"V druhém ročníku jsme festival otevřeli, a to nejen žánrově, kdy už necílíme pouze na klasiku, ale i co se koncertních prostor týče," představuje svůj projekt ředitelka festivalu Iva Parish. "Díky rodinným vazbám jsme získali možnost uspořádat tři koncerty na Zámku Častolovice a jeden v zámecké jízdárně v Rychnově nad Kněžnou."

Právě na zámku Častolovice se uskutečnily další dva festivalové koncerty. Vokálně instrumentální soubor ReBelcanto, jehož originální pojetí tradičních písní doslova ohromilo návštěvníky na pondělním koncertě, v úterý vystřídaly operní árie - Obrazy z Rusalky.

Rebelcanto na nádvoří zámku v Častolovicích.Zdroj: archiv pořadatelů

Obrazy z Rusalky na nádvoří zámku v Častolovicích.Zdroj: archiv pořadatelů

Komorní představení v kostýmech přilákalo na Festival Harriet oba náměstky hejtmanů Královéhradeckého a Pardubického kraje- Martinu Berdychovou a Romana Línka. "Jedná se o krásný východočeský projekt, který probíhá na území obou krajů. I proto letos trochu s nadsázkou nazýváme festival Zámky na Orlici a jsme velmi rádi, že máme i podporu z vedení krajů. Společně jsme se shodli, že obdobný festival tu chyběl," pochvalují si organizátoři. "Věříme, že pro další ročník přidáme další místo. Přímo se nabízí Nový zámek Kostelec nad Orlicí," plánuje již nyní Iva Parish.

Celkově program obsahuje na 15 koncertů, které proběhnou během 14 dnů v 5 různých lokacích. Až do konce tohoto týdne se festival vrátí do rodného Žamberka, aby uvítal slavná jména: Jiřího Bártu a Josefa Špačka.

Se swingovým rytmem pak opět vpluje do Častolovic, kde plánuje roztančit nádvoří Kateřina Steinerová. "Následovat budou slovenští vokalisté Fragile v Rychnově nad Kněžnou. To bude jeden z vrcholů festivalu," doporučuje dramaturg Petr Hostinský. "I finále v Žamberku bude velké: Ivo Kahánek, Dasha, Jaroslav Uhlíř a Filharnomie Hradec Králové," doplňuje Hostinský.