VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÁ TŘEBOVÁ

Česká Třebová leží ve východních Čechách v podhůří Orlických hor. Její historie sahá do roku 1278. K tamním kulturním památkám patří románská rotunda sv. Kateřiny – z první poloviny 13. století, klasicistní kostel sv. Jakuba Většího z r. 1801 nebo nově zrekonstruovaná chaloupka, s dobovou expozicí, v níž na počátku minulého století pobýval Max Švabinský. Česká Třebová se může pochlubit i kvalitními sportovišti. Zimní sportovci ocení moderní stadion, 800 m dlouhou sjezdovku. Běžci zase mohou použít 30 km upravovaných běžeckých tratí. Zdroj: www.ceska-trebova.cz

Kraj zateplí gymnázia ve Vysokém Mýtě a České Třebové

Orlickoústecko - Pardubický kraj pokračuje v zateplování a zavádění opatření směřujících k úsporám energií u středních škol, jejichž je zřizovatelem.

Ukradli semafor, daleko však neutekli

Česká Třebová - Alkoholem vysvětlili své chování dva mladíci, kteří minulý čtvrtek v noci u ZŠ Nádražní v České Třebové ukradli semafor.

Červeňák si i nadále zachová svůj vzhled

Česká Třebová - Městský bytový dům, kterému místní neřeknou jinak než Červeňák, si svůj charakteristický vzhled zachová i nadále. Bílá fasáda, která překryla část režného cihelného zdiva vnitrobloku domu, vyvolala mezi obyvateli České Třebové poprask a zděšení.

Zvou na verše národních ironiků

Česká Třebová - V městské knihovně bude ve středu od 19 hodin uvedeno pásmo veršů „Národní ironikové“, pořad má podtitul „Verše ke 100. výročí vzniku Československa“. Připraven byl ve spolupráci s divadelním spolkem Vicena.

Školy jako nové, bio koupaliště je v nedohlednu

Česká Třebová - Komunální volby se blíží a Deník pro vás připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak ty největší slabiny? Dnes je na řadě Česká Třebová.

Nepřehlédnutelný Červeňák mění barvu. Nelíbí se

Česká Třebová - Městský bytový dům, kterému pro nezaměnitelnou fasádu z režných cihel nikdo z místních neřekne jinak než Červeňák, se mění před očima.

Číslo dne: 9

Česká Třebová - Devět kurzů nabídne cyklus Pečuj doma a s námi, který se bude konat v České Třebové. Je určen laickým pečujícím z rodin, kteří se starají zejména o seniory.

Nová píseň vede hitparádu

Česká Třebová - Kapela Josef IX. & Mina, ve které na bicí hraje studentka českotřebovského gymnázia Natálka Burešová, získala ocenění za svou skladbu Hlídej lásku svou.

Za zničenou halu padly tresty. Vinni jsou projektant i statik

Ústí nad Orlicí, Česká Třebová - Za zřícení střechy haly v České Třebové může přerušení spodního pásu příhradového vazníku.

Třebová oslaví svátek železnice

Česká Třebová - Město železničářů v sobotu 15. září oslaví Den železnice a zároveň i výročí 170 let trati Brno - Česká Třebová.

Úpravy gymnázií vyšly na 57 milionů

Ústí nad Orlicí, Česká Třebová - Rukama řemeslníků prošla v minulých měsících i gymnázia v Ústí a České Třebové.

Opilý cyklista nabořil auto

Česká Třebová - Ve správný čas na správném místě byla v neděli večer hlídka českotřebovských strážníků. Když totiž projížděli po Sadové ulici, zaregistrovali cyklistu, kterému byla úzká silnice.

OBRAZEM: Česká Třebová slavila 740 let

Česká Třebová /FOTO/ - Piknik i koncert. V České Třebové se v sobotu uskutečnily oslavy 740 let města.

Závodníky prověří Pekelný kilometr

Česká Třebová - Ve středu se v areálu Peklák koná finále letošního ročníku seriálu závodů v běhu do vrchu Pekelný kilometr.

Třebová grilovala, opekla pět buřtů

Česká Třebová, Žamberk /FOTO/ - Fotbalový krajský přebor: Přetlačovaná se změnila po pauze v gólovou úrodu. Třebová smetla Choceň.

Strážníci budou hledat kolegu

Česká Třebová - Kolik je ve Třebové strážníků? To je otázka, na kterou musí místní městská policie často reagovat.

V Javorce zazpívá Gazdina roba

Česká Třebová - Třebovský park Javorka v létě žije.

Číslo dne: 145

Česká Třebová - Českotřebovští dobrovolní hasiči v sobotu oslaví 145 let od svého založení.

Osm kandidátek ve Třebové

Česká Třebová - Na podzim komunální volby rozhodnou, kdo v příštích letech obsadí posty na radnicích.

Horko ohrožuje seniory

Česká Třebová - Horké počasí seniorům nesvědčí, komplikuje jejich zdravotní stav. Přesvědčili se o tom i českotřebovští strážníci, kteří v minulém týdnu během čtyřiadvaceti hodin museli zasahovat u dvou takových případů.

Večery na rynku patří filmům

Česká Třebová - Na Starém náměstí v České Třebové v tomto týdnu promítá Kinematograf.

Hasiče u ohýnku vystřídali strážníci

Česká Třebová - Městská policie z České Třebové informovala o případu, ke kterému došlo v průmyslové zóně na Semanínské ulici.

Zacharovec: přidali chybějící značení

Česká Třebová - Do 24. srpna bude uzavřena silnice na Zacharovec, objízdná trasa je vedena přes Dlouhou Třebovou a Přívrat.

Kdo chce soutěžit, musí do hospody

Česká Třebová - Každý den si mohou zájemci vyzvednout kartu a zúčastnit se soutěže Putování po českotřebovských hospůdkách a restauracích, která se koná do 25. srpna.

Na služebně se zázračně uzdravili

Česká Třebová - Plán, jak rychle vydělat peníze, vymysleli dva muži. Na Lhotce u čističky odpadních vod se „proměnili“ ve hluchoněmé a prodávali reflexní pásky s tím, že výtěžek sbírky půjde na charitativní účely. Pásky nabízeli řidičům stojícím na červené.

Předchůdci popřál k výročí

Česká Třebová - Bývalý starosta České Třebové Jiří Pásek oslaví 31. července 85. narozeniny.

Soupeřkám Simonová ujela takřka o minutu

Česká Třebová - Prvenstvím v časovce jednotlivců při závodě v Suchdole nad Odrou obhájila cyklistka Monika Simonová titul a stala se pro letošní rok českou šampiónkou.

Lákají na soutěžní toulky městem

Česká Třebová - Českotřebovské muzeum na léto připravilo pro své návštěvníky hned dvě hry.

Celníci našli tisíce kusů padělků, škody by byly 60 milionů

Pardubice/Česká Třebová - Pardubičtí celníci na kontejnerovém překladišti v České Třebové zabavili falešné šály, pánská trika a magnetky pro děti.

Rádi by se oblékli do dresů, shodují se

Česká Třebová /ROZHOVOR/ - Celý streetballový turnaj byli nedílnou součástí programu. Dva hlavní patroni Kateřina Elhotová a Roman Marko sledovali, jak si týmy na palubovce vedou. Jejich další účast už jako hráčů není v dalších ročnících vyloučená.

Číslo dne: 85

Česká Třebová - Na českotřebovské radnici se ve středu uskutečnilo setkání dvou starostů současného Jaroslava Zedníka a jeho předchůdce Jiřího Páska. Setkání se uskutečnilo u příležitosti 85. narozenin bývalého starosty, které oslaví v úterý 31. července.

Známka? Podtržená jednička

Česká Třebová /FOTO/ - Pořadatelé Streetball Cupu se každoročně překonávají. Do České Třebové zamířil rekordní počet týmů. Diváci se nenudili, viděli úchvatné kousky, které hráči předváděli.

Mladíka na útěku srazil osobák

Česká Třebová - Ve středu kolem půl jedné dopravu v ulici Litomyšlská v České Třebové zkomplikovala dopravní nehoda, mladíka na přechodu srazilo auto, které řídil čtyřiačtyřicetiletý řidič cizí národnosti.

OBRAZEM: Objevují třebovská zákoutí

Česká Třebová /FOTO/ - Fotografie (nejen) pro pamětníky staré České Třebové, to je název výstavy, která běží v českotřebovském kulturním centru.

Streetball Cup v rekordním počtu týmů

Česká Třebová - Již po jednadvacáté se do České Třebové sjeli basketbalisté z celé České republiky i zahraničí na Memoriál Mistra Jana Husa, jeden z největších streetballových turnajů u nás.

Dopravní terminál sbírá „lajky“

Česká Třebová - Příspěvek na obecní slavnost a návštěva Bruselu, to jsou hlavní ceny soutěže zvané Náš evropský projekt, kterou vyhlásili čeští zástupci Evropské komise.

OBRAZEM: Na festivalu zpívala Jandová

Česká Třebová /FOTO/ - Na devátém ročníku Jazzrock Festu, který se konal v sobotu v České Třebové, zazpívala Jana Koubková a Quartet, Krausberry či Marta Jandová s kapelou.

FOTO: Sportem pomohli Verunce

Česká Třebová - Již 21. ročník streetballového turnaje Memoriálu Mistra Jana Husa, který minulou sobotu zaplnil parkoviště u zimního stadionu v České Třebové, pomáhal.

OBRAZEM: Kašpárek v parku Javorka vzpomínal na Jiráska

Česká Třebová /FOTO/ - Druhá prázdninová středa patřila v parku Javorka v České Třebové pohádce Jan Bílek: Staré pohádky české aneb Co si Kašpárek z Jiráska zapamatoval.

Pod vlak v Pardubicích skočil sebevrah

Pardubice - Provoz na hlavní železniční trati mezi Pardubicemi a Českou Třebovou brzdí smrtelná nehoda.

Memoriál pomůže Verunce

Česká Třebová - V sobotu se uskuteční již 21. ročník streetballového turnaje Memoriálu Mistra Jana Husa v České Třebové.

Streetball Cup v České Třebové

Česká Třebová - Netradičně na parkovišti zimního stadionu Na Skalce v České Třebové se v sobotu uskuteční již 21. ročník Streetball Cupu.

Dokončí tenisovou halu

Česká Třebová - Do finiše jde stavba nové tenisové haly v Husově ulici v České Třebové. Podle radnice stavební práce probíhají oproti časovému harmonogramu v předstihu. Město bude hala stát zhruba 26 milionů korun.

Ukradené štěně schovala v pytli

Česká Třebová - „Pejsek se mi líbil.“ To bylo vysvětlení ženy, která v pondělí nepochopitelně ukradla štěně ze zahrady jednoho z domů na českotřebovské ulici Dr. E. Beneše.

OBRAZEM: V České Třebové uctili památku Mistra Jana Husa

Česká Třebová /FOTO/ - V pátek, tedy v den státního svátku, který letos připomněl 603. výročí upálení Mistra Jana Husa, se konalo setkání u jeho památníku v parku Javorka.

Láhev prolétla do podkroví

Česká Třebová - Nemilé překvapení čekalo poslední červnovou sobotu majitele nemovitostí v českotřebovské pěší zóně Na Splavě. Ráno tu totiž našel rozbité okno.

OBRAZEM: Kobylinec byl plný umění

Česká Třebová /FOTO/ - Ulička Kobylí důl v České Třebové se v sobotu proměnila v jarmark.

Česká Třebová krematorium nepohřbí

Česká Třebová - Česká Třebová městské krematorium nepohřbí. Zastupitelé rozhodli, že se rušit nebude, ovšem podmínky jeho provozování se musí změnit.

Policisté hlídali bezpečnost u kolejí

Česká Třebová - Jako součást prevence se v tomto týdnu uskutečnila akce zaměřená na pohyb osob v kolejišti.

Obce na Orlickoústecku se hrdě hlásí ke svým počátkům. Někde jsou ale nejasné

Orlickoústecko - Příležitost oslavit výročí spojené s první nebo nejstarší písemnou zmínkou si patrně nenechá ujít žádné město ani vesnice. A je úplně jedno, jestli má taková obec sto tisíc, nebo jen pár desítek obyvatel.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT