Když Triarius v březnu vyjížděl se svým představením Ucho na první krajskou přehlídku, na červenokosteleckou přehlídku činoherních divadel, nepočítal s tím, že by tam získal jako jediný doporučení na postup na celostátní Divadelní piknik Volyně, ale stalo se. To, že s představením Orangutan v továrně promění i další postup, potom bylo radostné dvojnásob.
„My jsme s tím nepočítali. Doufali jsme, to ano, ale rozhodně jsme nepočítali s tím, že se Ucho dostane do Volyně a Orangutan do Písku i do Prostějova. To je prostě bomba! Moc se těšíme, uvidíme, jak nás budou vnímat diváci a porota," říká režisér obou úspěšných představení Josef Jan Kopecký.
Úspěch Triaria je cenný i proto, že na celostátní přehlídky nezaručuje postup ani fakt, že je na krajské přehlídce porota doporučí k postupu, protože finální výběr provádí dramaturgická rada toho kterého festivalu. To, že dramaturgové v Písku, Volyni i Prostějově z mnoha doporučení vybrali právě Triarius, je pro soubor milým překvapením.
Divadelní piknik ve Volyni je přehlídkou činoherních divadel, Wolkerův Prostějov přehlídkou divadel poezie a Šrámkův Písek je přehlídkou divadel experimentujících. Tyto přehlídky již nejsou postupové, nicméně z programů si dramaturgové Jiráskova Hronova vybírají soubory, které pozvou na Jiráskův Hronov. Triarius má šanci trojnásobnou. „My se Jiráskova Hronova zúčastnili před lety se hrou Vánoce u Ivanovových, která tam tehdy dost zčeřila vody, takže premiéru tam již máme za sebou. Uvidíme, jak pochodíme tentokrát. Kdyby to dopadlo, kdybychom byli vybráni, jeli bychom tam moc rádi, protože zahrát si na Hronovu, to se nepoštěstí každému. Ale jak to dopadne, to nikdo netuší. Raděj s tím nepočítáme, přece jenom konkurence nebude malá," dodává na adresu Jiráskova Hronova režisér Kopecký.