Vystoupí Tony Linhart a zahraje písně své a skupiny Pacifik. Vystoupení pořádá nezisková organizace Dobré divadlo z Letohradu. Lesní klub v pralese už rok působí v myslivecké chatě v chráněné oblasti Bažantnice.

Vstupné na koncert je dobrovolné. Na místě se ale budou prodávat „benefiční vstupenky“. Výtěžek z koncertu pořadatel věnuje na zdravý vývoj dětí, konkrétně na pohádky pro ohrožené a postižené.

Tony Linhart, legenda trampské písně a zakladatel skupiny Pacifik, zazpívá své slavné písně, například Velrybářská výprava, Zlatý údolí, Tulácké blues a další hity, které se hrají u ohňů. Tony je držitelem autorské Porty, které si velmi váží. Po pádu komunismu zahrál i krajanům v Americe a na světovém potlachu. Nyní přijede legendární hudebník a svěží sedmdesátník do podhorské obce a zahraje sólový akustický koncert. Pořad se uskuteční u ohně před chalupou, a v případě deště uvnitř Lesního klubu.

Prodej vstupenek je hodinu před začátkem pořadu přímo na místě. Lesní klub v roce 2010 nabízí koncerty okrajových hudebních žánrů, zejména hudbu židovskou, keltskou, trampskou, folkovou, moravskou cimbálovku a blues. Kromě hudebních pořadů zde Dobré divadlo uvádí i pohádky pro děti. V Lesním klubu se dobře cítí návštěvníci, kteří mají rádi přírodu a setkávání u ohně pod širým nebem.

(tz)