Předprodej vstupenek na jednotlivé koncerty, které se konají tradičně v Roškotově divadle, v kostele Nanebevzetí Panny Marie a Hernychově vile byl zahájen v pondělí 4. března. Program nabízí žánrovou pestrost a tím zároveň vyvolává divácký zájem.

V pondělí 29. dubna se v Hernychově vile představí Zemlinsky Quartet, který je jedním z nejlepších českých kvartet současnosti. Následující den patří laureátovi Kocianovy houslové soutěže Emriku Revermannovi. V doprovodu Komorní filharmonie Pardubice se představí absolutní vítěz loňského ročníku. Tento mimořádně talentovaný Kanaďan zaujal výjimečně vyzrálým výkonem i hudebním přednesem.

Ve středu 1. května se v kostele Nanebevzetí Panny Marie uskuteční koncert čtveřice mladých, neformálních a inovativních violoncellistů z Prague Cello Quartet. Jejich vystoupení přinese originální úpravy nejen nejznámějších skladeb hudby klasické, ale i řadu filmových, jazzových, rockových či populárních hitů.

Páteční festivalový koncert ponese jako každoročně jméno houslisty Pavla Šporcla. Letos houslový virtuóz do Ústí nad Orlicí přiváží jeden ze svých nejúspěšnějších a nejžádanějších projektů Gipsy Fire. Projekt má za sebou na tři sta padesát koncertů doma i v nejrůznějších koutech světa a dvě úspěšná turné. Koncert v Roškotově divadle nabídne virtuozitu, emoce a cikánskou hudbu. Sobota 4. května bude patřit tradičně vítězům letošního ročníku Kocianovy houslové soutěže. Představí se laureát a vítězové jednotlivých kategorií. Koncert bude doplněn nejen předáváním cen, ale také vystoupením komorního smyčcového orchestru soutěžících KHS za účasti patrona soutěže Pavla Šporcla.

Program XIV. ročníku hudebního festivalu Kocianovo Ústí uzavře hvězdně obsazený koncert v ústeckém kostele. V čele takřka již rezidenčního orchestru PKF Prague Philharmonia se představí světová hvězda, violista Maxim Rysanov a jeden z nejžádanějších českých umělců, houslista Pavel Šporcl. Pod taktovkou světoznámého Johna Axelroda společně provedou překrásnou Mozartovu Koncertantní symfonii pro housle, violu a orchestr.

Na přípravě festivalu Kocianovo Ústí se podílí vedle uměleckého ředitele a samotného města Ústí nad Orlicí také Nadační fond Mistra Jaroslava Kociana. Akci organizačně zajišťuje Klubcentrum. Festival finančně podporuje řada sponzorů a donátorů. Mezi nejvýznamnější patří společnost Rieter CZ, která je již řadu let generálním partnerem.

Podrobný program hudebního festivalu společně s dalšími podrobnostmi je možné najít na webových stránkách www.kocianovo-usti.com a www.klubcentrum.cz

Program festivalu Kocianovo Ústí 2019

29. 4. / 19:30 / Hernychova vila Zemlinsky Quartet
30. 4. / 19:30 / Roškotovo divadlo Komorní filharmonie Pardubice a Emrik Revermann
1. 5. / 19:30 / Kostel Nanebevzetí Panny Marie Prague Cello Quartet
3. 5. / 19:30 / Roškotovo divadlo Pavel Šporcl & Gipsy Way Ensemble
4. 5. / 14:30 / Roškotovo divadlo Koncert vítězů 61. ročníku KHS
5. 5. / 16:00 / Kostel Nanebevzetí Panny Marie Mozart Symfonia Concertante aj.