VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ČESKÁ TŘEBOVÁ

Česká Třebová leží ve východních Čechách v podhůří Orlických hor. Její historie sahá do roku 1278. K tamním kulturním památkám patří románská rotunda sv. Kateřiny – z první poloviny 13. století, klasicistní kostel sv. Jakuba Většího z r. 1801 nebo nově zrekonstruovaná chaloupka, s dobovou expozicí, v níž na počátku minulého století pobýval Max Švabinský. Česká Třebová se může pochlubit i kvalitními sportovišti. Zimní sportovci ocení moderní stadion, 800 m dlouhou sjezdovku. Běžci zase mohou použít 30 km upravovaných běžeckých tratí. Zdroj: www.ceska-trebova.cz

OBRAZEM: Kašpárek v parku Javorka vzpomínal na Jiráska

Česká Třebová /FOTO/ - Druhá prázdninová středa patřila v parku Javorka v České Třebové pohádce Jan Bílek: Staré pohádky české aneb Co si Kašpárek z Jiráska zapamatoval.

Pod vlak v Pardubicích skočil sebevrah

Pardubice - Provoz na hlavní železniční trati mezi Pardubicemi a Českou Třebovou brzdí smrtelná nehoda.

Memoriál pomůže Verunce

Česká Třebová - V sobotu se uskuteční již 21. ročník streetballového turnaje Memoriálu Mistra Jana Husa v České Třebové.

Streetball Cup v České Třebové

Česká Třebová - Netradičně na parkovišti zimního stadionu Na Skalce v České Třebové se v sobotu uskuteční již 21. ročník Streetball Cupu.

Dokončí tenisovou halu

Česká Třebová - Do finiše jde stavba nové tenisové haly v Husově ulici v České Třebové. Podle radnice stavební práce probíhají oproti časovému harmonogramu v předstihu. Město bude hala stát zhruba 26 milionů korun.

Ukradené štěně schovala v pytli

Česká Třebová - „Pejsek se mi líbil.“ To bylo vysvětlení ženy, která v pondělí nepochopitelně ukradla štěně ze zahrady jednoho z domů na českotřebovské ulici Dr. E. Beneše.

OBRAZEM: V České Třebové uctili památku Mistra Jana Husa

Česká Třebová /FOTO/ - V pátek, tedy v den státního svátku, který letos připomněl 603. výročí upálení Mistra Jana Husa, se konalo setkání u jeho památníku v parku Javorka.

Láhev prolétla do podkroví

Česká Třebová - Nemilé překvapení čekalo poslední červnovou sobotu majitele nemovitostí v českotřebovské pěší zóně Na Splavě. Ráno tu totiž našel rozbité okno.

OBRAZEM: Kobylinec byl plný umění

Česká Třebová /FOTO/ - Ulička Kobylí důl v České Třebové se v sobotu proměnila v jarmark.

Česká Třebová krematorium nepohřbí

Česká Třebová - Česká Třebová městské krematorium nepohřbí. Zastupitelé rozhodli, že se rušit nebude, ovšem podmínky jeho provozování se musí změnit.

Policisté hlídali bezpečnost u kolejí

Česká Třebová - Jako součást prevence se v tomto týdnu uskutečnila akce zaměřená na pohyb osob v kolejišti.

Obce na Orlickoústecku se hrdě hlásí ke svým počátkům. Někde jsou ale nejasné

Orlickoústecko - Příležitost oslavit výročí spojené s první nebo nejstarší písemnou zmínkou si patrně nenechá ujít žádné město ani vesnice. A je úplně jedno, jestli má taková obec sto tisíc, nebo jen pár desítek obyvatel.

OBRAZEM: Týden sportu v České Třebové je minulostí

Česká Třebová /FOTO/ - Jubilejní dvacátý ročník Týdne sportu v České Třebové nabídl v uplynulém týdnu řadu sportovních i kulturních zážitků.

Ze Třebové na Králicko jela pára

Česká Třebová - Houkání a oblak páry provázely první letošní jízdu historického vlaku. Ten vyjel v sobotu a bude tak pokračovat až do konce září.

Cyklomaratonu nepřálo počasí. Třetí triumf má Adel

Česká Třebová - Vítězem jubilejního 10. ročníku Českotřebovského cyklomaratonu se stal biker Filip Adel, který v České Třebové vyhrál celkově potřetí. V tomto směru vyrovnal sérii Jaroslava Kulhavého.

Areál pod Peklákem bude plný kol

Česká Třebová - Tuto neděli bude mít ve sportovním areálu pod Peklákem start jubilejní 10. ročník Českotřebovského cyklomaratonu.

Štěňata odložili v lese, jsou v útulku

Česká Třebová - Na nové majitele v útulku čekají tři zhruba dvouměsíční štěňata, která kdosi bezohledně „zapomněl“ v lese nedaleko hájovny na „Kohoutu“.

Historický vlak vyjíždí v 8.38

Orlickoústecko - Letos poprvé se v sobotu na trať vydá historický vlak Králický Sněžník. Potáhne ho Rosnička a vlak zamíří v 8.38 z České Třebové do Hanušovic a odpoledne ve 14.10 pak zpět.

Křivolík chystá návrat do pravěku

Česká Třebová - Festival živého pravěku v Křivolíku nabídne výjevy z minulosti i Rituál Slunce.

Přivezli významná ocenění a váleli na mistrovství České republiky

Česká Třebová - Vybrané jedince z DSC GYM čekala cesta do USA, kde se dočkali velké pocty. Udělovaly se černé pásy.

Třebovou ovládl týden plný sportu

Česká Třebová - Sport, hudba a zábava. To je devatenáctý ročník Týdne sportu v České Třebové, který začal už v pondělí. Potrvá do pátku a nabízí pestrý program.

OBRAZEM: V muzeu v Třebové straší

Česká Třebová /FOTO/ - Když se v Třebové strašívalo… to je název nové výstavy v českotřebovském muzeu.

Riziko, nebo ne? Kryt koupí město

Česká Třebová - Českotřebovští zastupitelé rozhodli, že město využije svého předkupního práva a koupí bývalý kryt civilní obrany v Javorce.

Na Králicko opět vyjedou historické vlaky, spanilé jízdy zahájí Rosnička

Orlickoústecko - Historický vlak vyrazí i na Cihelnu. V sobotu 18. srpna vlak potáhne Ušatá.

Agresor po pěti hodinách dohadů s policejním vyjednavačem skončil v nemocnici

Česká Třebová /VIDEO/ - V ulicích České Třebové v noci z pondělí na úterý řádil čtyřiačtyřicetiletý muž. Agresor činil potíže už ve vlaku.

Do České Třebové i Ústí na Jana Steklíka

Ústí nad Orlicí, Česká Třebová /FOTO/ - Ústecký výtvarník Jan Steklík by se 5. června dožil osmdesáti let. Zemřel vloni v listopadu.

Třebová skončí mezi nejlepší trojicí. Rozhodla do poločasu

Orlickoústecko /FOTO/ - Krajský fotbalový přebor:

Zarazí zbrojaři koupi krytu?

Česká Třebová - Koupit, nebo nekoupit? Českotřebovští zastupitelé v pondělí budou rozhodovat, zda Česká Třebová využije svého předkupního práva, aby získala do svého vlastnictví bývalý kryt civilní obrany nedaleko Javorky.

Škola dostala finanční dar

Česká Třebová - Spolupráci škol a firem se v dnešní době daří. Důkazem může být nově vzniklé partnerství mezi Vyšší odbornou školou a Střední školou technickou v České Třebové a firmou AVX Lanškroun. Ta škole věnovala finanční dar na nákup učebních pomůcek a hodlá se také podílet na odborném výcviku.

Vizitka gólmana Lukáše Sterenčáka: Nejméně obdržených gólů a deset nul

Česká Třebová /ROZHOVOR/ - Co tkví za letošním úspěchem českotřebovských hokejbalistů? Především týmovost, což bylo během zápasů vidět. Ovšem na výsledcích mužstva se velmi často podepisuje gólman. Na tomto postu měla Lokomotiva oporu a Lukáš Sterenčák měl výbornou formu. Právem převzal cenu pro nejlepšího gólmana základní části II. NHbL.

Lokomotiva získala titul. Vezme první ligu?

Česká Třebová - Rychle vyřídili v semifinálové sérii II. NHbL béčko pardubického Autoskla a mohli se těšit na soupeře pro finále. Hokejbalisté České Třebové věděli, kdo na ně bude čekat.

OBRAZEM: Ve Třebové hráli Guarneri Trio Prague

Česká Třebová /FOTO/ - V českotřebovskén Malé scéně v sobotu vystoupili hudebníci Guarneri Trio Prague.

Jel si pro cigarety, asi přijde o řidičák

Česká Třebová - Českotřebovská městská policie zasahovala před pár dny ve večerních hodinách v místní části Brázdov. Navedlo ji tam telefonické upozornění, že se na daném místě pohybuje podnapilý řidič.

Lidé opět demonstrují proti Babišovi a KSČM

Pardubický kraj - Několik měst a obcí v Pardubickém kraji se v úterý připojí k celorepublikovým protestům proti Babišovi a jeho vznikající vládě opřené o poslance KSČM.

Pozor na výluku u Třebové

Pardubický kraj, Moravská Třebová - České dráhy žádají o trpělivost při dočasném omezení dopravy.

Přebíhání silnice zarazil záhon květin. Přibude k němu zábradlí

Česká Třebová - Zvyk je železná košile a tu si nechtějí svléknout někteří obyvatelé České Třebové, kteří byli zvyklí přecházet ulici u gymnázia přes silnici první třídy. Teď jim v tom brání květinový záhon.

Česká Třebová udělila Ceny města 2017

Česká Třebová /FOTO/ - Česká Třebová udělovala Cena města za rok 2017. V Kulturním centru Česká Třebová je převzala řada českotřebovských osobností.

Do rejstříku přidal i krádež pastelek

Česká Třebová - Různé případy řeší dnes a denně městská policie. Nedávno se na strážníky obrátila prodavačka z obchodu s papírenským zbožím na Tyršově náměstí, v němž zloděj sebral několik balení pastelek.

Hledají se svědci z autobusu

Česká Třebová, Svitavy - Policisté hledají cestující z jedné autobusové linky, a to z trasy Česká Třebová - Svitavy.

OBRAZEM: Chaloupka Maxe Švabinského zahájila sezonu

Česká Třebová /FOTO/ - Muzejní noc se slavila i v Chaloupce Maxe Švabinského na českotřebovském Kozlově.

OBRAZEM: V České Třebové zachraňovali Kateřinu

Česká Třebová – Noc kostelů v České Třebové vyvrcholila v parku na Zámostí.

V chaloupce oslaví Muzejní noc

Česká Třebová - Muzejní noc se v sobotu koná i v Chaloupce Maxe Švabinského v českotřebovském Kozlově.

Lokomotiva projela Pardubicemi a čeká ji Chlumec

Česká Třebová - Hokejbalisté České Třebové odjížděli za vyrovnaného stavu semifinálové série druhé ligy s Pardubicemi na hřiště soupeře s jasným cílem - vybojovat postup.

Českotřebovští budou putovat po hospůdkách

Česká Třebová - Jednou ze zajímavých akcí, které město připravilo k 740. výročí první zmínky o České Třebové, je soutěž „Putování po českotřebovských hospůdkách a restauracích“.

Záměry zatraktivní české pohraničí

Česká Třebová - Pardubický kraj informoval o zahájení projektu Česko-polské Hřebenovky východní část, který slavnostně odstartoval v Praze.

Petice: vysoké protihlukové stěny kolem tratě nechceme

Česká Třebová - Ve městě železničářů se podepisuje petice, která říká jasné ne vysokým protihlukovým stěnám kolem železnice v České Třebové.

Legiovlak zastaví i v České Třebové

Orlickoústecko - Do kraje se opět letos vrátí Legiovlak. Třináct vagonů, kterými se desetitisíce československých legionářů přepravily v letech 1918 až 1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále, tentokrát zastaví na českotřebovském nádraží.

Osobnostem roku předají ceny

Česká Třebová - Kulturní centrum v České Třebové hostí v pátek velkou událost. Město totiž předá ceny osobnostem roku 2017.

Turnaj tří zemí nabízí špičkovou podívanou

Česká Třebová - Volejbal na špičkové evropské úrovni si můžete vychutnat 18. a 19. května v hale ZŠ Nádražní v České Třebové. Jako doprovodná akce XVI. všesokolského sletu se zde bude konat mezinárodní volejbalový turnaj mužů.

OBRAZEM: Divadlo Sex pro pokročilé v českotřebovském Kulturním centru

Česká Třebová /FOTO/ - Ve čtvrtek se v Kulturním centru hrála hra Sex pro pokročilé v podání Divadla Studio DVA.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT