v choceňském Cafe 59 k vidění výstava velkoformátových panoramatických fotografií Radka Jaroše zvaná Koruna Himálaje. Vernisáž fotografií proběhla 30. října po přednášce v Panském domě, na závěr nechyběla ani autogramiáda.

OBRAZEM: Rybáři vylovili Vrchovinu

Choceňsko /FOTO/ - S listopadem přicházejí výlovy rybníků. O víkendu rybáři vylovili rybník Vrchovina na Choceňsku, kde se také prodávaly ryby a rybí pochoutky.

Navštíví Himaláje

Choceň - V úterý od 18 hodin se v choceňském Panském domě bude cestovat.

V parku vysadí lípy svobody

Choceň - Lípy svobody u příležitosti 100 let republiky vysadí i v Chocni.

Kanál Dunaj - Odra - Labe má stále šanci

Pardubický/Olomoucký kraj - Dva roky připravovalo ministerstvo dopravy studii o obřím projektu kanálu Dunaj-Odra-Labe. Podle jejích výsledků by tato stavba byla efektivní.

Oslaví výročí

Choceň - V Orlickém muzeu začne ve čtvrtek výstava ke 100. výročí vzniku Československa.

Koaliční jednání pokračují

Orlickoústecko - Choceň hlásí hotovo, v Králíkách se vyjednávání nejspíš ještě povleče.

Navždy odešel František Schejbal

Choceň - Ve věku nedožitých 92 let zemřel 2. října 2018 František Schejbal (nar. 1926), dlouholetý fotbalový rozhodčí a funkcionář. První zápas řídil v roce 1959, po trávnících běhal do roku 1977, v 60. letech pískal 2. celostátní ligu a jako pomezní jezdil na federální ligu.

Zvou do knihovny

Choceň - Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort, to je název literárně výtvarného odpoledne, na které láká především děti knihovna v Chocni.

Odhalí památník padlým

Svatý Jiří - Ve Svatém Jiří nedaleko Chocně ve sváteční pátek odhalí památník občanům obce padlým na bojištích první světové války.

Ve středu otevřou výstavu

Choceň - 100 let československého letectví, tak se jmenuje nová výstava v Orlickém muzeu v Chocni.

Dotací pomůžou kostelu

Pardubický kraj - Radní Pardubického kraje podpořili opravu střechy kostela Proměnění Páně ve Výprachticích, na svém posledním jednání schválili dotaci ve výši 100 tisíc korun.

OBRAZEM: Zámek ovládla železnice

Choceň /FOTO/ - Fandové železnice si opět přišli na své na výstavě železničních modelů a kolejišť, která se v tradičním čase po prázdninách konala na choceňském zámku.

Zámek v Chocni ovládnou vláčky

Choceň - V areálu zámku v Chocni v pátek odstartuje jedenáctý ročník třídenní výstavy železničních modelů a kolejišť.

Do své historie pustí Choceň

Orlickoústecko - Rok 2018 je rokem stého výročí založení samostatného Československa. Deník u této příležitosti každý pátek zavítá do jedné obce či jednoho města Orlickoústecka a na historických fotografiích z let 1918 - 1992 ukazuje, jak se žilo v Československu.

Hazard se životy: řidič jen těsně unikl srážce s vlakem

Choceň - Velmi nebezpečně si počínal v pondělí minutu před druhou hodinou odpolední řidič cizí státní příslušnosti na železničním přejezdu v Chocni.

Papu Kafé zve na jazzový večer

Choceň - Kdo si chce zpříjemnit úterní večer příjemnou hudbou a něčím dobrým k pití, může vyrazit do Chocně. Tamní kavárna a čajovna Papu Kafé pořádá od 19 hodin hudební večer s choceňskou jazzovou skupinou Swing Club.

Napadl exekutora, skončil v poutech

Choceň - Exekuce není nic příjemného. Po svém se k ní však rozhodl přistoupit sedmadvacetiletý muž, který při sepisování movitých věcí exekutora nejprve slovně a pak i fyzicky napadl.

Vandal zneuctil pietní místo

Choceň - U památníku obětem války ničil v minulých dnech vandal. Neodradilo ho, že řádí v centru města.

AKTUALIZOVÁNO

U Chocně se střetlo auto s vlakem

Újezd u Chocně - Dopravní nehoda si vyžádala lehké zranění.

Doctor Victor má na dosah sen: zahrát si s kapelou Kiss

Praha, Choceň - Pražská, retro-rocková sestava Doctor Victor, soustředěná kolem kytaristy Vojty Victora Bureše z Chocně, má na dosah další významný úspěch.

Mladé lidi zvou na TeenCamp

Choceň - V Chocni do soboty potrvá TeenCamp, týdenní městský camp, který si klade za cíl oslovit mladou generaci evangeliem.

Motorkáři se vrací zpátky do Chocně

Choceň - Dobrodružné putování cestovatelů Martina Gregora a Michala France do Ruska končí. Motorkáři na starých Jawách ze sedmdesátých let se blíží po necelém měsíci zpátky domů.

Dobrodruzi dojeli jako první Češi na jawě na Rudé náměstí

Moskva/ Choceň - Martin Gregor a Michal Franc z Orlickoústecka dorazili jako první Češi do Moskvy na Rudé náměstí na starých pionýrech.

Očekává se debata o obchoďáku

Choceň - Rušno bude na středečním jednání zastupitelů v Chocni. Na program zasedání byl doplněn bod, který se týká záměru výstavby obchodního centra na Tocháčkově kopci. Proti stavbě ale lidé podepisují petici.

Oheň byl od elektroinstalace

Choceň - Dobrovolní hasiči z Chocně a profesionálové z Vysokého Mýta hasili v pátek v podvečer požár v jednom z bytů na ulici. T. G. Masaryka v Chocni. Požár vznikl od elektroinstalace.

Tunely mezi Chocní a Ústím ohrožuje podzemní voda

Orlickoústecko - Geologické průzkumy ukázaly v trase tunelů velké zásoby podzemních vod. Nejdříve začne velká modernizace.

Budou degustovat různé druhy piva

Choceň - Papu Kafé v Chocni v pátek nabízí unikátní degustaci. Ochutnávat se tu budou pivní speciály z pivovaru Clock a dalších vybraných minipivovarů.

Posedí s knížkami Roberta Fulghuma

Choceň - V knihovně se ve středu od 17.30 hodin koná další posezení s knížkami, tentokrát od spisovatele Roberta Fulghuma.

OBRAZEM: Choceňské nebe ožilo

Choceň /FOTO/ - Letiště v Chocni v sobotu ožilo sletem ultralehkých letadel.

Cestovatelé nesmí do Černobylu

Kyjev/ Choceň - Dobdodruzi Michal Franc a Martin Gregor na starých motocyklech Jawa, kteří vyrazili před týdnem z Chocně, navštívili Kyjev.

Cestovatelé na pionýrech nabrali směr Rusko

Choceň /FOTO/ - Dobrodruzi na fichtlech se vydali v pátek odpoledne na svoji cestu do Ruska a Černobylu. Na strojích ze 70. let ujedou Michal Franc a Martin Gregor přes 5500 kilometrů a na silnici stráví zhruba třicet dní.

Muzeum slaví 110 let

Choceň - Orlické muzeum v Chocni slaví jubileum. V pondělí si připomene 110 let od svého založení.

Peliny hostí Jachtafest

Choceň - Přírodní park Peliny od čtvrtka hostí zbrusu nový rodinný festival. Ve čtvrtek tu vypukne jednodenní Jachta Retrofestival a od pátku do soboty budou Peliny patřit Jachtafestu.

V Chocni světili morový sloup

Choceň /FOTO/ - Mariánský sloup na Tyršově náměstí v Chocni, který prošel rukama restaurátorů, byl v neděli slavnostně vysvěcen.

Přenesou se do světa fantasy

Choceň - Povídání o lidech, kteří vtiskli výtvarnou podobu smyšlenému světu J. R. R. Tolkiena.

OBRAZEM: Dechovky na zámku

Choceň /FOTO/ - Na nádvoří zámku vystoupily 1. května dechovky, místní dechové orchestry si pozvaly hosta.

OBRAZEM: Hasiči slavili svatého Floriána

Choceň /FOTO/ - V pátek 4. května slavili hasiči svátek svatého Floriána, jak je zvykem, v hasičské zbrojnici se konal den otevřených dveří, k vidění byly i ukázky techniky a činnosti hasičů.

OBRAZEM: Slavili výročí konce války

Sruby - K oslavám výročí ukončení světové války už tradičně patřilo i úterní setkání občanů u hrobu Saši Bogdanova v lese u Srubů na Choceňsku.

Proti marketu opět bojují peticí

Choceň - Potřebuje Choceň další supermarket? Město je rozdělené. Někdo zvedá ruku pro stavbu Billy, jiní podepisují petici proti.

Hasičská zbrojnice v Chocni hlásí otevřené dveře

Choceň - Dobrovolní hasiči v Chocni u příležitosti pátečního dne svatého Floriána, patrona hasičů, pořádají den otevřených dveří.

Senior ve chvilce nabořil čtyři auta, od nehod ujel

Choceň - V piráta silnic se proměnil pětaosmdesátiletý řidič felicie. Během jedné jízdy naboural čtyři auta včetně toho svého. „Řidič patrně nezvládl řízení svého automobilu a čelně narazil do zadní části zaparkované octavie, ta posunem narazila do před ní stojícího vozu stejné značky,“ popsala první nehodu mluvčí policie Lenka Vilímková.

V Chocni přibudou brzy dva nové supermarkety

Choceň - Potřebuje Choceň další dva supermarkety? Část lidí je proti, ale někdo si mne ruce.

Ústí i Choceň projdou očistou

Choceň, Ústí nad Orlicí - Do kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko se v pátek zapojí i v Chocni.

Tragédie. Popelář zahynul při svozu popelnic v Chocni

Choceň - Smrtí jednoho z nich skončila v pondělí kolem 11. hodiny pracovní směna popelářů ve městě.

OBRAZEM: Vodácký den v Chocni

Choceň - U Tiché Orlice se v sobotu srocovaly davy, konal se tu tradiční Vodácký den. Jeho divácky nejatraktivnější částí je extrémní krosový závod Choceňské bubny, který představoval několik tratí pro závodníky různých věkových kategorií. Nad horními bubny se hrálo kanupólo, tedy pólo v kajacích.

Choceňští vodáci zahajují sezonu

Choceň – Choceňští vodáci v sobotu pořádají tradiční Vodácký den.

Debakl na závěr. Spartak ukončil utrápenou sezonu

Choceň - V pohárové soutěži Vladimíra Martince slaví třetí příčku hokejová rezerva Havlíčkova Brodu. V gólové přestřelce v Chocni sice hosté prohráli první třetinu, zbylé dvě části již byly plně v jejich režii a na závěr sezony si s chutí zastříleli.

Sezona skončí pro hráče Spartaku nedělní odvetou

Choceň - Pohár Vladimíra Martince pro třetí místo je stále ve hře. Hokejisté Chocně ale potřebují v neděli rezervu Havlíčkova Brodu porazit v základní hrací době a poté vyhrát nájezdy. Brodští vyhráli první zápas 6:4 a mají tedy dva body.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT