Jde o festival pro amatérské umělce zabývající se styly break dance a hip-hop art. Zázemí je situováno do sokolovny vzdálené jen sto metrů od vlakového nádraží.
Účastníci přijedou do města dnes v podvečer, registrovat se mohou mezi sedmnáctou a dvacátou hodinou. Úderem osmé večerní začne festivalový večer, během něhož se seznámí a představí všichni účinkující. Po úvodním seznámení bude otevřena čajovna s možnosti hraní deskových her. Sobotní program bude nabitý: o půl jedenácté dopoledne začne exhibice na Velkém náměstí, další exhibice je plánována na dvě hodiny odpoledne. Pak si mohou účastníci trochu oddechnout u deskových her, sportování nebo během výletu do okolí Králík.

S hlavním vystoupením pak dramaturgie festivalu počítá od 20 hodin na letním parketu v Bowling Stock Králíky. V neděli dopoledne ještě účastníky čeká multimediální shromáždění v klubu Na Střelnici.

Jak deklarují pořadatelé, cílem neobvyklého festivalu je přimět mladou generaci k rozhovorům a zamyšlením o obecných problémech mládeže ve společnosti, o jejich potížích.

Cílovou skupinou jsou mladí lidé, kteří odmítají autoritu rodičů, učitelů, ale i pomoc tradičních institucí včetně církve.

(pá)