Všichni, kdo přijdou do pozoruhodného areálu domova, který obklopuje jedinečné arboretum, budou moci vidět taneční vystoupení klientů domova, dětskou módní přehlídku, skupinu Armentum s pořadem „Vystoupení mistra kata“, zapojit se do tvůrčí keramické dílny nebo si poslechnout, případně také zatančit při hudbě skupiny Maruščiny Jahody. Během akce se budou tradičně prodávat výrobky chráněných dílen domova, nebude chybět občerstvení.

Novinkou byl pochod

„Zámecká slavnost“ je jednou z řady aktivit Domova pod hradem Žampach, kterými se už řadu let otvírá veřejnosti. Některé z nich se již etablovaly, nechybí ovšem ani novinky. Tou zřejmě nejžhavější se stal tradiční květnový pochodu „Přes tři hrady“, který obohatili pořadatelé novinkou: nabídli totiž účastníkům zbrusu nové trasy na 5 a 15 kilometrů, jejichž start i cíl byl právě na Žampachu. A zámecký areál se opravdu hemžil malými i velkými turisty. Na start pětikilometrové trati se přihlásilo 250 účastníků, na „patnáctku“ potom 180 turistů. Dalších zhruba patnáct set lidí pak prošlo kontrolou, která zde byla.

Hudební festival, tradiční pouť

„Zámecká slavnost“ není zdaleka jedinou akcí, kterou v Žampachu připravují na léto. Fandové dobré hudby by si neměli nechat ujít další ročník Letního hudebního festivalu pod hradem Žampach, který se bude konat 1. července, tentokrát ve stylu world music. Za návštěvu bude bezesporu stát také „Pouť svatého Bartoloměje“, které bude areál domova patřit 25. srpna.