Letošní ročník odstartoval již 13. října a potrvá do 22. listopadu a zavítá do Děčína, Mariánských Lázní, Prahy a Ústí nad Orlicí.

Georgio Matteoli.Mezinárodní hudební festival Tóny nad městy každoročně přitahuje objevnou dramaturgií, která dokáže do koncertních síní přitáhnout široké spektrum publika a také právě probíhající ročník má atraktivní dramaturgii i sestavu účinkujících. Druhý koncert proběhne v úterý 17. října v sále ZUŠ Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí, kde si posluchači budou moci vyslechnout od 19.30 hodin vynikající italské klavírní duo - hráče na zobcovou flétnu Giorgia Matteoliho a klavíristku Michelu Senzacquu.

A posluchači si přijdou na své. Budou si moci vyslechnout hudbu pro zobcovou flétnu od Bacha po současnost. K největšímu rozvoji zobcové flétny došlo právě v období baroka, z něhož diváci uslyší Sonátu d moll Johanna Sebastiana Bacha a Fantazii C dur Georga Philippa Telemanna. V tomto období se zobcová flétna ocitla na vrcholu hudebního světa. Tento stav ovšem netrval dlouho. Po tomto vrcholu nastalo umlčení zobcové flétny na více než 150 let. Znovuzrození zobcové flétny přišlo až na počátku 20. století, z něhož v druhé časti večera uslyšíte díla těchto skladatelů: německého Hanse Ulricha Staepse, holandského Joannese Colletteho a anglického Malcolmaa Arnolda.

Vstupenky na koncert je možné si zakoupit za 160 korun v Informačním centru Ústí nad Orlicí anebo v místě konání koncertu před jeho začátkem.